Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michal Jančařík - Alena Jančaříková - Petr Jančařík

Michal Jančařík,*10.7.1975 - moderátor

 

Moderátor Počasí Michal Jančařík vystudoval Filozofickou fakultu UK v Praze, obor andragogika a personální řízení. Má za sebou také čtyři ročníky práv. Od roku 1995 působí jako moderátor, nejdříve pracoval pro TV Prima v letech 1998 - 1999 a od roku 2000 do současnosti je průvodcem Počasí v TV Nova.

Podnikl také mnohé cestovatelské expedice /Peru, Mexiko, Norsko, Slovinsko, Ukrajina, Tanzánie, Nový Zéland/ a v posledním roce se oklikou vrátil do Plzně, kde od roku 2003 v druhé největší synagoze Evropy produkuje hudební projekt Synagoga Concerts.

Autor: matejhruska, reeny7

zdroj Osobnosti,cz

Už se zase směje...

Už se zase směje... Foto: Facebook K. Mráčkové

To je dobré znamení. Ochrnutý moderátor během návštěvy kolegyně vykouzlil úsměv na rtech

15. ledna 2017 14:15

Ze zpráv popisujících vážný zdravotní stav Michala Jančaříka tuhla krev v žilách. Nyní se zdá, že se vše v dobré obrací a moderátor se pomalu vrací do života a nabírá síly. Pacient, který má za sebou transplantaci ledviny a po další náročné operaci zůstal ochrnutý na dolní končetiny, dokonce začal přijímat návštěvy v nemocnici, což je dobré znamení.

Naposledy ho navštívila kolegyně z Novy Karla Mráčková, která společnou fotku zveřejnila prostřednictvím svého profilu na sociální síti. „Je to borec. Bojoval o život. Vybojoval ho. Teď už je dobře. Bude ještě líp. Díky všem sestřičkám a doktorům. Zachránili nám ho. V nemocnici ho moc chválí. Unavení, ale šťastní. Náš Michal," komentovala fotku Mráčková.

V očích Jančaříka si nejde nevšimnout bolest, kterou v poslední době podstoupil. Jeho úsměv ale naznačuje, že hodlá bojovat ze všech sil. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Michal Jančařík

Michal Jančařík Foto: reprofoto TV Nova

Moderátor Novy Michal Jančařík po boji o život: Teď přišla nehoda na invalidním vozíku!

2. dubna 2017 16:49

Moderátor Počasí televize Nova Michal Jančařík, který se snaží vrátit zpátky do života poté, co mu loni lékaři po vážných zdravotních komplikacích zachránili život a nakonec mu navíc transplantovali ledvinu, zažil v sanatoriu opravdu nepříjemný karambol. Po tom všem zlém, co zažil a kdy ho od smrti dělily minuty, všechny jeho blízké vyděsila další věc!

„Couval jsem, najel jsem kolečkem do kanálu a už jsem ležel na zádech,“ svěřil se nyní. Pokud by došlo ke zranění, mohlo ho to vrátit o spoustu měsíců zpět. Nebo ho rovnou připravit o veškerou naději na zlepšení.

„Ale dopadlo to výborně, mám jen odřený loket,“ uklidňuje všechny své fanoušky Michal, který samozřejmě říká, že vše je zalité sluncem.

„Vede se mi čím dál tím líp. Po červnu doufám v radikální zlepšení,“ svěřil se v reportáži domovské Novy muž, který doufá, že se zase jednou postaví na nohy a bude chodit.

Od kolegyně Karly Mráčkové dostal spoustu darů, které připravila celá redakce zpravodajství. Moc ho potěšily.

Nejvíc je ale vděčný manželce Dianě. „Je plná energie, humoru, úsměvů a dává mi takovou podporu, že to musím jenom obdivovat,“ dodal Michal Jančařík. 

David Zápal , Super.cz

Zrušit


 

Michal Jančařík

Michal Jančařík Foto: reprofoto TV Nova

Ochrnutý moderátor Počasí na Nově Jančařík poprvé po boji o život před kamerou: Pořád věřím, že budu chodit

23. ledna 2017 10:53

Zažil si rok, kdy dvakrát bojoval o život a paradoxně ten nejmenší problém pro něj znamenala transplantace ledviny. Moderátor nováckého Počasí Michal Jančařík si nyní po měsících, kdy se ho lékaři v Plzni snažili dát do pořádku, objevil před kamerou. Popsal společně s lékaři hrůzy, jež ho potkaly, a promluvil o své budoucnosti!

Jančaříka ve špitále navštívila kolegyně Karla Mráčková s kamerou. Pochlubil se doktory, kteří o něj pečovali a sebrali ho hrobníkovi z lopaty.

Vše začalo loni v létě, kdy mu na dovolené praskla ledvina. Než se dostal do 80 kilometrů vzdálené nemocnice, málem vykrvácel. Při operaci v Hradci Králové ho ale zachránili. Následovaly dialýzy a k radosti všech velmi krátké čekání na transplantaci. Ta kupodivu proběhla bez komplikací, pár dnů nato ale znovu bojoval o život kvůli krvácení do míchy. Musel na další operaci a skončil ochrnutý na vozíku.

„První týdny jsem byl opravdu mimo a měl jsem strašné bolesti,“ přiznává.

Problém spočíval v masivním krvácení mezi pátým a šestým obratlem. Šlo o stav, který nikdo nezavinil.

„Transplantace dopadla skvěle, pak se ale začaly teprve dít věci. Byl to opravdu nářez. Teď nemohu na spodní končetiny. Budeme s tím pracovat. Začala mi téct krev do míchy, něco tam prasklo, co nemělo. Ten tlak krve na míchu způsobil, že teď je částečně poškozená, ale není přerušená, takže je tady šance, že by se to mohlo podařit rozchodit,“ věří Michal. Původně mluvil o velké šanci, pak ale nadšení zmírnil. Teď nastoupí na rehabilitace v Kladrubech. „Věřím, že to letos zvládneme,“ řekl Nově Jančařík.

Ten si na metabolické jednotce intenzivní péče v Plzni poležel padesát dní.

Že v Jančaříkově případě nešlo o žádnou selanku, ale opravdu o boj o holý život, potvrdil jeho ošetřující lékař. „V prvních dnech se jednalo o to, zda bude svůj zdravotní stav schopen vůbec přežít. Byl skutečně kriticky nemocný,“ uvedl přednosta interny ve Fakultní nemocnici Lochotín Martin Matějovič.

„Byl závislý na přístrojové podpoře, potřeboval přístroje na umělou plicní ventilaci, přístrojovou náhradu na funkci ledvin a léky na podporu krevního oběhu,“ dodal lékař. 

David Zápal , Super.cz

Alena Jančaříková,*13.9.1927 - 3.12.1961 - herečka

 

Krásná herečka Alena Jančaříková se narodila jako Alena Smíšková 13. září roku 1927 v Jezerním Vtelně jako nejstarší ze čtyř sourozenců, kterými dále byli Jitka (1928 – 1997), Zbyněk (1930 – 1988) a Eva (nar. 1942). Odmalička si přála být herečkou a k tomu směřovala i své životní kroky. Po vystudování střední školy nastoupila do svého prvního angažmá v Kroměříži. Mladá dívenka měla úspěch díky svému přirozenému talentu. Krásně zpívala a také její herecký projev byl výborný. Na kroměřížské scéně byla obsazena do spousty rolí. Do milé, plavovlasé dívky se zakoukal herecký kolega Rudolf Jančařík, který se zejména věnoval uměleckému přednesu knih významných literátů (např. „Cirkus Humberto“ od E. Basse či „Nikola Šuhaj loupežník“ od I. Olbrachta).

Z mladého manželství se narodili dva synové – v roce 1950 to byl Tomáš, o dva roky později přišel na svět Petr. Manželé Jančaříkovi nejprve působili v Ostravě, později přešli do Plzně, kde nastoupili do tamějšího divadla. Společně s manželi Jančaříkovými se stěhovala také rodina Smíškových. Alenini rodiče se starali o její děti, zatímco mladá žena se věnovala divadlu. Manžel Rudolf stále více propadal alkoholu, což mu začalo působit problémy také v práci. Zapomínal texty a i jeho obsazování do rolí se stále menšilo. Po několika letech skončil vztah Alenky a Rudolfa rozvodem.

V polovině 50. let dostala Alena Jančaříková několikrát nabídku z Národního divadla. Přijala ji v roce 1955. Ředitelem ND byl v té době Drahoš Želenský, který předtím působil v Ostravě. Post uměleckého šéfa činohry zastával Zdeněk Štěpánek a hlavním režisérem byl Jaroslav Průcha. Na scéně Národního divadla zazářila Alenka jako Hanička v Jiráskově LUCERNĚ či jako Nastasjuška v ruské hře V. Ivanova OBRNĚNÝ VLAK. Později se do čela činohry dostal Otomar Krejča, který upřednostňoval Marii Tomášovou, typově podobnou herečku jako byla Alenka. Ta začala dostávat menší role, mnohdy epizodky, avšak o odchodu z Národního divadla neuvažovala. Aby však uživila rodinu, vydělávala si i dalším účinkováním na různých estrádách, slavnostech, moderovala i vystupovala v rozhlase. Často jezdila do Plzně ke svým synům, o které se starala Alenina rodina.

Jméno Aleny Jančaříkové je spjato s českým hercem Jaroslavem Marvanem. Veřejnost se o jejich lásce dozvěděla ve velkém měřítku až v roce 2004, kdy Eva Viktorová, Alenina mladší sestra, sepsala za spolupráce s Marií Formáčkovou knihu JAROSLAV MARVAN - OSUDOVÁ LÁSKA A UTAJENÝ OTEC, PŘÍBĚH SKORO DETEKTIVNÍ. Velmi citlivě je na jejích stránkách popsán příběh mladé herečky Aleny Jančaříkové, která na prknech Národního divadla poznala českou hereckou legendu, jíž Jaroslav Marvan bezesporu byl. Ona hrála Haničku v LUCERNĚ, on v této hře zaskakoval za Zdeňka Štěpánka v roli vrchního pána. Mezi J. Marvanem a o 26 let mladší Alenou Jančaříkovou se zrodil hluboký cit. Ze vztahu vzešla holčička Alenka, která se narodila 19. srpna roku 1960 v Praze. Dcerka dostala tatínkovo příjmení - Marvanová. Nesluší se příliš zacházet do soukromí těch, kteří již nejsou mezi námi. Pro dokreslení situace je však nutno zmínit, že pan Marvan byl ženatý. Jeho paní Márinka však manželovu lásku k mladé herečce ustála s noblesou a nikdy nebránila svému choti, aby se nemohl stýkat se svou dcerkou.

Do života všech zúčastněných vstupuje nečekaná tragédie. V prosinci roku 1961 se Aleně Jančaříkové dostalo cti, aby na naší přední scéně přivítala hosty z polského Národního divadla. Velmi se těšila a připravovala si šaty. Absolvovat prestižní akci jí už však osudem dopřáno nebylo. Dne 3. prosince roku 1961 byla teprve 34 – letá Alena Jančaříková nalezená ve svém bytě v Braníku mrtvá. Proč se mladá žena, navíc matka od tří dětí rozhodla si vzít život? A jednalo se vůbec o sebevraždu? Na tyto otázky dnes již nikdo nedá přesnou odpověď. Alenina sestra Eva se ve své knize přiklání k verzi, že u Alenky byl kdosi cizí na návštěvě, zřejmě zde došlo k zápasu a Alena upadla do bezvědomí. Ten kdosi neznámý pustil plyn, aby vše vypadalo jako sebevražda. Maminka Smíšková se odmítla proti vyšetřování odvolat, věděla, že život by své dceři tímto nevrátila a byl zde důležitý úkol – postarat se o Aleniny tři děti, maličká Alenka měla teprve něco přes rok.

Poslední rozloučení s mladou herečkou se konalo v krematoriu ve Strašnicích. Pohřeb vypravilo Národní divadlo. O Aleniny děti pečovala babička Smíšková a teta Eva. Za dceruškou Alenkou pravidelně až do své smrti v roce 1974 přijížděl její tatínek Jaroslav Marvan. Syn Tomáš se stal režisérem, Petra znají diváci jako moderátora divácky oblíbeného dětského pořadu MAGION. Nejmladší Alena se dnes jmenuje Poleníková. Dcera Aleny Jančaříkové a Jaroslava Marvana pracuje jako učitelka.

Autor: dg

zdroj Osobnosti,

 

14. dubna 2014 • 05:00

Podivná smrt Marvanovy milenky: Alena zemřela ve chvíli, kdy byla šťastná...

Podivná smrt Marvanovy milenky má v sobě dodnes řadu otazníku.
Podivná smrt Marvanovy milenky má v sobě dodnes řadu otazníku. (Aha! - Martin Pekárek, ara, koláž Ahaonline.cz)
 Mladou herečku Alenu Jančaříkovou, která si prožila milostný románek s hercem Jaroslavem Marvanem (†72), potkal krutý osud. Krátce po narození jejich společné dcery Alenky, našli mladou herečku v jejím branickém bytě mrtvou. Oficiálnímu verdiktu, že šlo o sebevraždu, však nikdo z hereččiných nejbližších příbuzných dodnes nevěří.
 

Šťastné životní období

Koncem roku 1961prožívala herečka Alena Jančaříková krásné období. V pražském Národním divadle ji čekala velká role a kromě toho měla oficiálně přivítat návštěvu polského Národního divadla, jehož herci se chystali do Prahy na hostování. Právě ona byla vybrána, aby uváděla dopolední matiné uspořádané na jejich počest. Rovněž se měla společně s nimi zúčastnit přijetí u ministra kultury. Byla nadšená a šťastná. Měla připravenou řeč, k dispozici limuzínu, tatru šestsettrojku a na akci se těšila.

Řidič se nedozvonil

Ráno, 3. prosince 1961 však bylo všechno jinak. Pro Alenu přijel vůz, přesně podle domluvy, ale řidič se nemohl dozvonit. Dveře jejího branického bytu zůstávaly zavřené. Řidič chvíli čekal, a když nikdo neotvíral, odjel. Poté, co se o nečekané situaci dozvěděl ředitel divadla, rozhodl se téměř okamžitě. Protože znal pečlivou Alenu Jančaříkovou léta, došlo mu, že se muselo něco stát. Domů k ní ihned poslal několik kolegů, kteří vyrazili dveře a obrázek, který se jim naskytl, byl šokující. Herečku našli mrtvou.


Podivná sebevražda

Alena Jančaříková ležela v předsíni, oblečená do starého proužkovaného pyžama, měla rozbitou bradu a odřené ruce. Její postel byla rozházená, nepořádek byl po celém bytě. Na zemi se válel rozbitý telefon i telefonní seznam. O tom, že v bytě proběhl zápas, nebylo pochyb. Bylo to všechno podivné.

Kdo nechtěl skandál?

Takřka okamžitě byl totiž případ uzavřen s tím, že šlo o demonstrativní sebevraždu. Údajně otrava svítiplynem. Podezřelými okolnostmi, které přitom byly tak očividné, se nikdo nezaobíral. O případ smrti mladé herečky se zajímala nejen policie, ale také Ústřední výbor KSČ. Šlo přece o členku Národního divadla a o matku dítěte zasloužilého umělce Jaroslava Marvana. Nebylo tudíž v zájmu tehdejší kulturní politiky, aby s jeho jménem byl spojován jakýkoliv skandál. Navíc měl doma ženu Marii, která mu však nedokázala dát děti a herec proto utíkal k mladé přítelkyni. Vždycky se však »spořádaně« vracel domů.

 Autor:  ben

zdroj Aha,cz

 

Petr Jančařík,*1.1.1952 - moderátor, herec

  český moderátor a herec. Jako moderátor se do povědomí zapsal pořadem Magion vysílaným Českou televizí v letech 1984-1996. Dále v televizi moderoval například Studio Rosa a soutěž Tutovka. Naposledy moderoval v letech 2008-2011 kulinářskou show Tajemství šéfkuchaře na zaniklé TV Public. Jako herec působí v představení Františka Ringo Čecha Na Brusel, Vávro! Na Brusel!

Petr Jančařík má dva syny. Michala Jančaříka, který je taktéž moderátorem, a Petra Jančaříka, který je profesionálním hokejistou.

zdroj Wikipedie,cz

26. května 2014 • 05:00

40 let od smrti Marvana: Co moderátor Petr Jančařík prozradil o slavném »otčímovi«?

Jančařík vzpomíná na Marvana.
Jančařík vzpomíná na Marvana. (ara)
 
 Od smrti legendárního herce Jaroslava Marvana (†72) uplynulo čtyřicet let. Moderátor a herec Petr Jančařík (62) je jedním z mála, který mistra zažil i v soukromí. Jeho maminka Alena totiž byla Marvanovou milenkou a porodila mu i jediné jeho dítě – dceru Alenku.
 

Petře, jak jste vnímal, když vám maminka představila Marvana jako osobu, se kterou čeká děťátko?

„Přímo na první seznámení si už nevzpomínám. Že se jedná o hvězdu, jsem si začal uvědomovat postupně. Třeba, když nás vzal na procházku nebo výstavu.“

Lidé ho asi nenechali projít jen tak bez povšimnutí…

„Lidé, když ho viděli na ulici, okamžitě ztuhli. Nedá se popsat, co se dělo. To už jsem pak nikdy nezažil.“

Byla mu sláva příjemná?

„Naopak mu to velice vadilo. Aby ho lidé nepoznávali, nosil tmavé černé brýle. Jednou jsme šli na procházku do lesa a najednou ho zpozoroval nějaký houbař. Absolutně nemohl uvěřit tomu, že ho vidí. A ještě v lese! Po chvíli sebral odvahu a zeptal se ho, jestli je to skutečně ten pan Marvan. On si z očí sundal brýle a zařval: Jsem! A co má bejt jako? Ten člověk nebyl schopný slova. A já byl přitom vždycky vychováván v tom, že se k lidem má chovat mile. (smích)“

„Šli jsme na výstavu a čekali ve frontě na lístky. Najednou ho někdo poznal a lidé nás začali pouštět k pokladně. Jemu to bylo trapné, chtěl si frontu vystát. Pak se přihnal ředitel té výstavy, že můžeme jít rovnou a paní u okýnka mu oznámila, že si žádné peníze za vstupenky od něj nevezme. Marvan byl nepříčetnej a trval na tom, že si je prostě koupí. Nebo jsme jeli na zámek Kozel a cestou se zastavili v nějaké vesničce na oběd. Jak ten personál kmital, to se nevidí pomalu ani dnes.(smích) Po obědě projevil zájem, že by si dal něco sladkého. V té době to ale nebylo běžné. »Nemáme, mistře. Ale zařídíme«, ozvalo se. V cuku letu už mu z vedlejší cukrárny nesli bednu zákusků. Pak je odměnil tučným dýškem. Padesáti korunami, což bylo něco.“

Takže lakomý nebyl?

„Nebyl… Ale na druhou stranu ani zbytečně neutrácel. Že by penězi rozhazoval, to se říci nedá.“

Jak jste ho vlastně oslovoval? Tykal jste mu?

„Vykal. A oslovoval pane Marvane. Víte, já měl vždycky ostych tykat lidem, kterých jsem si vážil.“

Jak se k vám dětem choval?

„Normálně. Občas nám něco přinesl. Třeba gramofonové desky. Nebo knížku Robinson Crusoe. Když přijel, vždycky nám dal nějaké peníze, abychom někam vypadli a měl doma s maminkou klid.“ (smích)

Byla s ním legrace?

„Někdy ano. On byl ale docela náladový člověk, který navíc budil přirozený respekt. Před ním jsme si nedovolili dělat žádné lumpárny. Že bychom mu lezli po zádech nebo že by nás houpal na kolenou, to vážně ne.“

„Pamatuji se, že když točili Šíleně smutnou princeznu, s chutí nám líčil, jak nachytal Václava Neckáře. Povídal: „Koukám, jak si v šatně zkouší moji královskou korunu. On netušil, že ho vidím, tak jsem na něj zařval: Polož to! Takhle mladej a zkoušet by si moji královskou korunu? To si nezvykej!“ On se prý lekl, okamžitě ji položil zpátky a ani nemukl. Smál se, že mu na to skočil. Vašek si myslel, že se na něj zlobí doopravdy.“

Je pravda, že byl velký pedant?

„Vyžadoval dochvilnost. Když pro něj auto na natáčení mělo přijet v osm ráno a on v osm ráno odhrnul záclonku a zjistil, že tam ten není, svlékl se a nikam už ten den nejel. Stačila třeba minuta po osmé a už zrušil celý natáčecí den. A nikdo s ním pak nehnul. Bral to jako projev neúcty ke své osobě.“

Je něco, co ho naopak dokázalo potěšit?

„Přestože dával najevo, že ten zájem lidí ho obtěžuje, vím, že mu to někdy dělalo i trošku dobře. Vyprávěl nám třeba, že jel na nějakou besedu z Prahy do Ostravy, přijela pro něj »šestsettřináctka« a že se tam o něj starali jako o krále. Moc si to pochvaloval. Nebo mu strašnou radost udělal titul Národní umělec. Řekl mi, že to je něco podobného, jako když někomu dají do ruky maršálskou hůl.“

Když zemřel, bylo vám dvaadvacet let. Pamatujete si, kdy jste s ním mluvil naposledy?

„O tom, že je vážně nemocný, jsme neměli tušení. Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Zrovna ve chvíli, kdy na tom byl už hodně špatně a umíral v nemocnici, Alence trhali mandle. Než jsme se za ním stačili vypravit, bohužel zemřel.“

„Nevím, jestli mu to lékaři sdělili, ale nikdy o tom nemluvil.“

Vaše maminka zemřela tragicky (údajně spáchala sebevraždu – pozn. aut), rok poté, co Marvanovi porodila dceru Alenku. Jak jste její smrt nesli?

„Děti chápou tragické věci v životě jinak než dospělí. Řekl bych, že si nepřipouští to, že už tu milovanou bytost nikdy neuvidí. Samozřejmě to ale bylo bolestné.“

Její smrt je zahalena tajemstvím. Co si myslíte vy?

„Nechci se v tom pitvat, stejně už na tom nemůžu nic změnit a všechny ty úvahy mě bolí.“

„Ještě za maminčina života jsme žili u babičky a tety Evy, které nás i vychovávala. Přece jenom maminka hrála v Národním divadle a neměla na nás tolik času. Takže se pro nás to prostředí nezměnilo. Ale pro babičku to bylo těžké. Aby nás tři děti uživila, musela začít pracovat. Začala vařit ve školní jídelně.“

Marvan svou dceru finančně nezajistil?

„O Alenku se pořád dál vzorně staral a dával najevo, že je to jeho jediný potomek. Byl strašně rád, že ji má, byl na ní pyšný. Viděl se v ní. A staral se i finančně. Alimenty platil slušné a včas. Jednou jsem slyšel, jak říká: „Alenko, ty nikdy nebudeš chudá…“ Jeho slova se ale bohužel nenaplnila.“
Autor:  dan

zdroj Aha,cz

Petr Jančařík s manželkou Mirkou

Petr Jančařík s manželkou Mirkou Hermína

Moderátor Magionu Jančařík vyvedl manželku: Tokali spolu se skleničkou v ruce

16. července 2014 18:59

Moderátor kdysi oblíbeného pořadu Magion Petr Jančařík se na společenských akcích příliš nevyskytuje. Co ale nevynechá, je karlovarský filmový festival. Během svátku filmu mu doprovod dělává manželka Miroslava a nechyběli ani na letošním ročníku včetně closing párty.

Manželé nejdříve zhlédli ukončovací snímek festivalu Divoké historky režiséra Damiána Szifrona (máte-li rádi režiséry Quentina Tarantina či Pedra Almodóvara, vřele doporučujeme) a posléze se jako většina hostů odebrali na závěrečnou afterpárty.

Jančařík se sice dávno ztratil z televizních obrazovek, moderování však zůstal věrný - své aktivity pouze přesunul do rádia.

Co se profese týče, v jeho šlépějích jde syn Michal, který moderuje počasí na Nově; syn Petr je hokejista. 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

 

 

 

 

 

Naše jediná mužská rosnička se pochlubila dcerkami: Koukněte, jak jsou rozkošné

11. června 2015 17:31

Moderátor počasí Michal Jančařík se věnuje i moderování dalších akcí. My jej zastihli na festivalu Hrnec smíchu, kde bude akce uvádět celý týden. A využil toho, aby si užil i rodinu. Vzal s sebou manželku a obě rozkošné dcery.

"Děkuji za kompliment, snad se povedly, aspoň snaha byla veliká," smál se Michal, když jsme mu Julinku a Sofinku pochválili. "Holkám je čtyři a šest, i když vypadají trochu jako dvojčata, zvláště když mají stejné šatičky. Jsou přesně dva roky, dva měsíce a dva dny od sebe," prozradil.

O tom, že budou jednou rosničkami po tatínkovi, pochybuje. "Doufám, že půjdou trochu jinou cestou a doslova se nepotatí, i když moje babička hrála celý život v Národním divadle, tak se tam možná nějaké geny objeví. Ale zatím si užívají dětství a jsou to šťastné děti," míní.

To, že má v současné době pro muže dost výjimečné povolání, vnímá Michal jen pozitivně. "Jak bych se měl asi cítit, když mám kolem sebe jenom ženy? Není to vůbec špatné, naopak je to docela dobrá pozice," krčil rameny moderátor, jenž se své profesi rosničky věnuje už patnáct let. 

Saša Šeflová, Super.cz

 
Michal Jančařík je zpátky na Nově.

Michal Jančařík je zpátky na Nově.Foto: Facebook K. Mráčkové

Nehorázný doják: Ochrnutý Michal Jančařík se po transplantaci ledviny vrátil na Novu. Budete mít husí kůži!

20. srpna 2017 18:46

A je to tady! Michal Jančařík, bývalá hvězda Počasí televize Nova, který loni po boji o život podstoupil transplantaci ledvinya kvůli poškození míchy je (snad pouze dočasně) ochrnutý na spodní část těla, se konečně vrátil před kamery své domovské televize. Máme také jeho exkluzivní vyjádření!

 

O tom, že se vrátí na Novu, přestože je na vozíku, jsme už psali. Ta doba se ale už rapidně přiblížila. Má totiž za sebou první kamerové testy.

„Zkoušeli jsme formáty Volejte Novu, Sportovní a Polední nebo Odpolední noviny. Bylo to pro mě velmi silné. Měl jsem pocit, že se vracím domů. Všichni byli vstřícní a byli rádi, že mě vidí. A já je. Ve studiu pětadvacet lidí přemýšlelo, jak to technicky vyřešit, abych se mohl zase vrátit na obrazovky. Lidé z Novy se ke mně prostě nikdy neotočili zády. Chtěl bych jim moc poděkovat za to, že mi dávají šanci,“ řekl Super.cz dojatý Michal.

O jaký formát půjde (do Počasí by se vrátit nemohl, moderátoři se tam hodně pohybují), to se teprve rozhodne. „Možná to ani nebude jedna z věcí, kterou jsme zkoušeli doteď. Třeba to bude úplně něco jiného. Jsem připravený na všechno. A jestli to bude druhého října, kdy jsem byl loni na obraze naposled, nebo později, není důležité. Podstatné je, abychom to vypilovali tak, aby byli všichni spokojeni. Hlavně divák,“ tvrdí Michal.

Bude asi prvním českým moderátorem na vozíku, proto se musí vyřešit nemalé problémy.

„Myslel jsem si, že zprávařský stolek pro mě bude ideální, ale pokud bych vysílal za ním, musely by proběhnout velké úpravy. Bohužel nestačí k němu přijet a začít mluvit, jak jsem si myslel. Je potřeba ho zvýšit a být na rampě,“ vysvětlil nám nezničitelný bojovník Jančařík.

Toho celou dobu podporovala kolegyně z Novy Karla Mráčková, která divákům představí i reportáž z toho, jak zkoušel své nové působiště.

„Když mi na Nově nabídli, jestli bych chtěl točit svůj příběh, měl jsem možnost vybrat si, kdo se mnou bude reportáže dělat. Žádal jsem o Karlu. Známe se sedmnáct let a jsme velmi spřízněné duše,“ dodal Michal ke kolegyni, která nyní nečekaně podala výpověď

David Zápal , Super.cz

Karla Mráčková a Michal Jančařík: Pojí je pevné přátelství.

Karla Mráčková a Michal Jančařík: Pojí je pevné přátelství.Foto: Facebook K. Mráčkové

Dojemný návrat do televize: Ochrnutá hvězda Novy Jančařík je ale místo radosti pořádně smutný

1. září 2017 18:00

Když se nedávno provalilo, že se bývalá „rosnička“ Novy Michal Jančařík po roce vrátí do televize, všichni z toho byli dojatí a měli radost. I on sám. Pak proběhly i kamerové zkoušky a všechno je tak skutečně na nejlepší cestě, aby se na vozíku vrátil zpět před televizní kamery. Jeho nadšení ale mírní velký smutek!

 

Reportáže o průběhu Michalovy nemoci po boji o život a transplantaci ledviny divákům zprostředkovala kolegyně z Televizních novin Karla Mráčková. Jenže ta nyní oznámila odchod z telky, v níž profesionálně i vyvinutě působila sedmnáct let. A Jančařík to nese opravdu špatně.

„Reportáže jsem točil s ní, protože se známe nejdéle a nejlépe. Jsme hodně spřízněné duše. Přátelíme se sedmnáct let. Jsme nejbližší kamarádi.  Proto mě šokovalo, když mi řekla, že bude odcházet,“ prozradil Jančařík Super.cz.

„Musím se přiznat, že mi z toho bylo smutno. Já se vrátím a Karla odejde? To není pro mě ideální situace. Doufal jsem, že zase budeme v práci po roce spolu. Ale nedá se nic dělat. Samozřejmě ji ale chápu a Karle přeju, aby jí ta výzva, kterou přijala, klapla,“ dodal Michal.

Karla byla ze známých tváří na Nově spolu s Reyem Korantengem z Televizních novin a Pavlem Svobodou ze Snídaně s Novou patrně služebně nejstarší. 

David Zápal , Super.cz

 
 
 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Podivný osud

(Karolína Burianová , 17. 12. 2016 16:31)

Dobrý den, vracím se podivné smrti A.Jančaříkové , má dojem že jí určitě někdo pomohl k smrti. Je možné že po letech se našel pachatel. Ta žena byla krásná a milá. Chtělo by to znovu
projít spis udělat rekonstrukci. S pozdravem Karolina Burianová

Podivný osud

(Karolína Burianová , 17. 12. 2016 16:29)

Dobrý den, vracím se podivné smrti A.Jančaříkové , má dojem že jí určitě někdo pomohl k smrti. Je možné že po letech se našel pachatel. Ta žena byla krásná a milá. Chtělo by to znovu
projít spis udělat rekonstrukci. S pozdravem Karolina Burianová