Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miroslav Paleček - Michael Janík

Miroslav Paleček,*12.11.1945 - herec, zpěvák

 

Miroslav Paleček, narozený 12. listopadu 1945 v Motyčínu u Kladna, je český folkový písničkář.

Paleček je známý hlavně z folkového dua Miroslav Paleček a Michael Janík, jako bývalý člen divadla Semafor a písničkář, spolupracující se zpívajícím právníkem Ivo Jahelkou. S Michaelem Janíkem se seznámil na soutěži Talent 1967.

Je však také znám jako originální interpret písní V+W+J a autor osobitých písní, které se z různých důvodů nestaly součástí společného repertoáru P&J. Spolu s Ivo Jahelkou se podílel autorsky i interpretačně na vytvoření úspěšného tématického CD "Tenisová akademie", koncem r.2005 vyšlo jeho první autorské sólové album "Každej je nějakej" (F&C č.11, 12/2005) a v současné době natáčí CD „Ježkárny“ z písní Osvobozeného divadla, tedy písně V+W+J.
Repertoár hlavně z „Ježkáren“ a z jeho výše uvedených aktivit tvoří základ autorského písničkového recitálu. Nechybí ani největší hity P+J –Hele lidi, Valčíček, Prodavač limonád, Slušovická romance, Petřínská rozhledna, Na věky tu přeci nejsi …

Nestárnoucím písničkám nechybí melodičnost, nadhled, humor a svérázný písničkářský pohled na svět, který je posluchači sdělován kultivovaným a srozumitelným jazykem.


Autor: josefkrupicka, matejhruska

zdroj Osobnosti,cz

Michael Janík,*24.7.1945 - zpěvák

 

Michael Janík, narozený 24. července 1945 v Zábřehu na Moravě, je český folkový písničkář, známý hlavně z legendárního folkového dua Paleček & Janík (Miroslav Paleček & Michael Janík).

V současné době Michael žije v Praze. Předtím, než přijal s Palečkem dlouholeté angažmá v Divadle Semafor, zúčastnil se mnoha pěveckých klání a soutěží, na kterých svorně neuspíval - končíval na posledním nebo předposledním místě. Duo Miroslav Paleček a Michael Janík v současné době má pravidelné pořady například v pražské Balbínově poetické hospůdce na Vinohradech.

Autor: matejhruska

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář