Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sabina Laurinová - František Laurin

Sabina Laurinová,*8.4.1972 - herečka, moderátorka, dabérka

 

Absolvovala Pražskou konzervatoř, hostovala v Národním divadle a v divadle Semafor.

Ve filmu debutovala již v na počátku 90. let (Dívčí válka, Hotýlek v srdci Evropy), ale prosadila se až díky rolím v seriálech Zdivočelá země a Konec velkých prázdnin. Objevila se také ve dvou epizodách seriálu Chlapci a chlapi. V poslední době je známá jako představitelku záporných princezen (Eufrozína v pohádkách Z pekla štěstí i Z pekla štěstí 2, nebo ve filmu Ošklivá princezna). Zahrála si také v komedii Jak se krotí krokodýli. Jako moderátorka se uplatnila v hudební soutěži DO-RE-MI po boku Pavla Trávníčka.

Věnuje se také dabingu a dvakrát byla nominována na Cenu Františka Filipovského.

V roce 2013 byla obsazena do hlavní role klientky resocializačního centra Marty Vaňkové v populárním seriálu TV Nova Doktoři z Počátků. Pravidelně vystupuje v Divadle Kalich (Hledání slov) a v příbramském Divadle A. Dvořáka (Dáma s kaméliemi)

Autor: roman.roun.3

zdroj Osobnosti,cz

Po čtyřicítce bude zase princeznou: Myslíte, že na to Sabina Laurinová vypadá?

9. září 2014 5:55

Herečku Sabinu Laurinovou (42) jsme už delší dobu nikde nepotkali, takže když jsme ji zahlédli na otevření obchodu s luxusními kuchyňskými doplňky, byli jsme zvědaví, co je u ní nového. A docela jsme zírali.

Sabina totiž dostala po dlouhé době opět roli princezny. Sice pořád nosí stejný účes a je snad ještě štíhlejší než v době, kdy ztvárnila v Troškově pohádce legendární Eufrozínu, ale přece jen... Není na role princezen už trochu stará?

"Já to produkci také říkala. Jenže já hraju v muzikálu Sněhová královna, celkem jsme čtyři sestry a ke každému ročnímu období musel být jiný titul. Takže je jasné, že královna už byla zabraná, podzim má loupežnici a jaro vílu. Je to legrace, že je ze mne letní princezna a byla jsem k tomu skoro donucena," svěřila. "Je to ale úžasná, temperamentní a zábavná role. Připadám si jako Dan Nekonečný v sukních," dodala.

Letní princezna má doma už dvě velké holčičky, které po mamince inklinují k umění. Starší Valentina dokonce studuje na taneční konzervatoři. "Je jí dvanáct, nikdo neříká, že to bude dělat celý život. Ale teď je to radost, kterou žije, a já to jen tiše pozoruju a držím jí palce, aby snášela ten dril a nic moc ji nebolelo. A mladší Mája? Moc čistě zpívá, hezky tancuje. A jako každá šestiletá holka chce být princezna," vysvětlila Sabina. 

Saša Šeflová, Super.cz

Sabina Laurinová

Sabina Laurinová Foto: Archiv FTV Prima

Od princezen k vyzrálé ženské, která ví, co chce: Ze Sabiny Laurinové bude hvězda seriálu

9. února 2017 13:23

Sabina Laurinová (44) dostala po dlouhé době výraznou roli. Objeví se v seriálu Modrý kód, v němž ztvární vrchní sestru Mery. „Je empatická, přímá, rázná a má smysl pro humor, který je mi blízký. Líbí se mi, že je temperamentní, vyzrálá ženská, která ví, co chce. A co mi na ní vadí? Dalo by se jí vytknout to, že právě kvůli práci pokulhává její osobní život,“ uvedla k ní herečka, již má spoustu diváků zafixovanou hlavně jako princeznu Eufrozínu z Troškovy pohádky Z pekla štěstí a jejího pokračování, účinkovala i v pohádce Ošklivá princezna.

Sekundovat jí bude Marek Němec coby charismatický doktor David Hofbauer. „Postava Davida je nestandardní a mně jako člověku vzdálená. Opravdová potrava pro herectví, kdy jsem si mohl zkusit zahrát superdoktora, který moc nepoužívá emoce a řeší věci po svém. David je trochu asociál, úsporný, co se týče dobré nálady a veselosti, a tady se mi díky několikaměsíčnímu brzkému rannímu vstávání povedlo probouzet se rovnou do jeho postavy, protože v pět ráno nikdo zrovna nehýří optimismem,“ smál se Němec, jehož diváci znají už ze seriálu Atentát či Vraždy v kruhu.

Brzké ranní vstávání herec absolvoval od konce srpna loňského roku, tehdy se začalo natáčet. Seriál, který Prima pro diváky chystá, nemá stát na vztahových propletencích v nemocničním prostředí, ale na případech inspirovaných skutečnými příběhy pracovníků a pacientů urgentního příjmu. 

Lucie Sieglová , Super.cz

Dlouhou princeznovskou hřívu neobrečela: Z proměny Sabiny Laurinové byla v šoku její mladší dcera

10. března 2017 20:01

Kvůli natáčení seriálu Modrý kód, který poběží na Primě, musela herečka Sabina Laurinová (44) změnit image. Zkrátili a ztmavili jí její dlouhou princeznovskou blond hřívu, se kterou jsme ji znali desítky let. Už si ale zvykla a cítí se prý přirozeně. Hůř to vzala její mladší dcera Maja.

"Je to přirozené a občas člověk kvůli roli musí změnit vzhled a přizpůsobit se. Taková je vrchní sestra Mary a taková jsem i já. Myslím, že už se k dlouhým blond vlasům ani vracet nebudu, ale třeba přijde zase taková role, kdy budu muset," krčila rameny herečka.

"Mladší dcera to vzala hůř, ne že by to oplakala, ale přece jen mě odmalička znala s těmi dlouhými blond vlasy. Ale myslím si, že už mám takový věk, že neuškodí to zkrátit," mínila Sabina.

Myslí si tedy, že čím je žena starší, tím kratší má mít vlasy a dlouhé se k ní už nehodí? "Není to pravidlem. Každý by měl nosit na hlavě to, co mu vyhovuje a v čem se cítí dobře, a já jsem zatím spokojená," vyvlékla se z odpovědi Sabina.

Blond barva jí nechybí ani v běžném životě, i když zavedené klišé říká, že blondýnky to mají jednodušší než brunety. "Myslím, že je to úplně o něčem jiném," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

 František Laurin,*12.11.1934 - herec, režisér


František Laurin se narodil 12. listopadu 1934 v Praze, je to český režisér a pedagog.
Je to otec herečky a moderátorky Sabiny Laurinové.

byl postupně režisérem Realistického divadla (1958-81), Národního divadla (1981-88), poté ředitelem Divadla na Vinohradech v Praze (1988-90) a od roku 1991 je uměleckým vedoucím souboru ve Východočeském divadle v Pardubicích.


V roce 1974 režíroval sovětskou hru Výstup na Fudžijamu od Čingize Ajtmatova, která byla pro svou kritičnost vůči komunistickým praktikám prověřována na představeních pro vybrané obecenstvo a krátce po premiéře zakázána.

Laurin se věnoval i uvádění nových původních českých her (Šotola: Cesta Karla IV. do Francie a zpět, 1979, Pěší ptáci, 1981, Tovaryšstvo Ježíšovo, 1990).

Od roku 1962 učí na konzervatoři i na DAMU. Pohostinsky režíroval v řadě pražských i mimopražských divadel.

Přes 30 let významně spoluutvářel podobu oficiálního divadelnictví včetně divadla amatérského (častý člen odborných porot v Hronově apod.).

Režijní filmografie:

1988 Český pekáč (TV film)
1986 Grófinka (TV film)
1985 Lyžař v parném léte (TV film)
Matka (divadlo)
1981 Cesta Karla IV. do Francie a zpět (divadlo)
Uličnictví pana Čabouna (TV film)
1980 Snídaně v pánském pyžamu (TV film)
1979 Sedm kilo pro Králíčka (TV film)
1978 Odměna (TV film)
Válka vypukne po přestávce (divadlo)
Vondráčkovo pozdní odpoledne (TV film)
1977 Dva na koni, jeden na oslu (divadlo)
1971 Madame Sans-Géne (TV film)
1967 Dobrý člověk ještě žije (TV film)
1962 Všední dny prokurátora (TV film)

Autor: dg, matejhruska

zdroj Osobnosti,cz

 

 

 

Marek Němec a Sabina Laurinová v Modrém kóduVideo: archiv FTV Prima

To se představitelce princezen muselo líbit: Podívejte se na líbačku Sabiny Laurinové a modrookého seriálového fešáka

30. srpna 2017 13:58

Herečka Sabina Laurinová (45) je sice pořád spojována hlavně s postavami princezen, v seriálu Modrý kód ale hraje na své poměry hodně odlišnou roli.

 

Coby rázná, ale empatická vrchní sestra Mery dává zapomenout na princeznu Eufrozínu z Troškovy pohádky Z pekla štěstí, ve které ji má řada diváků pořád zafixovanou.

A teď si blonďatá herečka navíc konečně užila i nějakou tu pikantnější scénu. Společně s hlavním představitelem seriálu, doktorem Davidem Hofbauerem v podání fešáka Marka Němce, skončí dnes uvězněná v zavaleném domě.

A jindy neoblomný muž bez srdce zjihne a zachová se jako romantický rytíř, který se o otřesenou sestřičku náležitě stará. Scéna skončí vášnivým polibkem, který si Laurinová musela užít, protože Marek Němec patří k velmi charizmatickým kolegům. Podívat se na něj můžete ve videoukázce. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář