Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zuzana Śulajová - Katarina Śulajová

Zuzana Šulajová,*14.7.1978 - herečka

Zuzana Šulajová pochází z herecké rodiny. Je dcerou slovenského scénaristy Ondřeje Šulaje a herečky Anny Šulajové. Její sestra Katarína Šulajová je úspěšná režisérka a herečka. Své první filmové zkušenosti sbírala Zuzana Šulajová v sedmi letech ve filmu TICHÁ RADOSŤ. Vystudovala fotografii na SUV v Bratislavě a na VŠUP v Praze. Ve fotografické tvorbě se věnuje převážně potrétu, filmové fotografii a módě. Do povědomí filmových diváků se zapsala svou rolí ve filmu ZÁHRADA, za kterou byla nominovaná na Českého lva. Za tuto roli byla oceněna v roce 1996 na filmovém festivalu v Minsku.

V roce 2005 zazářila po boku Ivana Trojana ve zfilmované divadelní hře PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ. S hercem Janem Révaiem má syna Jakuba, který se této slovenské herečce narodil v roce 2011.
 
ČSFD.cz

Katarína Šulajová,*2.12.1975 - herečka

 

Katarína Šulajová je slovenská filmová režisérka. Dcera scénáristy a pedagoga Ondreje Šulaja a herečky Anny Šulajové. Je to sestra Zuzany Šulajové. Vystudovala dramaturgii a scénáristiku na VŠMU v Bratislavě v letech 1994 - 2000. Hrála ve filmu Strašidla z vikýře (1987).

V dětství si několikrát vyzkoušela herectví, ale za kamerou se prý cítí lépe než před ní. Jako režisérka se podílela na seriálech Přešlapy (Prima) a Horákovi (ČT). Natočila rovněž film O dvě slabiky pozadu, do kterého obsadila svou sestru Zuzanu.

Autor:

rosomak
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář