Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michal Suchánek - Jaroslav Suchánek - Berenika Suchánková

Michal Suchánek,*29.7.1965 - herec, moderátor

 

Michal Suchánek se narodil v roce 1965 v Jičíně. Vystudoval herectví na pražské konzervatoři a poté začínal v divadle Františka Ringo Čecha. Chvíli také působil v Národním divadle, kde se objevil např. jako Smítko ve hře Marná lásky snaha nebo jako Sloužící Nejvyššího soudce ve hře Král Jindřich IV.

Do diváckého podvědomí se však dostal především díky svým televizním a filmovým rolím. Zahrál si např. ve filmech Sněženky a Machři (1982), Proč? (1987), Tankový prapor (1991), Ještě větší blbec, než jsme doufali (1994),Bylo nás pět (1994) nebo v seriálové pohádce Arabela se vrací (1990).

Michala Suchánka však nejvíce proslavil populární pořad TV Nova Tele Tele, vysílaný od roku 2000, ve kterém se objevuje spolu s R. Genzerem, V. Žilkovou a J. Cardem.

Kromě herectví se také věnuje moderování (většinou moderuje s R. Genzerem). Michal Suchánek má syna Jáchyma (1991) a dceru Bereniku (1997).

Momentálně moderuje pořad MR.GS na televizi Nova. Starší epizody můžete shlédnout na http://archiv.nova.cz

Autor: eslash

zdroj Osobnosti,cz

Jaroslav Suchánek,*19.6.1936 - bývalý sportovní komentátor

Jaroslav Suchánek začínal v roce 1962 v Československém rozhlasu a později přešel do Československé televize, kde se věnoval především lyžování. Jeho hlas provedl diváky bezmála čtyřmi tisíci hodin sportovních přenosů. V současné době moderuje různé kulturní akce, píše knihy a rehabilituje po operaci kyčelního kloubu. Jeho synem je moderátor a herec Michal Suchánek.

zdroj Osobnosti,cz

25. prosince 2014 • 12:00

Suchánkův slavný otec: Dělá si zasedací pořádek na pohřeb!

 

 

 

 

 

Jako každý senior, potýká se i Jaroslav Suchánek se zdravotními problémy a dokonce musel absolvovat operaci, kdy mu vyměnily i kyčelní kloub. Bývalý komentátor, jehož hlas si diváci spojovali třeba s cyklistickým Závodem míru nebo skokanským Intersportturné ale přes svůj věk rozhodně nezahálí.

 

 

25. února 2015 • 12:00

Michal Suchánek vyvedl svou rodinku: Kvůli čemu měli doma dusno?

Rodina Suchánkova na premiéře muzikálu Evita.
Rodina Suchánkova na premiéře muzikálu Evita. (Foto Aha! – Marek Pátek, Pavel Machan, Martin Hykl)
 
a

Ovšem kvůli tomu, že se mladý Suchánek chce věnovat stejné profesi jako jeho otec, bylo doma chvíli dusno. „Moc mě mrzelo, když seknul s hokejem, kde měl našlápnutou dobrou kariéru, ale nebavilo ho to. Mně nezbylo nic jiného než to respektovat,“ prozradil Suchánek o Jáchymovi, který hrával za HC Slovan Ústí nad Labem.

I jeho dcera má umělecké sklony. „Na Bereniku jsem opravdu hrdý, hraje v představení, kde dělala moje žena choreografii. Musím uznat, že byla skvělá,“ okomentoval dceřin muzikálový výkon Michal Suchánek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář