Jdi na obsah Jdi na menu
 


Míla Myslíková - Štěpán Zemánek

Míla Myslíková,*14.2.1933 - 11.2.2005 - herečka

 

Bohumila Myslíková se narodila 14. února 1933 v Třebíči. Od mládí chtěla být spisovatelkou, ale vystudovala herectví na JAMU v Brně. Po absolvování JAMU získala angažmá v Divadle Bratří Mrštíků tamtéž. Poté prošla také Státním divadlem Brno a v roce 1964 nastoupila do Severočeském divadle v Kladně. Ve filmu debutovala již jako jedenadvacetiletá ve filmu s Vlastou Burianem Nejlepší člověk. Následující léta hrála mnoho vedlejších rolí v různých filmech. V roce 1977 odešla z angažmá v Kladenském divadle. Později přestala i natáčet filmy a odešla na odpočinek. Po revoluci napsala knihy Finský maraton a V zemi Kalevově. Zemřela v Praze 11. února 2005 na mozkovou mrtvici.

Autor: Horst, JAnDbot, Porthos, K123456, Jowe, Milda, TchoŘoBot, Adam Hau

 zdroj: Osobnosti,cz

27. dubna 2014 • 12:00

Herečka Míla Myslíková: Před smrtí ji o majetek připravila sekta!

Mílu Myslíkovou prý sekta obrala o peníze.
Mílu Myslíkovou prý sekta obrala o peníze. (ČTK, ara, koláž Ahaonline.cz )
 
 
 
 
 

Populární herečka Míla Myslíková (†71) strávila poslední roky života sama. Toho využila náboženská sekta Hnutí Grálu a podle jejích přátel ji obrala o všechny úspory…

Mílu Myslíkovou znají její fanoušci z divadla i televizních obrazovek. Dostávala role rázných žen a matek, které řídili chod celé rodiny. Zahrála si v Holkách z porcelánu, komediích Jak utopit doktora Mráčka či Metráček a nezapomenutelná byla také jako maminka medika Štěpána v sériích o Básních.

Sama se však do rodinného života nehnala, vyhovovala jí spíše samota. Poslední roky života trávila s milovanou jezevčicí Bětuškou. Stranila se přátelům a příliš nevycházela z domu. Trpěla zdravotními problémy, měla cukrovku a Parkinsonovu chorobu.

To mohlo přispět k tomu, že začala uvažovat o smrti a zvláště poté, co se stane, až zemře. „Dospěla jsem k poznání, že lidský život je tady na zemi pouze krátkou etapou v celkovém bytí člověka. Věřím na reinkarnaci a život po smrti. Koukám se dopředu a snažím se o těchto věcech dozvědět co nejdřív, abych byla připravená, až se probudím na tom druhém světě. Těším se, protože tady mě to už nebaví,“ prohlásila.

Této situace podle blízkých přátel herečky využila sekta Hnutí Grálu, ke které se herečka připojila, a prý ji obrala o majetek. Herečka zemřela v únoru roku 2005.

Hnutí Grálu

Kromě hry se slovíčky, slibovaní pochopení smyslu života a nekonečné odkazy na různé části učení je složité zjistit, v čem vlastně tkví podstata učení této náboženské sekty. Z jejich stránek vám aspoň přinášíme krátké shrnutí: „Hnutí Grálu má kořeny v 30. letech minulého století a považuje se za volné světonázorové společenství lidí, kteří chtějí žít ve smyslu knihy „Ve světle Pravdy – Poselství Grálu“ od Abd-ru-shina. Není náboženským společenstvím v obvyklém smyslu, ani sektou, spolkem nebo něčím podobným. Poselství Grálu je nadkonfesijní dílo, které se obrací na jednotlivce hledající pravdu, bez ohledu na to, ke kterému vyznání se hlásí.“

 

Autor:  mpa
zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář