Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karel Gott

Karel Gott,*14.7.1939 - zpěvák

Dojemné vyznání Karla Gotta: Jak reagoval na kritiku, že se vykašlal na pohřeb Věry Špinarové?

2. dubna 2017 9:56

Je po náročné operaci, takže by všichni pochopili, že se sobotního pohřbu své kolegyně Věry Špinarové (✝65) ve více než 350 kilometrů vzdáleném ostravském krematoriu nemohl zúčastnit. Přesto všechny děsilo podivné mlčení Karla Gotta (77), který od smrti geniální zpěvačky nevydal ani slůvko prohlášení, na poslední rozloučení navíc neposlal květinu ani věnec. Jenže nakonec opět všechny, tak jako vždy, dostal vyjádřením, které bere za srdce!

„Odchod Věry Špinarové mě velmi zasáhl, byla to výjimečná zpěvačka, tygřice z Ostravy, která měla v sobě něco, co žádná škola nenaučí. Z její obrovské energie a hlasu mě často, v dobrém slova smyslu, až mrazilo. Každý den na ni v tichosti, s úctou vzpomínám. Že jsem se nezúčastnil pohřbu, neznamená, že jsem k ní neměl vztah. Právě naopak. Přiznám se ale, že nerad chodím na pohřební loučení s lidmi, na které si chci uchovat jen hezké vzpomínky, a ne ty smuteční,“ uvedl pro Nedělní Blesk Mistr, který se mnoha pohřbů skutečně moc nezúčastňuje.

Kdo ví, jestli vůbec tím posledním, na který se dostavil, nebyl ten jeho obrovského kamaráda Karla Svobody v roce 2007.

Ani další hvězdy spřátelené se zesnulou zpěvačkou se zúčastnit nemohly. Petra Janů letěla na Kubu, Petr Janda nebo Hana Zagorová měli koncerty. Naopak až z Mexika narychlo přiletěla ostravská rodačka Marie Rottrová, nechyběl ani Stanislav Hložek, Lešek Semelka, Jarek Nohavica nebo Heidi Janků. 

David Zápal , Super.cz

Aby Karel Gott mohl zase zpívat ve velkém a naplno, musí na sebe dávat pozor!

Aby Karel Gott mohl zase zpívat ve velkém a naplno, musí na sebe dávat pozor! Michaela Feuereislová

Zase se strachuje o své zdraví! Blíží se Gottův velký návrat, Mistr má ale strach z letitého problému

3. dubna 2017 13:52

Po roce a půl, kdy kvůli vážným zdravotním problémům trávil bohužel více času v nemocnicích než na pódiích, se blíží čas, kdy se Karel Gott (77) vrhne do koncertování ve větším. Teď ale musel začít brát léky, aby snad své fanoušky nezklamal.

Strachuje se o své hlasivky a dobře ví proč. Začala totiž pro alergiky nebezpečná sezóna a během té se mu již v minulosti stávalo, že mu kvůli pylům z kvetoucích stromů otékal dar od boha.

„Je to opět tady! Už mám připravené léky, díky kterým by se mi mělo ulevit. Nejlepším lékem je ale déšť. Jinak mi pomáhají kapky nebo obstřiky,“ svěřil se podle Aha! zpěvák svým spolupracovníkům.

Má s tím velké a ne zrovna příjemné zkušenosti. Již se mu totiž stalo, že kvůli následkům alergie v minulosti zrušil vystoupení, například musel oželet Koncert hvězd před jedenácti lety.

Zpěvák po předloňském a loňském boji s rakovinou zatím vystupoval pouze v malých koncertních sálech, nebo jen s minimem písniček ve větších prostorech na akcích svých přátel z hudebního světa. Fanouškům ale slíbil, že se brzy ukáže i v mnohem větším prostředí, aby tak ukojil jejich touhu spatřit ho.

Pokud ho ale chtějí potěšit, neměli by mu rozhodně předávat květinové dary v podobě lilií. Proslýchá se, že právě těm se vyhýbá jako čert kříži, protože u něj vyvolají okamžitou alergickou reakci. 

David Zápal , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.nic.noveho.cz

(jura, 20. 1. 2019 17:11)

Spravuje pani ještě tyto stránky ?