Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sylvester Stallone - Frank Stallone - Sage Stallone

Sylvester Stallone,*6.7.1946 - americký herec

 

Sylvester neměl šťastné dětství, narodil se jako nechtěné dítě italskému kadeřnickému učni Frankovi Stallone a barové tanečnici Jacqueline Labofish. Už jeho porod byl komplikovaný a doktor jej musel vytáhnout za hlavičku pomocí speciálních kleští, jenže při tomto zákroku se stala nehoda. Doktor stisknul více než měl a přiskřípnul mu tvářičku, následkem čehož je celoživotní ochrnutí levé tváře od oka přes jazyk, až po bradu. Tímto jen potíže začínají, jeho vývoj je díky tomuto ochrnutí zpomalen. Sylvester vyrůstal v newyorské čtvrti Queens do svých pěti let, než se celá rodina přestěhovala do Silver Springs ve státě Maryland.

Ve škole to pro malého Sylvestra není lehké, spolužáci se mu posmívají za jeho handicap a on to těžce nese. Ani v rodičích nenachází oporu a v jeho jedenácti letech se rozvádějí a on se stěhuje se svou matkou do Philadelphie. O rok později se jeho matka opět vdává, Sylvester si nachází nový idol Steeveho Reevese, který ztvárnil roli Herculese. Chce být jako on a rozhodne se posilovat, jeho matka si otevřela fitcentrum pro ženy a Sylvester zde tráví svůj volný čas. Problémy ve škole nekončí, to může doložit i to, že do svých 15-ti let vystřídal 12 různých škol.

Sylvester se stěhuje zpět do Silver Sprinte k otci, kde pokračuje v posilování, během této doby je zapsaný na střední škole pro problematický dorost Devereaux High School. Zde se více věnuje šermu, boxu a americkému fotbalu. Po nějaké době musí i tuto školu opustit a přesouvá se na American College of Switzerland (škola ve Švýcarsku). Během volna navštěvuje školní produkci, kde si zahrál ve hře Arthura Millera Smrt obchodního cestujícího "Death of a Salesman". To jej inspiruje natolik, že se rozhodne stát hercem. Vrací se do států, kde začíná studovat herectví na University of Miami, do doby než se rozhodne přestěhovat do New Yorku (1969).

Zde pracuje v několika různých zaměstnáních a pravidelně se zúčastňuje konkursů, ale jen příležitostně nalézá divadelní práci. Neúspěch ho dožene, až na samý okraj existence. Na několik dní se z něj stává pravý bezdomovec. Spává na nádraží, dokud v novinách nezahlédne inzerát na konkurz do erotického filmu Party u Kitty a hřebců "Party at Kitty's and Studs". Za tento porno film, kde se Sylvester svléká dostává 100 dolarů za natáčecí den. Později je film přejmenován na "Italský hřebec", poté co se stává Sylvester slavným.

Po tomto filmu se snaží postavit na nohy, ale získává pouze krátkodobé podřadné práce. Ve filmu to také nejde a nikdo jej nechce obsazovat, nakonec získává bezvýznamnou roli ve filmu "Lovers and others strangers" (1970), ale nakonec byla jeho role vystřižena. Následně získává malou roli ve filmu Woodyho Allena Banáni "Bananas" (1971). Stalone se dlouhou dobu snaží psát scénáře, zpočátku je nikdo nechce, ale nakonec se mu podaří některé prodat. Stále se účastní konkursů a snaží prodávat svoje scénáře, ve filmu "The Lords of Flatbush" (1974) se mu povede obojí. Tento nízko-rozpočtový film vydělá přes 4 milióny dolarů. Na konci roku 1974 se oženil s herečkou Sashou Czack a stěhují se do Kalifornie s přáním uskutečnit svou hereckou kariéru.

Bohužel se mu nedaří narazit na lepší roli, objevuje se jen v malých roličkách televizních seriálů jako "Kojak", "Police Story" a "Farewell, My Lovely" všechny z roku 1975. Velký úspěch se mu podařil, když prodal svůj scénář k filmu "Hell´s Kitchen" o boxerech za 21 500 dolarů. Po tomto úspěchu začíná pracovat na dalším scénáři, opět je hlavní téma box a hlavní postava Rocky Balboa. Sylvester představuje svůj scénář producentům Irwinu Winklerovi a Robertu Chartoffovi. Scénář se jim líbí a do hlavní role chtějí obsadit některou ze svých hvězd, ale Sylvester prodá svůj scénář jen s podmínkou, že si zahraje hlavní roli. Po úspěšném vyjednávání získává hlavní roli a obnos 350 000 dolarů. Film se dokončil v roce 1976 pod názvem "Rocky" (1976). Úspěch filmu je naprosto obrovský, stává se absolutně komerčně nejúspěšnějším filmem roku s k tržbami 112 milionů USD. Jeho úspěch potrhuje i nadšené přijetí kritiky a mnoho filmových nominací, jen nominací na Oskara je devět. Ten stejný rok se mu narodí první syn Sage Moonblood.

Film "Rocky" se stal natolik oblíbeny a slavný, že se Sylvester okamžitě stává Hollywoodskou celebritou. Po tomto úspěchu pracuje na filmu "F.I.S.T." (1978), svůj režijní debut uskuteční s filmem "Paradise Alley" (1978), oba dva jsou ale naprostý propadák. Raději se tedy vrhne na pokračování filmu "Rocky II" (1979), film je opět velmi úspěšný. Mezitím se mu v roce 1981 narodil druhý syn Joseph. Jeho ostatní filmy se potýkají s neúspěchem, proto zůstává u jistého pokračování boxera v "Rocky III" (1982), který je ještě více úspěšný než předchozí dva filmy. Filmy podobného rázu mu sedí jako ulité, potvrzuje to hlavní rolí Johna Ramba ve filmu Rambo "First Blood" (1982), za roli získává honorář 3,5 miliónu dolarů plus podíl na zisku. Film je okamžitě velmi úspěšný a během krátké doby vydělává desítky milionů dolarů.

V roce 1984 se rozvádí se svou manželkou Sashou Zachovou, která se stěhuje i s dětmi. Sylvester pokračuje na sérii úspěšných filmů " Rambo: First Blood Part II" (1985), "Rambo III" (1988), "Rocky IV" (1985) a "Rocky V" (1990). Mimo to se objevuje v mnoha jiných filmech, ale ty jsou jen v pozadí těchto úspěšných. Jedním z mála úspěšných je i kriminální komedie "Tango & Cash" (1989), kde si zahrál drsného policisty Raye Tanga po boku Kurta Russella (Gabeho Cashe). Oba policisté jsou vylákáni do opuštěného skladiště a pomocí zfalšovaného magnetofonového pásku obviněni z vraždy federálního agenta.

Na počátku devadesátých let se výrazněji prosadil v akčním thrilleru "Cliffhanger" (1993), v roli horského vůdce v nelítostném souboji s bandou zločinců. A také v akční sci-fi komedii "Demolition Man" (1993) hraje v roli policisty Johna Spartana. Film z prostředí Los Angeles 1996, kde jako šíleně schopný policista, řečený Demolition Man, v souboji s šíleně geniálním zločincem Phoenixem způsobí nešťastnou náhodou smrt dvaceti rukojmí v troskách explodujícího domu. Trest je vykonán hybernací - zmrazením na desítky let. San Angeles 2032 - superdokonalé město, plné harmonie, míru a bezpečné telepatické lásky. Jen kdesi v podzemí živoří skupina "špatných" lidí, věřících ve svobodný život. Vůdce města nechá tajně rozmrazit Phoenixe, zdokonaléného během hybernace, aby podzemí vyčistil - a zanedlouho policii nezbývá, než přivést k životu i Spartana, aby zachránil celé město!

Sylvester se už přestává tolik věnovat psaní scénářů a také se objevuje pod vedením jiných režisérů ve filmech jako Specialista "The Specialist (1994), Soudce Dredd "Judge Dredd" (1995), Nájemní vrazi "Assassins" (1995) a Země policajtů "Cop Land" (1997). V akčním thrilleru Sejměte Cartera "Get Carter" (2000) si zahrál drsňáka Jacka Cartera. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu ho dokázala přinutit jen tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků.

Ve filmu Formule! "Driven" (2001) se vrací zpět ke scénáři a také je producentem. Ve filmu Sylvester hraje zkušeného závodníka Joea Tanta.

Autor: Kamil Koupý

zdroj Osobnosti,cz

Sylvester Stallone na konci roku 2016

Sylvester Stallone na konci roku 2016Profimedia.cz

Sylvester Stallone míří do Prahy: Okouzlí ženatého akčního hrdinu opět české krásky?

1. dubna 2017 15:36

Dvacet let nemohl provést inspekci toho, jak krásné dívky u nás vyrůstají, na podzim ale bude mít opět šanci! Jak se k nám doneslo, hollywoodská akční megastar Sylvester Stallone kývl na nabídku objevit se v Praze na muzikálu podle filmu Rocky, který před lety napsal a dostal za něj téměř na chlup přesně před čtyřiceti lety i Oscara!

 

Naposledy byl v Česku v roce 1997 v rámci zahájení provozu pobočky celebritní restaurace Planet Hollywood, v níž měl podíl a která později skončila neslavně, a tehdy z toho bylo haló.

Podobný rozruch se očekává i nyní.

„Naše společnost s panem Stallonem usilovně jedná a pokud je mi známo, z jeho ani z naší strany nic nebrání tomu, aby se návštěva v poměrně brzkém termínu uskutečnila,“ řekl Super.cz producent Rockyho Fawad Nadri s tím, že ruka už je prakticky v rukávě.

Muzikál je naplánován jen do devátého dubna, pak až na podzim, do té doby mají pražské Kongresové centrum zamluvené jiné společnosti. A právě po návratu muzikálu na sklonku roku by Rocky, Rambo nebo Soudce Dredd měl poctít Prahu svou návštěvou.

„Když jsem se tuhle zprávu dozvěděl, byl jsem radostí úplně bez sebe. Když budu mít štěstí a zrovna budu mít na ten den v rozpise vystoupení já, asi na mě padne obrovská tréma. Budu ale dělat naprosto všechno, abych pana Stalloneho nezklamal,“ dušuje se představitel hlavní role Peter O. Pecha.

Slova ze začátku článku o tom, že by ho kromě umění mohly zaujmout české krásky, nebyly vůbec plané. Jedna česká modelka totiž například před časem zveřejnila fotku, na níž je se Sylvesterem v objetí v posteli. I když je z něj pyšný ženáč a táta tří dcer, evidentně minimálně v minulosti měl tedy pro naše krásky slabost. A i v samotném muzikálu jich je hodně, takže patrně bude hodně spokojený! 

 

 

 

David Zápal , Super.cz

Frank Stallone,*30.7.1950 - zpěvák, herec

 

Zpěvák a herec Frank Stallone je mladším bratrem Sylvestra Stallona. Narodil se 30. července 1950 v New Yorku. Již v mládí ho začal bavit zpěv a hudba.

Ve filmovém průmyslu debutoval v polovině 80. let, když se objevil před kamerou ve snímku Rocky, kde si zahrál pouličního zpěváka. Píseň, kterou zde zpíval složil on sám. Zahrál si i ve druhém a třetím dílu Rockyho, kde opět ztvárňuje zpěváka a opět je auterem písní, které zde zpívá. Později přícházejí další role, kde už dostává větší prostor se prosadit i jako herec například Staying Alive nebo Hudson Hawk. Zahrál si ve více než padesáti filmech, v mnoha z nich hrál i jeho bratr Sylvester, většinou však Frank hrál vedlejší role. V roce 2003 začal hrát v seriálu Můj velký tlustý řecký život. A v roce 2006 si zahrál menší roli ve filmu Rocky Balboa.

Často píše písně pro bratrovy filmy. Celkem napsal 11 písní, které později ve filmu objevily. Díky svým výborným soundtrackům byl několikrát nominován na cenu Grammy a Zlatý glóbus. Rád hraje na kytaru a účinkuje na mnoha koncertech, hlavně pak v Los Angeles a Londýně.

Autor: dofman5

zdroj Osobnosti,cz

Sage Stallone,*5.5.1976 - 13.7.2012

Už příjmení musí každému napovědět. Sage Stallone je nejstarším synem slavného herce a režiséra Sylvestra Stallonea. Narodil se 5.5.1976, což bylo přesně v roce, kdy jeho otec slavil jeden ze svých největších filmových úspěchů klasickým snímkem ROCKY. Sage Stallone má ještě dalších 5 sourozenců - bratr Seargeoh (1979) a tři nevlastní sestry - Sistine (1998), Sophia (1996) a Scarlet (2002).


Po boku svého otce debutoval v roce 1990 pátým pokračováním ROCKYHO, kde si zahral Rockyho syna Roberta Balbou Jr. S otcem se ještě sešel ve filmu o šest let později v dramatickém thrilleru DAYLIGHT. Dále se objevil např. v hororu THE MANSON FAMILY, který pojednával o tragické smrti manželky Romana Polanského, kterou měl na svědomí psychopatický zabiják Charles Manson. Pozornost na sebe upoutal ještě v dalším hororu THE HOUSE IN THE MIDDLE OF NOWHERE a v roce 2006 se objevil nepříliš úspěšném snímku MOSCOW ZERO, kde si zahral třeba Val Kilmer. V roce 2006 se také pokusil prosadit jako režisér a natočil kratkometrážní snimek VIC.

Stallone byl ženatý necelý rok s manželkou Starlin Wright - od května 2007 do dubna 2008.

Michael "Duke90" Horna

zdroj ČSFD,cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář