Jdi na obsah Jdi na menu
 


Robert Záruba - Nora Fridrichová

Robert Záruba,*18.8.1967 - moderátor

:

Robert Záruba vystudoval v letech 1985 až 1989 Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze. Již od roku 1984 byl externím spolupracovníkem Redakce sportu České televize, od roku 1990 je jejím stálým zaměstnancem. V České televizi pracuje dosud, s dvěma krátkými přestávkami: mezi roky 1998 a 1999 byl opět externím spolupracovníkem a v roce 2000 krátce pracoval v TV Nova (zaměstnavatelem byla společnost Česká produkční 2000), po půl roce se vrátil zpět do České televize, kde je v současné době šéfkomentátorem.

Práce v televizi
Těžiště jeho práce v televizi je komentování hokejových utkání českého reprezentačního mužstva na vrcholných soutěžích (MS, ZOH) - celkem komentoval 684 hokejových utkání. Moderoval Olympijská studia v letech 1992, 1996, 2000 (vytvořil osobní rekord v nepřetržité délce uvádění – 19 hodin od půlnoci do 19 hodin), 2004 a 2008. V roce 2006 moderoval rovněž studio mistrovství světa v kopané. Za dobu práce v České televizi komentoval 177 různých sportů (baseball, florbal, pozemní hokej, basketbal, atletiku, skateboard, karate, taekwondo, pozemní hokej, softbal, fotbal a mnoho dalších) na 752 sportovních akcích.

Jako vlastní profesní cíl si stanovil komentování Mistrovství světa v ledním hokeji 2008, které se poprvé v historii konalo v Kanadě.

Je známý svou precizní přípravou, vede si vlastní kartotéku hráčů, poznámky stále aktualizuje.

Dokumentární tvorba
Podílel se na 134 sportovních dokumentech, například Jágr Team, Rybář Robert Lang, Zlatý turnaj století, Hokej v srdci - Srdce v hokeji, Stříbro proti všem, "Velkej" – Pocta Ivanu Hlinkovi a další.

Sportovní publicistika
Jako redaktor nebo moderátor působí v pořadech Branky, body, vteřiny a Buly, v posledních letech také v pořadu Dohráno. Dohromady se podílel na 1600 reportážích, pro které vytvořil okolo 14000 textů.

Další práce
Na Fakultě sociálních věd přednáší Univerzity Karlovy předmět „Sportovní televizní žurnalistika“.

Je autorem knih Přepište dějiny! o olympijském vítězství v Naganu a Chytám svůj život o Dominiku Haškovi.

Ocenění
Robert Záruba obdržel v roce 1990 Zvláštní cenu Českého literárního fondu za diplomovou práci na téma „Historie Hlavní redakce tělovýchovy a motorismu ČST Praha“ (1990), v roce 1999 Novinářskou křepelku Českého literárního fondu. Je rovněž držitelem diváckých cen Týtý za roky 2003 a 2004.

Autor: andiiileeek

Zdroj Osobnosti,cz

Nora Fridrichová,*13.9.1977 - moderátorka

 

 

Nora Fridrichová se narodila v Pardubích. Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově, poté získala magisterský titul v oboru lidských práv na London University v Anglii. Od roku 1998 působí v celostátních médiích. Při povodních 2002 dělala reportérku.

Její dívčí jméno je Nováková. V roce 2004 se provdala za Milana Fridricha. V současné době moderuje v České televizi publicistický pořad 168 hodin. Žije s kolegou z televize Robertem Zárubou. Na Velikonoce 2012 se jim narodila dcera Diana.

Autor: perdita, ttttttttttttt

 

zdroj Osobnosti,cz

Fridrichová a Záruba: Krizi urovnali miminkem! Spolu čekají druhé

 
Přiletí čáp nebo vrána?! Nora Fridrichová (37) čeká s Robertem Zárubou (47) dalšího potomka.
 

 

Moderátorku publicistického pořadu 168 hodin prozradilo vzdouvající se bříško. „Nebudu vám lhát nebo říkat, že jsem se trochu přejedla,“ smála se Fridrichová a potvrdila Blesku šťastnou novinu: „Ano, je to pravda. Jsem přibližně v polovině svého dlouhého běhu.“ Sportovní komentátor se těší na další dítě, s Norou už vychovávají dceru Dianku (2,5). Holčička vnesla do jejich společného života velkou radost. Přesto se ve vztahu objevily mráčky, které letos na jaře partneři zdárně rozfoukali. „Je pravda, že jsme měli nějaké potíže a ty jsme už překonali,“ potvrdila v dubnu Nora.Možná i proto to jedním dítětem neskončilo a věcem nechali volný průchod. „Měli jsme to tak, že jsme Diankou neměli naši rodičovskou roli uzavřenou. Zároveň oba víme, že tohle není věc, která se dá úplně přesně naplánovat, takže jsme nechali věci plynout a pak jsme byli potěšeni a mile překvapeni,“ řekla Nora, která už vedení České televize o svém požehnaném stavu informovala. Cítí se dobře a nic tedy nebrání tomu, aby ve své práci dál pokračovala.

Blesk Víte, že?

Pro Roberta Zárubu to bude už třetí potomek. Z manželství s moderátorkou Světlanou Zárubovou (41) má syna Viktora (14).

 

Autor: Mirka Dvořáková
zdroj Blesk,cz

Moderátor Záruba má problém: Porod, nebo práce?!

 
Špatné načasování! Druhé dítě Nory Fridrichové (37) a Roberta Záruby (47) má přijít na svět před polovinou dubna 2015 a to je pro populárního sporťáka ten vůbec nejhorší termín...
 

 

„Termín mého druhého porodu vychází dost podobně jako v případě narození naší první dcery. Je to téměř na den stejně...,“ prozradila Blesku hvězda publicistického pořadu 168 hodin.

A vzhledem k tomu, že Dianka přišla na svět 9. dubna, Robert bude stát znovu před těžkým dilematem – práce, nebo porod a první dny s miminkem? Je ale dost pravděpodobné, že vyhraje hokej...

V té době totiž jednak vyvrcholí play off hokejové extraligy a sotva mistr zvedne nad hlavu pohár, pohltí Zárubu na dlouhé týdny zase mistrovství světa v hokeji hrané letos v Praze a Ostravě (1.–17. května)...

 

 

Autor: Foto: archiv Blesku, reprofoto ČT

Autor: mia
zdroj Blesk,cz

Nora Fridrichová ukázala těhotenské bříško: Předvedla ho v krásných silvestrovských šatech

 
Nora Fridrichová a její těhotenské bříško
Nora Fridrichová a její těhotenské bříško(Facebook)
 
21. prosince 2014 ● 21:53
 

 

Slušivé zlaté šaty předvede Nora v posledním silvestrovském díle pořadu České televize 168 hodin. A tentokrát bude extraspeciální - uvidíte její, už pěkně velké, těhotenské bříško! Dítě čeká s kolegou Robertem Zárubou.

 

Nora Fridrichová a její těhotenské bříško
Nora Fridrichová a její těhotenské bříško
Autor: Facebook

Autor: dce

zdroj Blesk,cz

2. ledna 2015 • 05:00

Těhotná Fridrichová: Zklamání kvůli dcerce!

 
 
 
 
 

Nastávající maminka jenom září. „Vyjde to přesně na tři roky od narození dcery. Přáli jsme si to a měli jsme štěstí, že to tak příroda zařídila. Doufejme, že při nás bude stát až do porodu,“ říká Nora Fridrichová v rozhovoru pro novinky.cz.

 

A zatímco Diana se mezi ostatními dětmi cítí jako ryba ve vodě, její maminka odluku neprožívala zrovna nejlépe. „Zpočátku jsem do školky volala, jak to vypadá, jestli nebrečí. Když jsem zjistila, že ne, tak jsem si trochu zklamaně z toho, že jí nechybím, povzdychla: Aha,“ směje se Fridrichová, která je momentálně v pátém měsíci.

  11. března 2015 • 12:00

Nora Fridrichová zmizela z obrazovky! Tahle žena ji nahradila

Na obrazovkách se Nora s diváky už rozloučila a představila kolegyni Markétu Dobiášovou.
Na obrazovkách se Nora s diváky už rozloučila a představila kolegyni Markétu Dobiášovou. (Foto Aha! – Martin Sekanina, ČT, ara)
 

 
 
 

Necelý měsíc před porodem svého druhého potomka se moderátorka České televize Nora Fridrichová (37) rozloučila s diváky »168« a představila kolegyni, která ji na čas nahradí.

„Od příští neděle místo mě bude moderovat kolegyně Markéta Dobiášová, což je velmi zkušená novinářka z pořadu Reportéři ČT,“ řekla Nora s tím, že doma ji teď čeká úplně jiná práce. „Já budu teď prát a žehlit dupačky,“ smála se nastávající maminka, která se na obrazovku, pokud to rodičovství dovolí, vrátí začátkem podzimního schématu.

Nové dětské oblečení kupovat pro dítě nebude. Většinu si ho schovala po dceři Diance (3). Vzhledem k tomu, že tehdy vybírala neu-
trální barvu, bude se hodit jak na holčičku, tak na chlapečka. „Záměrně nechceme vědět, jakého pohlaví naše miminko bude. Chceme se nechat překvapit,“ uvedla partnerka šéfkomentátora sportu ČT Roberta Záruby. Ten rozhodně nechce zmeškat narození svého třetího potomka.

Ostrý jazyk Jany Postlerové: Nová tvář pořadu 168 hodin Markéta Dobiášová nemoderuje, ale zpívá!

25. března 2015 ● 22:04

Těhotnou Noru Fridrichovou (37) nahradila v pořadu 168 hodin reportérka Markéta Dobiášová (37). Hodí se podle jazykové lektorky Jany Postlerové (70) do publicistického formátu?

Markéta Dobiášová přišla do 168 hodin z týmu Marka Wollnera (48) a jeho Reportérů ČT, kde dělala reportérku. Nyní se stala moderátorkou zaběhnutého pořadu, který mají diváci spojený nejen s Norou Fridrichovou, ale i určitým stylem. A ukázalo se, že to není tak jednoduché, jak si možná představovala. Pro mě, coby pravidelného diváka, je totiž cizím prvkem! Podle mého názoru není dobře, že přišla z jiného týmu. Pro diváka by bylo lépe, kdyby se nový moderátor vybral z týmu reportérů 168 hodin.

Pro mě jsou ale horší ještě jiné věci. Markéta se mnou nemluví jako s divákem, ale hovoří do éteru. Její věty nemají logiku, nevím, kde je začátek a kde konec, kolísá nahoru a dolů – takzvaně zpívá. Nedodržuje důraz na předložky a dělá podivné pauzy. Její projev pro mě není projevem moderátorky, protože na tu práci nebyla zvyklá, je školená na redaktorskou práci. Chybí jí proto moderátorské základy, a to nemluvím o tom, že neví, co s rukama nebo hlavou. Není to profesionální.

Na Noru si divák ale také musel zvyknout a zvyk je v kontinuálním pořadu velmi důležitý. Markéta má proto šanci zdomácnět, ale musí se vydat ve šlépějích týmu 168 hodin. Zatím mám z jejího projevu pocit, že je jednou nohou v Reportérech.


 
Autor: Jana Postlerová
zdroj Blesk,cz

Půvabná moderátorka ČT už brzy porodí druhého potomka: Mrkněte, jak partnerce Roberta Záruby sluší těhotenské bříško

26. března 2015 14:00

Moderátorka diskusního pořadu České televize Nora Fridrichová (37) se brzy stane podruhé maminkou. Se sportovním komentátorem Robertem Zárubou (47) už má Fridrichová téměř tříletou dceru Dianu a dalšího potomka si s partnerem moc přáli.

„Nora Fridrichová má rodit každým dnem,“ prozradil Super.cz zdroj z České televize. Ještě předtím se moderátorka pochlubila těhotenským bříškem, které ukázala v rámci propagačního focení k nominacím na televizní ceny TýTý.

A nutno říct, že jí těhotenství moc sluší. V anketě televizní popularity byla Nora Fridrichová nominována v kategorii Osobnost televizního zpravodajství, a tak je možné, že se kromě soukromých radostí z narozeného miminka bude zároveň těšit z prestižního ocenění v podobě zakřiveného zrcadla Kurta Gebauera. Konkurenti Marek Eben, Josef Klíma, Václav Moravec a Michaela Jílková ale jistě nedají svou kůži zadarmo. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 
Robert Záruba a Nora Fridrichová dnes na svět přivítali dceru Mariánku.

Robert Záruba a Nora Fridrichová dnes na svět přivítali dceru Mariánku. Michaela Feuereislová

Moderátorský pár z České televize se dnes dočkal druhého děťátka

5. dubna 2015 20:46

Moderátorská dvojice z České televize Nora Fridrichová a Robert Záruba (47) se dnes dočkali druhého společného potomka. Narodila se jim dcera Mariánka.

„Našemu kolegovi Robertu Zárubovi se dnes narodila dcera Mariánka. Tak mu gratulujeme,“ poblahopřál v přímém přenosu po skončení hokejového utkání na ČT Sport za všechny kolegy ze sportovního zpravodajství moderátor Jiří Hölzel.

Záruba a Fridrichová spolu již mají dceru Dianku, která se narodila v dubnu 2012. 

Super.cz

Čerstvá máma Nora Fridrichová: Čekali jsme kluka, narodila se druhá holka!

14. dubna 2015 ● 10:35

Už devět dní je moderátorka ČT Nora Fridrichová (37) maminkou Mariánky, kterou má se sporťákem Robertem Zárubou (47). Po návratu z porodnice rodina dokonce stihla společně oslavit i narozeniny starší dcery Dianky (3).

 

Jak se sžíváte s druhým dítětem?

„Zatím asi určitě beze zbytku platí rovnice, že jedno dítě nerovná se dvě. Zatím nemám pocit, že to mám úplně pod kontrolou, ale je to moc hezký a těší mě to.“

A jak reagovala na sestřičku Dianka?

„Její první reakce byla, že byla velmi zaražená. To bylo ještě v porodnici. Okamžitě vytvořila koalici se starším bratrem Viktorem, ale teď už je to dobré. Ve školce se hrdě chlubí, že má doma Mariánku. A můj největší sen by byl, aby se holky kamarádily, protože já jsem jedináček.“

 

Podle čeho jste s Robertem vybírali pro dceru jméno?

„Hledali jsme obyčejné, ale zase ne tak obvyklé. Mariana nás napadla oba dost spontánně a shodli jsme se na ní, ale pak jsme to dívčí jméno zase tolik neřešili, protože jsme dost počítali s tím, že to bude chlapec, jak nám všichni předpovídali. Pro nás to bylo obrovské překvapení. Hezké, ale obrovské.“

A nechá vás Mariánka vyspat?

„První dcera mě nechávala vyspat už v šestinedělí, to byla naprostá pohoda. Druhá dcera ne, ta má spací režim ve dne a aktivní režim má v noci. A já mám aktivní režim v noci i ve dne, takže to je zatím trochu náročné, ale třeba se to posune k lepšímu.“

 
 
 
Autor: mia
zdroj Blesk,cz
Nora Fridrichová s dcerou

Nora Fridrichová s dcerou Foto: Super.cz/Showpix

Tohle je dítko Roberta Záruby: Moderátorka ČT se pochlubila měsíční dcerkou Mariankou

4. května 2015 11:37

Moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová se na veřejnosti poprvé pochlubila dcerou Mariankou, která se sympatické moderátorce a hokejovému komentátorovi Robertu Zárubovi narodila před měsícem.

Fridrichová si nenechala ujít den otevřených dveří České televize, kde byla se spinkajícím miminkem v šátku ihned středem pozornosti. Marianka prý zatím nejraději spí, a tak si maminka návštěvu své domovské televizní stanice mohla v klidu užít.

Společně s Robertem Zárubou doma vychovávají ještě tříletou dceru Dianku. Populární sporťák doma vytížené mamince moc nepomáhá, protože ho naplno zaměstnává mistrovství světa v hokeji, které téměř každý den komentuje. 

Anna Veškrnová, Super.cz

Fridrichová se vrací zpět na obrazovky: Pět měsíců po porodu

29. června 2015 ● 15:20

Na mateřské dovolené se moderátorka Nora Fridrichová (37) moc dlouho nezdrží. Po letních prázdninách, tedy v září, se opět objeví na obrazovkách. Vrátí se do pořadu 168 hodin, který do porodu své dcery Mariánky (2 měs.) moderovala.

Nora Fridrichová opustila pořad 168 hodin začátkem března, aby nastoupila na mateřskou dovolenou. Měsíc nato porodila zdravou holčičku Mariánku, kterou má s partnerem a kolegou z České televize Robertem Zárubou (47).

Maminka na plný úvazek bude ale už jen přes prázdniny. „Mějte všichni hravé prázdniny, po nich zase s Norou Fridrichovou. Já děkuji za pozornost a v Reportérech ČT se těším na shledanou,“ rozloučila se s diváky moderátorka Markéta Dobiášová, která Fridrichovou v pořadu dočasně nahradila.

Fridrichová nejspíš nechce přijít o svůj post moderátorky, a tak od září bude muset skloubit práci s péčí nejen o dvouměsíční dceru Mariánku, ale také o tříletou dceru Dianu.

 
 
 
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz
Robert Záruba

Robert Záruba Herminapress

Přepište dějiny! Hokejový komentátor Robert Záruba vzal kšeft, který by od něj opravdu nikdo nečekal

27. října 2016 18:13

To je neuvěřitelné, co lidé z České televize dokážou! Tímhle parafrázovaným výrokem Roberta Záruby (49) by se dalo podivit nad jeho novým kšeftem. Mnoha sportovními fanoušky milovaný spíkr, který za mikrofonem stál v posledních dvaceti letech pokaždé, když Česku v hokeji o něco šlo, se upsal nevídané disciplíně! Bude se objevovat před zaplněným Kongresovým centrem.

Producenti ho zlanařili do chystaného „chlapského muzikálu“ Rocky. „Hraju si rád, ale jako herec jsem amatér. Rocky nabízí roli sportovního komentátora, a tak věřím, že to dokážu splnit,“ svěřil se Záruba.

Sám přiznává, že kdyby mu někdo před časem řekl, že se v podobném díle někdy objeví, asi by ho poslal za psychiatrem. „Snažím se účinkování v jiných než sportovních pořadech a projektech držet na frekvenci jedenkrát za deset let. V roce 2007 jsem zkusil tancovat ve StarDance, teď zkusím komentovat jinde než v televizi,“ uvedl sympaťák Robert.

Moderátor se už poctivě připravuje. Miluje první čtyři díly Rockyho a teď si stále častěji pouští soundtrack, aby nasál atmosféru. „Konferenciér duelu asi nebude problém, ale převést rytmus anglického komentáře Stu Nahana do češtiny tak, aby to znělo věrohodně, to je zajímavý úkol. Takže naposlouchávám,“ dodal s tím, že diváci ho možná uvidí hned v jedné ze tří možných rolí. Kromě konferenciéra v muzikálu totiž vystupují právě i dva sportovní komentátoři. A teprve se rozhodne, koho z nich se zhostí autor výroku „Rachna, kachna, to to letělo“ na mistrovství světa 2010 po vyrovnání Karla Rachůnka sedm sekund před koncem semifinále se Švédy.

V díle, které se českým divákům představí v březnu, si hlavní roli zahrají zpěváci Kryštof Michal (Portless, dříve Support Lesbiens), Peter O. Pecha nebo Jan Kříž

David Zápal , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář