Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martin Stropnický - Veronika Žilková

13. 6. 2007

Martin Stropnický,*19.12.1956- herec

Je rozvedený, se svojí první manželkou Lucií má syna a dvě dcery. V současnosti je životním partnerem herečky Veroniky Žilkové, s níž má dceru Kordulu a dalšího potomka čeká.

Cesta současného uměleckého šéfa vinohradského divadla k herectví nebyla úplně přímočará. V dětství na ní čekaly svody v podobě snů o kariéře bubeníka nebo profesionálního fotbalisty. Pro divadlo se Stropnický rozhodl až na konci střední školy, na níž si také odbyl svoji první hereckou zkušenost. Pokus o přijetí na DAMU však nevyšel a Stropnický proto odešel hrát jako elév do Mostu. I díky doporučení tehdejšího ředitele mosteckého divadla Zdeňka Buchvaldka se mu následující rok dveře akademie otevřely.

Po absolvování školy v roce 1980 byl Martin Stropnický dlouhá léta hercem Městských divadel pražských a Divadla na Vinohradech. Diváci jej mohli vidět například jako Lysandra v Shakespearově Snu noci svatojánské nebo jako Krysaře ve stejnojmenné hře Viktora Dyka. Objevoval se také na televizních obrazovkách a ve filmu. Do povědomí veřejnosti vstoupil i díky spolupráci s hudebníkem a hercem Janem Jiráněm, s nímž tvořil písničkářskou dvojici.

Zásadní zlom ve Stropnického životě přišel na samém počátku devadesátých let. Dal sbohem divadlu a rozhodl se vstoupit do služeb tehdy ještě československé diplomacie. Na ministerstvu zahraničí pracoval nejprve jako poradce náměstka ministra, později se stal generálním ředitelem sekce kulturních styků. Mezi tím ještě stihl absolvovat devítiměsíční stáž na proslulé Diplomatické akademii ve Vídni.

Krátce po rozpadu federace se Martin Stropnický stal českým velvyslancem v Portugalsku, které po čtyřech letech vyměnil za ambasádu v Římě. Život s rodinou v zahraničí pro něj nebyl novou zkušeností. Díky svému otci, který pracoval jako obchodní diplomat, strávil v dětství celkem osm let v Itálii a Turecku. Pomohla mu i jeho divadelnická průprava: "Určitě jsem si jako diplomat hodně zahrál a využil i znalosti ze studií na pražské DAMU. Na umění vést dialog nebo ovládat svoje emoce je přece diplomacie postavená."

Zpět do Česka se vrátil v lednu 1998, aby se ujal role ministra kultury v přechodné vládě Josefa Tošovského. Jeho další cesta ze Strakovy akademie vedla opět na Apeninský poloostrov; v létě 1999 se stal českým velvyslancem ve Vatikánu. Po třech letech se rozhodl uskutečnit další zásadní zlom ve svém životě. Požádal ministerstvo zahraničí o roční neplacenou dovolenou, která se však protáhla až do dnešních dnů.

Na podzim 2002 se Martin Stropnický vrátil do vinohradského divadla. A comeback se povedl. Za roli Howarda Katze ve stejnojmenném dramatu dostal Cenu Thálie. Ačkoliv do divadla přišel s touhou hrát, na jaře 2003 nahradil ve funkci uměleckého ředitele Jiřího Menzela. Svoji představu o dobrém divadle načrtl v jednom z rozhovorů: "Nejsem fundamentalista avantgardy, nudí mě prázdná sošnost, uspává mě velkohubost, pobaví snobismus. Mám rád autenticitu, protiví se mi pózy všeho druhu, ctím žánr a profesi." I když funkce uměleckého šéfa je časově náročná, možnosti objevit se na scéně se Stropnický zcela nevzdal. Diváci ho nyní mohou vidět například v komedii Kachna na pomerančích. Kromě divadla si zahrál i v několika filmech, například Non plus ultras, Bolero nebo v televizním seriálu Náměstíčko.

Martin Stropnický: Hraje playboye!

Herecká profese Veroniky Žilkové (45) a Martina Stropnického (50) zkrátka nebere ohledy. A tak jen několik dní poté, co jim zemřel jejich syn Melichar, už Žilková vystupovala na prknech Vinohradského divadla a Stropnický zase musel dostát natáčecímu plánu svého nového snímku Květy sakury, v němž ztvárňuje playboye!

Stropnický se tak před filmovou kameru vrátil po třech letech, kdy natáčel snímek Bolero. Nyní však herec, který se na plátně potká třeba s Vladimírem Dlouhým, Annou Polívkovou či filmovou manželkou Zdenou Studénkovou, ztvárňuje stárnoucího playboye, který je podezřelý z vraždy modelky.

„Nějaký čas nám trvalo najít ke Zdeně Studénkové vhodný protějšek, nakonec jsme se rozhodli pro Martina Stropnického,“ tvrdí režisér snímku Ivan Vojnár, který natáčel první část filmu v Bratislavě. „Hraju vyšetřovatelovu asistentku a zatím mě to moc baví,“ přiznává dcera komika Bolka Polívky Anna. „Ten film je vlastně už z většiny natočený, ale teď v Praze doděláváme ty dotáčky. Ale pohoda z placu rozhodně nezmizela,“ dodává Polívková, jejíž nový film se do kin dostane na podzim příští rok.


Autor: VOJTĚCH KRISTEN
Foto 4 Press 6.12.2007

Velká čistka v divadle: Stropnický dělá místo pro Žilkovou!


PRAHA – Tak to je šok! Bývalý diplomat a teď umělecký šéf Divadla na Vinohradech Martin Stropnický (50) zachraňuje svoji přítelkyni, herečku Veroniku Žilkovou (45).

Známému páru zemřel na konci listopadu šestiměsíční syn Melichar. Pro Žilkovou je to doteď obrovské trauma. A tak ji asi bude chtít Stropnický zaměstnat, aby pravidelně hrála v divadle a tu obrovskou bolest nad ztrátou syna alespoň trochu potlačila. A co vlastně chystá? Údajně další čistku ve vinohradském souboru. První prý půjde Vilma Cibulková (44), po ní Simona Postlerová (43) a následovat budou další! Připravuje tak Stropnický místo pro paní Veroniku?

Obrazek

„Vilma končí po sezoně, Simona měla delší smlouvu, která jí končí na jaře 2009. Už jí však bylo dáno na srozuměnou, že jí nebude prodloužena,“ řekl deníku Aha! zdroj z divadla. Proč? Postlerová, které prý už bylo řečeno, ať s prodloužením smlouvy nepočítá, totiž byla jednou z hereček, jež měly vyjádřit své pochybnosti nad tím, jestli by v právě uváděném představení Adina měla hrát hlavní roli Stropnického partnerka – Veronika Žilková, která navíc vůbec není členkou souboru. „Tak k tomu se snad ani nechci vyjadřovat,“ řekla deníku Aha! Postlerová.

A čím se provinila sexy Vilma? Cibulková se pro změnu Stropnickému do krámu nehodí proto, že je typově stejná jako jeho přítelkyně Veronika. Rozhodl se proto oběma nepohodlným ženám neprodloužit jejich smlouvy. A mraky se prý stahují i nad hlavou bývalé dlouholeté ředitelky divadla Jiřiny Jiráskové (76)! 

Obrazek 

„Chci angažovat herce výhradně na dobu určitou, abych svým nástupcům nekomplikoval život,“ vysvětlil před lety Stropnický vlnu propouštění herců, kteří byli v divadle ve stálém angažmá. Nástupce zatím nemá, díky termínovaným smlouvám lehčí život ano. S herci díky nim může zacházet jako s houskami na krámě. Jsi starý, nebo se teď nehodíš? Nemáme místo! Nevolejte, my se vám ozveme!

Autor: Petr Macek
Foto Aha! – Marek Pátek

13.1.2008

Martin Stropnický: Umělec, nebo diplomat?

 

Pátek 13.6. 2008, 11:00

Absolvent DAMU, jenž se objevil třeba v seriálu Cirkus Humberto, po roce 1990 vystudoval Diplomatickou akademii ve Vídni. Práce pro ministerstvo zahraničí, která jej zavedla do Portugalska, Itálie a Vatikánu, skončila před pěti lety, kdy přijal angažmá ve Vinohradském divadle.

* Manželka

Veronika Stropnická (46)
Dvakrát vdaná herečka poprvé odložila své příjmení Žilková až po sňatku s Mar­tinem, se kterým žije od léta 2004. Bezproblémový, ba přímo vzorový vztah dvou zralých lidí byl stvrzen narozením dcery Korduly a ještě upevněn tragickým osudem synka Melichara.

* Exmanželka

Lucie Stropnická (50)
Vyhledávaná textařka, jež je mimochodem dcerou Zdeňka Borovce (autora hitu Přejdi Jor­dán), byla s Martinem dvakrát (!) sezdána. Ze svazku, definitivně ukončeného rozvodem v únoru 2005, vzešli potomci Ma­­těj, Anna a Fran­tiška.

* Syn

Matěj Stropnický (24)
Ve svém věku toho Matěj stihl opravdu dost... Získat titul bakalář v oborech žurnalistika a mezinárodní teritoriální studia, být redaktorem Literárních novin, dosáhnout zastupitelského postu v Městské části Praha 3 a v neposlední řadě promlouvat do dění ve státě. Matěj je totiž místopředsedou republikové rady Strany zelených.

* Práce

Vinohradské divadlo
Proslulá pražská scéna je s Martinem výrazně spojena od dubna 2003. Tehdy vysloužilý diplomat vystřídal Jiřího Menzela ve funkci uměleckého šéfa, a tím odstartoval řadu personálních změn, jinými slovy vyhazovů ‚okoukaných‘ tváří typu Jiřiny Bohdalové...

* Úspěch

Strakova akademie
Do sídla vlády Martin pronikl v roce 1998, kdy byl po tzv. Sarajevském atentátu přizván do úřednické vlády Josefa Tošovského. „Moc papírování, málo hmatatelných výsledků...” říká dnes exministr o svém angažmá ve vrcholné politice.

* Oblíbená země

Itálie
„Ze zemí, které jsem jako diplomat navštívil, mi nejvíc přirostla k srdci Itálie. Mentalitou, stylem života, úchvatnými památkami...” Tak zní zpověď zcestovalého muže, který na Apeninském poloostrově působil v letech 1994-1997 (v Římě) a 1999-2002 (ve Vatikáně).

(čar, Jackie) Super,cz

Martin Stropnický alias Ivan Tomeček: Profíci se nám smát nebudou

Pane Stropnický, musel jste před natáčením Kriminálky Anděl, nebo během něj projít nějakým policejním výcvikem?
„Kriminálka Anděl není typem seriálu, kde by herci skákali z helikoptéry na jedoucí kabriolet. To ale neznamená, že se všechno řeší u stolu. Naopak! Myslím, že jde o divácky atraktivní detektivky. S Davidem Švehlíkem a Markem Taclíkem jsme absolvovali trénink zacházení se zbraní a dostali jsme spoustu praktických rad od skutečných profesionálů. Víte, co je třeba zajímavé? Že jsou často k vidění v různých krimi seriálech docela hrubé chyby. Například policista, který se plíží podél zdi s pistolí mířící nahoru u své vlastní hlavy. Tak tomu se profíci z přepadovky hodně smáli. A my to určitě dělat nebudeme.“

Seriál je založený na skutečných příbězích, i když upravených. Jak na vás zapůsobily?
„V naprosté většině věrohodně. To je velmi důležité. Pak je totiž také možné, aby zajímaly diváka. Míra autenticity, a tím i třeba drsnosti, je nastavena správně. On ten svět zločinu prostě drsný je. A není to v množství umělé krve, kterou při natáčení spotřebujeme. Zároveň jde o případy, které jsou představitelné, které se mohou stát, nebo se staly. Nevěšíme divákům žádné bulíky na nos. To divák pozná a věřím, že to ocení.“

Vzal byste do svých rukou spravedlnost?
„Nevím. Vzít spravedlnost do svých rukou je extrémní řešení. Ale pokud chcete konkrétní odpověď: asi bych měl velký problém nevzít spravedlnost do svých rukou, kdyby někdo vážně ublížil mým dětem.“

Měl jste jako malý kluk »pistoli«?
„Nesmíte to na mě říct, ale já nejsem žádný velký přítel střílení. Ne že bych byl pacifista, ale nejsem ten typ, co potřebuje mít pod polštářem bouchačku, aby si připadal jako správný muž.“

A na vojně jste střílel?
„Na vojně jsem se ostrým střelbám dokonce vyhnul. Dnes to může znít směšně, ale já prostě nechtěl střílet za armádu, která byla členem Varšavské smlouvy. Navíc jsem byl na výcviku s řadou muzikantů, filmařů a baleťáků. Někteří z nich byli svým vojenským »talentem« pro své okolí hodně nebezpeční. Ale jako malý kluk jsem pistoli měl. Táta mi jednou přivezl takový fešácký kolt s krátkou hlavní. Krásný kousek.“

Koupil jste vy, coby rodič, někdy svému synovi pistolku, nebo nějakou jinou zbraň-hračku?
„U mě převládají dcery, takže těch nákupů moc nebylo. Ale kluk, který lítá po lese a dělá »ratatata« je normální kluk. To prostě patří k mužské nátuře bojovníka a lovce a nemá to s militarismem či agresivitou nic společného. Horší je, když někdo lítá po lese a dělá »ratatata« když je dospělý. To už začíná být diagnóza.

Autor: KAREN MCHITARJAN
15.9.2008

Stropnickému splatili dluh!


PRAHA – Dobrá rada pro všechny umělce, kterým někdo dluží: svěřte se médiím a peníze hned přistanou na účtu! Naposledy to na vlastní kůži pocítil herec Martin Stropnický (52), představitel šéfa mordparty Ivana Tomečka z úspěšného »nováckého« seriálu Kriminálka Anděl.

Ten obvinil slovenskou produkci pořadu z toho, že mu nezaplatili za práci a hned se desetitisíce korun daly do pohybu! „Slovenská produkce porušila smlouvu a ještě nám všechnu práci nezaplatila. Není to v branži nic výjimečného, ale je to hanebnost, kterou si nenechám líbit,“ řekl Magazínu Práva Stropnický a dodal, jak si nedovede představit pokračování v druhé řadě seriálu s někým, kdo ho podvedl. A věci se daly hned do pohybu. „Peníze mu už na účet dorazily,“ potvrdila deníku Aha! Stropnického manželka Veronika Žilková.


Autor: (daz)
 Aha! –20.1.2009

Martin Stropnický: Moje žena? Občas ji nesmíte brát vážně...

Martin Stropnický je hrdým otcem čtyř dětí - Matěje (22), Aničky (20), Františky (16) a Kordulky (4). Spolu s Veronikou Žilkovou jich mají devět.Foto: abl
Herec, režisér a umělecký šéf Divadla na Vinohradech Martin Stropnický (53) se rozhodně nenudí. S manželkou Veronikou Žilkovou dohromady mají devět dětí, a to už dá člověku prostě pořádně zabrat.

Jak stíhá všechnu svou práci s péčí o tak početnou rodinu? A co si myslí o nevlastní dceři Agátě Hanychové (24)?

Vystřídal jste řadu povolání. Velvyslanec, ministr kultury, herec, režisér, umělecký šéf divadla. Které z nich je vám nejbližší?

„Nejbližší je to, které zrovna dělám. Já jsem povolání měnil, protože prostě mám rád změnu. Vystudoval jsem herectví, pak jsem se mu věnoval a moc mě to bavilo. Potom ale přišel rok 89 a všude se nabízely možnosti. Nastoupil jsem na ministerstvo zahraničí. Pochopitelně jsem nebyl rovnou velvyslanec, začínal jsem jako úředník v dost oprýskané kanceláři. Musel jsem se vypracovat. Šlo to poměrně rychle a »staré struktury« se na to dívaly trochu s nelibostí.“

Proč jste s velvyslanectvím skončil?

„Už to zavánělo tím, že u diplomacie zůstanu. Jenže mi začali z Čech šéfovat lidé, kteří tam byli i za předchozího režimu a se kterými jsem zásadně nesouhlasil. Nebudu je jmenovat, ale pod nimi jsem prostě pracovat nechtěl. Tak jsem se vrátil k práci v divadle, kde jsem rád. Skončil jsem ale i kvůli dětem, které stěhování nebavilo, přicházely tak o kamarády.“

S bývalou ženou Lucií Stropnickou máte tři děti, nejmladší Františce je šestnáct. Vycházíte spolu?

„Mám tři dcery. Jako Krok ze Starých pověstí českých. Je to úžasné. A Fany?Je to skvělá lehce pubertální gymnazistka a gymnastka zároveň. Co víc si přát?“

Před několika týdny měla premiéru hra Ženitba, kde se po letech setkáváte na jevišti s Veronikou Žilkovou. Dělá to pro vás představení výjimečné?

„Určitě, musíme si mnohem složitěji zajišťovat hlídání dětí. Normálně se nám daří si v tom pomáhat, ale teď to prostě nejde. Bydlí u nás teď ale jedna studentka, která nám je v případě potřeby pohlídá, takže to zvládáme.“

Kolik vás teď bydlí doma?

„Ono to tak úplně spočítat nejde. Veronika má velkou rodinu. Když jsem tuhle přišel domů a proti mně stál chlap v županu a bačkorách a říkal mi: Ahoj, já jsem Veroničin bratranec a budu tu teď chvíli bydlet, tak jsem jen odpověděl, že jsem rád, že to vím a že kafe najde tam a tam. Ne, vážně, byl to bratranec! (smích) Nuda u nás tedy rozhodně není. Máme s Veronikou poměrně staré maminky, takže ta moje u nás teď bydlí, občas už potřebuje s něčím pomoct.“

Vaše paní někdy působí dost od rány. Je taková opravdu?

„Ona je hlavně neuvěřitelně činorodá. Občas vůbec nechápu, kde se v ní ta energie bere. V neděli odpoledne se vrátíme z hor a já si chci už jen trochu odpočinout, ale Veronika je hned na zahradě a okopává záhonky.“

Při zkoušení představení jste spolu museli trávit hodně času. Nastala taky ponorka?

„Ponorka? My se spíš konečně někdy vidíme. Vzhledem k naší vytíženosti se doma často jen míjíme.“

Z prvního manželství máte tři děti, teď ještě Kordulka, mezi ní a Matějem je rozdíl 22 let. Jak připravujete společný rodinný víkend?

„Ono to nejde nějak precizně zorganizovat. Slavíme spolu narozeniny, ale když spočítáte všechny ty narozeniny a svátky, tak je co slavit snad každý týden v roce. A ten víkend? Všichni se zkrátka musí trochu přizpůsobit.“
Vaše paní také říkala, že by chtěla ještě jednoho potomka. Máte ho v plánu?
„Na to se zeptejte spíš jí! Ale ne, moji ženu nemůžete brát vždycky úplně vážně.“ (smích)

Co říkáte na skandály nevlastní dcery Agáty Hanychové?

„Skandály? Skandál je, když někdo lže a krade. Nebo když si zaplatí pozitivní publicitu v bulváru. To Agáta nedělá. Jistě, provokuje. Ale většinou záměrně. Svůj titul vicemiss dokázala velmi obratně kapitalizovat. Je hezká, chytrá, netuctová a pracovitá. My třeba odněkud přijedeme, ani jí předem nedáme vědět, a doma je navařeno a vygruntováno. Mrchy hledejte mezi jinými mladými dámami.“

Autor: Jana Chmelíková
Zdroj: Blesk,cz 18.4.2010

Veronika Žilková,*16.10.1961 - herečka

Jedna z nejpopulárnějších českých hereček současnosti, Veronika Žilková, pochází z umělecké rodiny. Jejím otcem byl známý hudební pedagog a flétnista Václav Žilka (1924-2007), dědeček Miloslav Jeník (1884-1944) proslul jako tenorista a dlouholetý sólista opery Národního divadla. Jako celá rodina, tak i Veronika se od dětství věnovala hudbě (hrála na flétnu), ale na rozdíl od svých dvou starších sourozenců, kteří jsou dnes profesionálními hudebníky, její cesta směřovala jinam. Po maturitě začala studovat psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, ale studim přerušila po prvním semestru. V návaznosti na dětské zkušenosti ve folklórních souborech se chtěla věnovat lidovému tanci, ale nakonec nastoupila ke studiu herectví na DAMU, které dokončila v roce 1985.

Před filmovou kamerou stála Veronika Žilková poprvé v osmnácti letech, kdy se soubor Chorea Bohemica (v němž vystupovala) objevil ve filmu DÍVKA S MUŠLÍ (1980). Ještě jako adeptka herectví pak dostala velké příležitosti v několika filmech. Dceru hlavního hrdiny Evu ztvárnila ve smutné komedii SAMOROST (1983), známější je ale její hlavní role (po boku Jana Čenského) v komedii KDYŽ ROZVOD, TAK ROZVOD (1982). Zajímavé možnosti jí pak přinesly životopisné filmy PUTOVÁNÍ JANA AMOSE (1983) nebo LEV S BÍLOU HŘÍVOU (1986), v nichž ztvárnila postavy dcer J. A. Komenského a Leoše Janáčka. Od druhého ročníku na DAMU vystupovala také na divadelním jevišti a v Činoherním klubu hrála v představení Rodina Tótů.

Polovina osmdesátých let byla pro Veroniku Žilkovou náročná; jako nadějná herečka mladé generace dostávala četné nabídky, především z televize, hrála ve Vinohradském divadle, mezitím se ale také v roce 1984 poprvé provdala a následné mateřské povinnosti její pracovní vytížení značně eliminovaly. Z této doby si připomeňme její velkou roli vychovatelky Jany v seriálu MY VŠICHNI ŠKOLOU POVINNÍ (1984), jíž se uvedla do povědomí nejširší veřejnosti. V televizi, zvláště v pohádkách a inscenacích, pracovala poměrně často, znovu také v seriálech (DRUHÝ DECH, 1988), z filmových rolí stojí za zmínku Lori, osudová láska Karla Hynka Máchy, v životopisném snímku MÁG (1987). Divadelní angažmá v té době neměla stálé, ale pohostinsky vystupovala například v Rokoku nebo ve Viole, koncem osmdesátých let také absolvovala první rozvod a druhý sňatek.

Filmografie Veroniky Žilkové po roce 1989 je výčtem nepříliš zdařilých titulů tehdejší produkce, kvalitnější příležitosti dostávala znovu spíše v televizi, připomeňme například postavu vězeňské dozorkyně v seriálu PŘÍTELKYNĚ Z DOMU SMUTKU (1992), nadále hrála také v pohádkách a inscenacích. V polovině 90. let jí nakonec velkou a umělecky hodnotnou šanci poskytl znovu film – za svou kreaci umírající Marjánky v melodramatu ZAPOMENUTÉ SVĚTLO (1996) získala Českého lva. Na stejnou cenu byla pak znovu nominována za hlavní ženskou roli v zajímavě pojatém filmu OTESÁNEK (2000). Mezitím si stále udržovala pozornost svými televizními vystoupeními a její stoupající popularita vyvrcholila hlavními rolemi v seriálech TO JSEM Z TOHO JELEN (2000) a ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA (2001), které však prošly obrazovkami bez většího zájmu diváků. Do přelomu tisíciletí spadá také začátek spolupráce s Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem na pořadu TV Nova TELE TELE (2000-2007). Tento projekt po celou dobu svého několikaletého vysílání narážel na kontroverzní přijetí, měl řadu nadšených fanoušků i zarputilých odpůrců a přes jeho nevyváženou kvalitu mu nelze upřít vysokou sledovanost a také vítězství v kategorii Pořad roku v divácké anketě televize Nova. Veronika Žilková zde zastupovala ženský prvek a na pořadu se podílela i jako scénáristka. Její samostatný vlastní pořad PUSTIT ŽILOU (2008), prezentovaný televizí Prima, zdaleka takový úspěch neměl.

Před kamerou se Veronika Žilková stále objevuje hlavně v seriálech, a to jak na veřejnoprávní obrazovce, tak i v soukromých stanicích (SOUKROMÉ PASTI, 2008; VYPRÁVĚJ, 2009), oproti dřívějším letům se ale dnes věnuje více divadlu. Po působení na několika scénách zakotvila natrvalo v Činoherním klubu, kde účinkovala v představeních Třetí zvonění, Letní byt nebo Sex noci svatojánské, záznam hry Deskový statek pořídila i Česká televize. Pohostinsky vystupuje také na dalších pražských scénách, v muzikálu Ginger a Fred ji například mohli vidět diváci v Divadle Broadway. Velkou hereckou příležitostí byla hlavní role Adiny Mandlové ve hře Adina uváděné v letech 2007-2009 ve Vinohradském divadle; tomuto představení věnovala značnou pozornost i média, což bylo ale dáno i problematickým soukromím Veroniky Žilkové. Zajímavé možnosti jí poskytla i divadelní úprava slavného italského filmu Silnice (v níž hrála v Klicperově divadle v Hradci Králové) nebo oblíbená konverzační veselohra Kachna na pomerančích (pohostinské vystupování v pražském Divadle Palace).

Veronika Žilková je potřetí vdaná, s prvním manželem, nynějším reklamním režisérem Jiřím Hanychem, žila v letech 1984-1988, se svým druhým manželem Markem Navrátilem žila sedmnáct let (1988-2005). Po několikaletém vztahu se v roce 2008 potřetí provdala za herce Martina Stropnického (*1956). Jejich soukromý vztah a zvláště onemocnění a předčasné úmrtí mladšího z jejich dvou dětí je předmětem zájmu bulvárních médií mnohem více než jejich práce. Ze tří manželství má Veronika Žilková celkem čtyři děti (nejmladší syn Melichar zemřel ve věku nedožitého půlroku), další dvě vychovává v pěstounské péči. Nejstarší dcera Agáta Hanychová (*1985) je modelkou a také příležitostnou herečkou.

Autor: argenson
Zdroj:FDb,cz


Životopis (biografie) / Informace:

Pochází z umělecké rodiny, její otec hudebník Václav Žilka je známý popagátor hry na flétnu mezi dětmi a mládeží. Pod jeho vlivem vystupovala v souboru Chorea Bohemica. Po studiu na DAMU hrála v ČK. Účinkovala v TV seriálech. Mimořádný ohlas zaznamenal její výkon ve filmu Zapomenuté světlo.
***
Otec, známý propagátor hry na flétnu mezi dětmi a mládeží Václav Žilka ji přivedl do souboru Chorea Bohemica. Po studiu na DAMU hrála v¦Činoherním klubu. Objevila se v¦sérii dívčích postav ve filmových komediích, zajímavé role měla ve dvou životopisných filmech LEV S BÍLOU HŘÍVOU (1986, režie: Jaromil Jireš) a MÁG. (1987, režie: František Vláčil). Její výkon ve filmu ZAPOMENUTÉ SVĚTLO (1996) byl oceněn Českým lvem.

Po studiích na DAMU hrála v pražském Činoherním klubu. V televizním seriálu "My všichni školou povinní." hrála jednu z hlavních postav.Začala se objevovat také ve filmu, ovšem její filmová hvězda září především v poslední době - za roli ve filmu Zapomenuté světlo byla v roce 1996 oceněna Českým lvem. Na filmový festival v Karlových Varech přijela s filmem Eliška má ráda divočinu, kde si zahrála společně s Bolkem Polívkou, Zuzanou Stivínovou a Martinem Dejdarem.
V televizi je vysílán stále pořada TELE TELE, ve kterém hraje.

Veronika Žilková má z prvního manželství patnáctiletou dceru Agátu, z druhého desetiletého Cyrila a dvouletého Vincenta. Společně s nimi vychovává také dvě děti nevlastní: osmiletého Jana a dvanáctiletou Markétu poznala v dětském domově v Dolních Počernicích.
V současné době žije s ředitelem Vinohradského divadla Martinem Stropnickým, s kterým má dceru Kordulku a nyní čekají další dítě, tentokrát syna.

Syn se bohužel narodil nemocný, musel být operován a neví se zda přežije.Jmenuje se Melichar.

První foto Melichara. Žilková: To je on!

Tak to je Melichar Stropnický. Malý hrdina, který už téměř pět měsíců bojuje o svůj život a sedmkrát se ocitl na prahu smrti.
 

Veronika Žilková se raduje z každé chvíle,kterou může být s malým Melicharem. 

Syn se Veronice Žilkové (45) a Martinu Stropnickému (50) narodil bez bránice a dodnes je odkázán na dýchací přístroj. Za pět měsíců nepoznal nic jiného než nemocniční pokoj, kde jej navštěvuje jen rodina. Blesk dnes jako první přináší Melicharovu fotografii a vzhledem k její výjimečnosti jí věnuje celou titulní stranu.

Svůj boj přesto stále nevzdává, a i proto se jeho rodiče rozhodli poskytnout Blesku Melicharovu fotografii za sponzorský dar pro Ústav pro péči o matku a dítě ve výši 100 tisíc korun. "Bála jsem se toho, protože každý jeho nový den je malým zázrakem. Ale řekli jsme si s Martinem, že už si nesmíme jen zoufat. Chceme se radovat z každého okamžiku s Meldou, ať trvá jakkoli dlouho," říká zlomeným hlasem Veronika, která si přála, aby na fotografii nebyl vidět dýchací přístroj, bez něhož se její chlapeček stále neobejde.

Jeho další vývoj už nezáleží jen na lékařské péči, kterou má Melichar tu nejlepší, ale i na přírodě. "Existuje určitá naděje, že by se mohl naučit dýchat mezižeberními svaly, které zdravý člověk začne používat až někdy v pubertě," nepřestává Veronika doufat. Zatím však bude pro jejího syna velkým pokrokem i znovu získat sací a polykací reflex, který Melichar ztratil poté, co měl v pusince dlouhou dobu zaveden dýchací přístroj. Ten má teď přímo v krčku a krmený je sondou do žaludku.

Peníze, které Blesk za Melicharovu fotografii věnuje Ústavu péče o matku a dítě v Podolí, přispějí podle slov primáře novorozeneckého oddělení Zbyňka Straňáka na pořízení monitoru životních funkcí na jednotku intenzivní péče, kde Melichar donedávna pobýval.

Autor: Helena Cejpová (10. 10. 2007)

Veronika Žilková (46) - Zrůdný dárek k narozeninám! Od těch, od kterých by to nečekala

PRAHA – Kruté zprávy! Zřejmě nejhorší narozeniny ve svém životě včera oslavila herečka Veronika Žilková (46). Zdravotní stav jejího těžce nemocného několikaměsíčního syna Melichara se nelepší, stále přežívá jen díky přístrojům. Jenže bude ještě hůř. Ministerstvo zdravotnictví totiž chce, aby za každý den, který Melichar na dýchacích aparátech stráví, tvrdě platila. Nejen Žilková, ale i maminky dalších nemocných dětí! A aby toho nebylo málo, mračna se nad budoucností Žilkové stahují i na naší nejsledovanější televizní stanici Nova, kde ještě před několika měsíci, byla jednou z hlavních hvězd.

Tak takový dárek oblíbená herečka Veronika Žilková nečekala asi ani ve zlém snu. Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek totiž v už schválené reformě zdravotnictví bude po všech lidech chtít zaplatit za pobyt v nemocnici 60 korun za den. A kruté je, že se toto opatření vztahuje i na novorozence. „Obzvláště šílené je, že Julínek bude chtít tyto peníze i za miminka, která bojují o život v inkubátorech nebo na jiných lékařských přístrojích. To mi přijde opravdu nechutné,“ nešetří ostrými slovy jeden z kritiků reformy. Kdyby toto opatření platilo už nyní, musela by Žilková za Melichara, který žije jen díky tomu, že je napojen na přístroje a je pod neustálým dohledem lékařů, za 157 dní hrůzy a neskutečného utrpení, zaplatit téměř deset tisíc korun!

Neveselá budoucnost ale zřejmě Žilkovou čeká i na Nově. Tam ještě před několika měsíci excelovala v populárním pořadu Tele Tele, spolu s dcerou Agátou i ve Svatbách paní Veroniky a zdálo se, že ji tam čekají i další projekty. Jenže pak paní Veronika Žilková kývla na nabídku České televize a přijala hlavní roli v jejím seriálu Škola na výsluní. A to se prý některým lidem na Nově vůbec nelíbí. „Vypadá to, že hned tak tady Žilková nějaký kšeft nedostane,“ říká náš zdroj z nejsledovanější televize. Podobný osud na Nově potkal i herečku Terezu Kostkovou. Ta na Barrandově moderovala zábavný pořad Clever, jenže pak kývla i na moderování StarDance na České televizi a od té doby má na Nově utrum. To samé teď pravděpodobně čeká i na populární paní Veroniku.

Autor: Josef Koukolíček 17.10.2007

Veronika Žilková se cítí být Adinou Mandlovou.

Herečka Veronika Žilková se nyní pilně připravuje na svou životní divadelní roli. Na podzim se představí na scéně Divadla Na Vinohradech v titulní postavě hry Čechoameričanky Mileny Jelinek - Adina. Ta zmapovala dramatický příběh bývalé české filmové divy Adiny Mandlové.

V kuloárech se šuškalo o tom, že původně tuto roli měla hrát Bára Munzarová.
"To je asi nějaké nedorozumění, protože od začátku bylo jasné, že roli Adiny Mandlové budu hrát já.

Autorka ji napsala vysloveně pro mne a já ji přinesla do vinohradského divadla. Role mě velmi zaujala, protože mám s Adinou v mnohém podobný životní osud. Obě jsme z politických důvodů v určité chvíli svého života nemohly hrát. Já jsem před lety totiž musela odejít z Divadla Na Vinohradech.

Oběma nám velmi ubližuje závist. Ale snad nejvíce nás sbližuje určitá drzost. Ona byla velmi drzá, schopná si udělat jakéhokoliv nepřítele. A to já také celým svým životem dokazuji," říká herečka, která několik let bavila televizní diváky v nováckém pořadu TELE TELE. A nezapomněla na něj dosud: "Všechno jednou skončí, ale po TELETELE se mi samozřejmě občas stýská."


V novém seriálu ČT si zahrála učitelku
Česká televize připravila nový třináctidílný seriál pro celou rodinu Škola Na Výsluní, který se začne vysílat 13. října. A v něm Veronika Žilková si zahrála hlavní dospělou postavu - učitelku Janu Kabátovou, která má v seriálu neslyšící dceru.

"To je také velmi pěkná role. Samozřejmě úplně něco jiného než jevištní Adina. Mám ráda školní prostředí a sama bych chtěla být občas učitelkou. Také jsem chvíli učila herectví. Je to velmi zodpovědná činnost. Neobtížnější byly scény s hluchoněmou dcerou, ale natáčení se třinácti dětmi bylo pro mne velmi příjemné," pochvaluje si herečka. "Protože mám doma také vysoký počet dětí, nebylo pro mne setkávání s hodně dětmi během natáčení žádnou zásadní změnou ani problémem."

Zdroj: Korzo 10.9.2007

Ze Žilkové už je Adina

Ani Milena Jelínková (72), scenáristka a pedagožka žijící v USA, si nenechala ujít zkoušení své hry Adina.

Ta má premiéru 15. listopadu a v životní roli představí Veroniku Žilkovou (45), která již za film Zapomenuté světlo, taktéž z pera Mileny Jelínkové, dostala Českého lva.

Zfilmovat Jelínková původně zamýšlela i příběh české filmové divy Adiny Mandlové. To se však nepodařilo realizovat, a tak scénář Adiny přinesla Veronika Žilková do vinohradského divadla jeho uměleckému šéfovi a svému partnerovi Martinu Stropnickému.

Od té doby hru, podobně jako osud samotné Adiny Mandlové, provázela řada dohadů a spekulací o obsazení titulní role. Mluvilo se o Vilmě Cibulkové i o Báře Munzarové.

"Bylo to nedorozumění, od začátku bylo jasné, že Adinu budu hrát já," nechala se už před časem slyšet Veronika Žilková. "Já do toho nikdy nemluvila, obsazení náleží režisérovi a Veronika je dobrá herečka," komentuje obsazení Žilkové Milena Jelínková, která kvůli zkoušce Adiny přiletěla na pár dní z USA.

Postava Adiny je jí prý velmi blízká. "Byla to nesmírně vtipná a velice inteligentní dáma. Navíc mě zajímal její osud emigrantky, která musela opustit všechny své sny, tomu já rozumím," říká Jelínková, která rodnou zemi opustila v roce 1961.

Ve Spojených státech je uznávanou profesorkou scenáristiky na Kolumbijské univerzitě, z níž vzešla řada slavných hollywoodských scenáristů.

Autor: Helena Cejpová (17. 10. 2007

 

Zkoušku Adiny, kterou ve vinohradské inscenaci hraje Veronika Žilková, si nenechala ujít ani autorka hry Milena Jelínková

 Martin Stropnický, umělecký šéf divadla a životní partner Veroniky Žilkové, se v Adině ujal režie

Další rána pro Žilkovou: Zatímco Melichar bojuje o život… Doma drsná hádka!

Ach, ty děti! Herečce Veronice Žilkové (45) nedělá starosti jen zdravotní stav jejího syna Melichara, který je i půl roku po porodu stále připojen na dýchací přístroje a zřejmě to tak zůstane po zbytek jeho života, ale čerstvě i rozpory s nejstarší dcerou Agátou Hanychovou (22)! Známá rebelka a večírková královna se dokonce s mámou měla pořádně pohádat kvůli svým častým alkoholickým výstřelkům a v současnosti spolu Veronika s Agátou téměř nekomunikují!

„My teď s mámou spolu nemluvíme, je na mě naštvaná,“ povzdechla si sama Agáta na jednom z dlouhé řady večírků, jichž se v poslední době zúčastnila. Hádku zdůvodnila tím, že se mámě nelíbí její časté skandály a skandálky, jimiž Agáta neustále plní stránky všech deníků i časopisů. Nebylo by se čemu divit. Fakt, že modelka přezdívaná »česká Paris Hilton« a alkohol k sobě mají blízko, je skutečnost natolik známá a nepopiratelná, že ani není zapotřebí se nad ní nějak pozastavovat. Novinkou je ale roztržka s paní Veronikou. Ta se jí totiž až doteď zastávala. Opravdu už míra její trpělivosti přetekla?

Když jsme se Agáty na její hádku s mámou optali, nejprve se ptala, na kterém večírku se prořekla a teprve potom začala tvrdit: „Není to pravda, normálně spolu mluvíme.“ Sama Veronika Žilková nejdřív nezvedala telefon, ale potom zaslala redakci sms: „Žádné rozpory nemáme.“

Její přátelé však trvají na svém. „Opravdu teď spolu nemluví. Není to sice válka na život a na smrt, ale pravdou je, že Veronika je s chováním své dcery velmi nespokojená. Má teď řadu starostí s maličkým a na dceřiny eskapády už nemá nervy,“ říká náš zdroj z okolí rodiny.

Autor: Ivoš Novák
Foto: archiv 1.11.2007

Veronika Žilková: Útok kamarádky! Jako by nestačilo utrpení s Melicharem

Těžké časy herečky Veroniky Žilkové (46) nekončí. Stav jejího vážně nemocného synka Melichara (0,5) je sice stabilizovaný, ale vůbec ne optimistický. Životní funkce jsou stále zajišťovány výhradně přístroji. A aby toho nebylo málo, teď se do Žilkové pořádně opřela i její kolegyně a kamarádka Simona Postlerová (43)!

„Stav Melichara Stropnického je stále stejný. Dýchat může jen pomocí přístrojů,“ říká jeden z ošetřujících lékařů malého pacienta. Dlouhodobé dýchání pomocí ventilátoru je přitom v mnohém rizikové. „Když je člověk na přístrojích delší dobu, dochází k odumírání buněk jak v plicích, tak v mozku. A u dětí, které nemají ještě organismus plně vyvinutý, je to ještě výraznější,“ varuje jeden z anesteziologů. „Organismus se navíc proti takovému zásahu brání, vytváří se tam různé záněty. Právě ty mohou být velmi problematické,“ dodává lékař.

K tomu paní Veronice přibyly i další problémy. A to v pražském Divadle na Vinohradech, kde má dnes premiéru hra o Adině Mandlové. Další člence divadla Postlerové se nelíbí, že roli Mandlové dal šéf divadla Martin Stropnický (50) své partnerce Žilkové. „Tohle už není jejich soukromá věc,“ řekla Postlerová v Křížovém výslechu na Frekvenci 1 na otázku, proč jí vadí, že dal Stropnický roli své partnerce. „Moc se to nedělá, aby šéf městského divadla dával roli svému partnerovi,“ říká Postlerová s tím, že Žilková není členkou vinohradského souboru.

Autor: (lbp, efk)
Foto: archiv 15.11.2007

Premiéra Žilkové na Vinohradech: Zemřel jí syn, ale zítra chce hrát!

Prokleté představení! Veronika Žilková (46) oplakává svého syna Melichara (†6 měs.).

Ale život si s ní krutě zahrál. Už zítra se musí v premiéře postavit na jeviště Vinohradského divadla. Za roli Adiny, do které obsadil svou partnerku Melicharův táta a režisér Martin Stropnický (50), si herečka vyslechla leccos. "Tu roli má z protekce. Vůbec se na ni nehodí. Nezvládne ji," říkali pochybovači. Možná právě proto se rozhodla: Budu hrát!

V mimořádně exponovaném představení, v němž se Veronika Žilková pohybuje hned ve třech věkových rovinách, se přitom herečka musí vypořádat i se scénou, kdy Adina Mandlová porodí mrtvou holčičku... Sama Žilková od smrti svého chlapečka Melichara odmítá komunikovat. Divadlo a jeden z hereččiných nejbližších jen potvrdili, že se chce za každou cenu pokusit zítřejší premiéru Adiny odehrát.

Snad doufá, že vypjatá role je lékem na její bolest, snad se chce postavit všem pochybovačům, kteří nevěří, že je pro Adinu ta pravá, a nezklamat všechny, kdo na inscenaci spolupracují, i ty, kteří jsou na slavnostní premiéru pozváni.

Určitě však chce Veronika Žilková stát za svým partnerem Martinem Stropnickým, jemuž za 'obsazení milenky' mnozí nasadili psí hlavu. Od prvního okamžiku, kdy se začalo mluvit o tom, že Divadlo na Vinohradech chce Adinu uvést s Veronikou Žilkovou v hlavní roli, pomluvami, intrikami a útoky na její osobu se to jen hemžilo.

Ačkoli právě Veronika Žilková hru Mileny Jelínkové na Vinohrady přinesla, spekulovalo se o tom, že role 'patřila' herečce Vilmě Cibulkové, přestože ta už dříve z Vinohrad odešla. Na zítřejší premiéru s Žilkovou je přesto divadlo vyprodané do posledního místa...

Autor: Helena Cejpová (29. 11. 2007)

Veronika Žilková: Místo pohřbu svatba!

Místo pohřbu svatba. Veronika Žilková (45), zdrcena smrtí svého maličkého syna Melichar (†198 dní), ví, že život jde dál. A tak se její rodina rozhodla: Pohřeb malého Melichara nebude. Jeho rodiče, Veronika a Martin Stropnický si přáli rozloučit se se svým chlapečkem sami, jen se svými nejbližšími. A jakmile uplyne doba, po kterou věřící herečka nebude pořádat žádné oslavy, začnou chystat svatbu. Koho? Veroničiny dcery Agáty Hanychové (22) s Markem Šíšou (34)!

„Mohu říci jen to, že to bude do roka. Vím kdy,  datum je ale zatím tajné,“ prozradila deníku Aha! Agáta s tím, že už ví i to, co si na svatbu oblékne!

„Budu mít na sobě šaty Heleny Bedrnové, ty, které jsem nedávno předváděla na akci Svatební šaty roku 2007,“ přiznala Agáta. „Navrhnout šaty pro Agátu pro mě byla velká výzva. Vzhledem k tomu, že je veřejným tajemstvím, že svatba s jejím přítelem je na spadnutí, byl výběr svatebních šatů pro Agátu aktuální. Proto jsem chtěla připravit takový model, ve kterém by se modelka cítila opravdu jako na svatbě a mohla si tak všechno vyzkoušet nanečisto,“ vyzradila Agátiny tajné plány už na akci Bedrnová.

Vše směřuje k tomu, že Agáta své první »ano« řekne na jaře nebo brzy v létě.

V těchto dnech je »česká Paris Hilton« na horách, kde se na čerstvém vzduchu zotavuje z plastiky rtů, při níž jí na pražské klinice Myclinik, proti vůli matky i nastávajícího ženicha, vyhladili horní i spodní ret.

Co se jejího brášky Melichara týče, ten se s tímto světem rozloučil bez obřadu. „Nebyl a nebude žádný pohřeb či obřad, ani nic takového. Máma si to nepřeje,“ dodává Agáta. Melichar byl tedy zřejmě uložen do rodinného hrobu pouze za účasti nejbližších a faráře. Velký církevní pohřeb v kostele v Úněticích, jaký měl na jaře Veroničin tatínek Václav Žilka (†82), se neopakoval. Smrt si v rodině Veroniky Žilkové snad už vybrala krutou daň, a teď se místo ní vrátí štěstí. Svatba čeká Agátu a společně s ní se možná znovu vdá i její máma Veronika. Vždyť s Martinem Stropnickým (50), jemuž kromě Melichara porodila i Kordulu (2) a který jí byl po boku i v nejtěžších chvílích života, to plánovali už dávno!

Autor: PETR MACEK
Foto Aha! – Marek Pátek 7.12.2007

Veronika Žilková: Proč jsem nešla na potrat? Mrazivé přiznání! Poprvé od smrti Melichara

Poprvé otevřeně o smrti Melichara! Herečka Veronika Žilková (45) prolomila mlčení a promluvila o smrti svého sedmiměsíčního syna Melichara, který v listopadu zemřel na brániční kýlu.

„Brániční kýla vznikne v prvním měsíci těhotenství, ale ten gynekolog ji uviděl až v sedmém. Nevím proč, to byste se museli zeptat jeho,“ prohlásila herečka v rozhovoru pro MF Dnes. Dále přiznala, že kdyby o synově onemocnění věděla dříve, zřejmě by šla na potrat. „Nejsem blázen, abych porodila někoho, kdo se bude pak sedm měsíců takhle trápit,“ tvrdí Žilková. Ta se nyní snaží zapomenout na prožitou hrůzu prostřednictvím práce. „Pro Českou televizi točím pokračování seriálu Škola na výsluní, pro Primu natáčím také seriál a s Novou jednám o talk show,“ vypočítává oblíbená herečka. Spolupráce s duem Suchánek a Genzer, se kterými dělala Žilková několik let pořad Tele Tele, je už zřejmě definitivně minulostí. Genzer se Suchánkem by se brzo měli objevit s vlastním pořadem na internetové televizi Stream.

Autor: (efk)

21.1.2008

Žilková chce být ´Žravá dáma´

Nejen pánská část legendárního TeleTele chystá návrat na obrazovku TV Nova.

Na svůj pořad má políčeno také Veronika Žilková (46). Ta prý nabídku na vlastní talk show dostala už krátce po zastavení TeleTele, její realizace se však z různých důvodů odkládala.

Příští týden má konečně k pořadu s názvem Žravá dáma vzniknout pilotní díl. Na rozdíl od dvojice Michal Suchánek a Richard Genzer, jimž v jejich Mr.GS půjde hlavně o legraci, chce Žilková předvést klasickou talk show se vším všudy.

"Měla by se tam řešit témata související s hosty i aktuálním dění. Možná ten pořad ani nespatří světlo světa, ale jsem ráda za šanci zkusit aspoň pilot," říká Žilková, kterou podle jejích slov obzvlášť baví uvádět lidi do rozpaků a být drzá. V novém pořadu by se však těšila i na možnost poukazovat na absurdnosti veřejného života, do kterých se dříve trefovala z TeleTele.

Hosty pilotních dílů mají být 'zelený poslanec' Přemysl Rabas, moderátorka Lejla Abbasová, herečka Jana Šulcová a hokejista Jaroslav Bednář.

Autor: Helena Cejpová (29. 1. 2008)

Veronika Žilková: Třetí svatba?

 

Středa 27.2. 2008, 08:00

Pro Veroniku Žilkovou (46) byl loňský rok těžký a smutný, přišla nejen o otce, ale i malinkého syna. Herečka se i přesto snaží dívat dopředu a ne do minulosti. Letos ji čeká natáčení filmů a možná se potřetí dostane i pod čepec!

„Už jsem dvě svatby měla, ale jestli budu mít i třetí, to opravdu nevím. Možná mě ta nejmladší dcera přesvědčí, že by chtěla mít šatičky a jít za družičku. Tak možná kvůli ní ten karneval udělám," nechala se slyšet Žilková, matka šesti dětí, která je partnerkou herce Martina Stropnického. S ním má dceru Kordulku (2,5). O druhého společného potomka, šestiměsíčního syna Melichara, přišli loni v listopadu.

Veronika ani přes tragédie, které ji roce 2007 potkaly, na ně myslet nechce a dále pracuje s plným nasazením. Začíná točit film Ženské příběhy, kde přičichne k bulváru. „Hraji bulvární novinářku a je to pro mě zajímavá zkušenost, protože proti bulvárním novinářkám bojuji," řekla herečka.

V létě ji čeká další filmová role. Pokud se projekt podaří a dojde k jeho realizaci, uvidíme Žilkovou ve filmovém příběhu manželů v jejím věku. Ve snímku, který by se měl točit na Slovensku, nebudou chybět běžné životní situace, pletky, nevěra ani výčitky. (ks)

Zdroj: Super,cz

Veronika Žilková: Mění si příjmení!

Veronika Žilková (46) se za několik dnů potřetí v životě vdá.

Poprvé však přijme jméno svého muže. Protože si bere Martina Stropnického (51), stane se Veronikou Stropnickou! "Tím hlavním důvodem samozřejmě je, že Martin je ten, kvůli komu se svého příjmení vzdám ráda."


Žilková bude Stropnická

Veronika Žilková (46) chce po svatbě s Martinem Stropnickým přijmout jeho příjmení! "Vždycky se mi líbil monogram VS, vypadá jako dolar. Ale nebudu moci hrát v Ordinaci, kterou píše Martinova ex-manželka Lucie a hrají tam i jeho dcery. Byl by v tom zmatek," žertuje Veronika.

"Martin by spíš rád slyšel, že on je ten muž, kvůli kterému jsem konečně ochotná ztratit jméno. A to je taky pravda!" říká herečka a dodává, že důvodů změnit příjmení má víc.

"Je to i proto, že už nemám kvůli komu být Žilková. Můj milovaný muž číslo 1, tatínek Václav Žilka, umřel. Rod Žilků a Stropnických už se bohužel spojil v jednom hrobě. Leží tam i Melichar Stropnický. Zrovna kvůli němu chci být taky Stropnická, ale to se mi říká dost těžko," přiznává Veronika, která s Martinem loni pochovala jejich půlročního syna Melichara.

O tom, jak tragédie prověřila její vztah s Martinem, proč si ho chce vzít a jak spolu začali žít, čtěte zítra v posledním rozhovoru s Veronikou (dosud) Žilkovou.

Autor: hec (15.4.2008)

Žilková se vdala, už je Stropnickou!

Obrazek 

TROJA – Linkový autobus, loď přes Vltavu i koňský povoz – všechny tyto dopravní prostředky vystřídali Veronika Žilková (46) a Martin Stropnický (51) se svojí svatební družinou, než se dostali z domova do pražské Troji, kde v kapli svaté Kláry uprostřed vinic botanické zahrady stvrdili svůj sňatek!

Ano si řekli dnes krátce po půl dvanácté dopoledne, za přítomnosti několika desítek pozvaných hostů, mezi kterými nechyběly herečky Jiřina Jirásková a Jana Šulcová.

Přítomny byly samozřejmě i všichni potomci slavného páru, kterých dohromady vychovávají devět! „K tomu okamžiku jsme směřovali čtyři roky. Ale nic se pro nás nemění. Jen miluji svobodu a volnost, takže přesvědčit se k tomuto kroku mě stálo asi mnohem více sil než Martina,“ nechala se paní Veronika, která přijala jméno Stropnická, slyšet hned po obřadu.

 Autor: (mac)
Foto Aha! – David Kundrát, Martin Hykl

19.4.2008

Zoufalá Žilková: Syn dostal čtyřky na vysvědčení! Bojí se domů!

Hmm, tak to rozhodně není pěkné vysvědčení! Syn herečky Veroniky Žilkové-Stropnické (46) Honzík (15) včera přinesl vysvědčení plné čtyřek…

„Teď mi psal, že dostal 8 čtyřek a trojku z chování, a že se kvůli tomu bojí přijít domů,“ přiznala včera na Radiožurnálu Žilková. „Osm čtyřek? Tak to jsem na něj pyšná! To překonal i mě. Každopádně mně se s tím ještě nechlubil,“ okomentovala studijní »úspěch« svého bratra Agáta Hanychová. Ta má ovšem ve škole také pořádné resty. „Nestíhám odevzdávat práce, které jsme museli udělat, takže jsem v pořádném skluzu. Kdybych to nestihla, tak mne vyhodí,“ přiznala Hanychová o svém studiu fotografie na Vysoké škole v Opavě.

Autor: (efk)
 Aha! – 28.6.2008

Herečku zlomily intriky! Žilková dala raději výpověď!

PRAHA – Kariéra herečky Veroniky Žilkové (46) jako hlavní dramaturgyně internetové televize Stream.cz neměla dlouhého trvání. Po několika týdnech ve funkci se rozhodla dát výpověď. Důvod? „Veronika oznámila, že dává výpověď kvůli vnitrofiremním intrikám proti její osobě a lidem, kteří jsou s ní spojeni,“ prozradil nám zdroj přímo z televize.

Přitom řada jejích spolupracovníků nedala na Žilkovou dopustit. „Porady s ní sice byly dost divoké a hektické. Mluvilo se při nich dost sprostě a bylo to hodně emoční, ale Veronika tomu, co dělala, rozuměla a začala tady prosazovat projekty, na které dlouho nikdo neměl odvahu,“ dodal náš informátor.

Na Streamu ještě před Žilkovou působila její dcera Agáta Hanychová (22), která v televizi i nadále zůstává. Ta tam má svůj videodeníček, jehož provokativní příspěvky patří mezi nejsledovanější.

Autor: (efk) 
Aha! –16.7.2008

Další rána pro Veroniku Žilkovou: Dcera Kordulka (3) nevidí!


A operace? Zatím není možná!

PRAHA – Kordulka Stropnická (3), malá dcera herečky Veroniky Žilkové (46) a herce Martina Stropnického (51), se potýká s nečekanými zdravotními problémy! „Kordulka začala v létě šilhat, tak jsme s ní šli k doktorovi a ten zjistil, že má na jednom oku čtyři dioptrie a na jednom šest. Snad se to dá nějak spravit, když bude nosit speciální brejličky,“ doufá máma Žilková s tím, že dcera teď bude muset nosit přes jedno očičko klapku. Ale operace zatím není možná…

„Ale co, Stropnický měl jako dítě taky brýle a dodnes, když se na mě zlobí, tak šilhá. Snad se šilhání spraví tou klapkou, kvůli dioptriím má ale brejličky se skly jako dna od půllitrů. Ale pořád je to krásná holčička, úžasná!“ snaží se – jako vždycky – o nadhled Žilková. „Teď v pátek si Kordula brýle poprvé vzala a Agáta k ní šla a představila se jí. Řekla: „Ahoj, já jsem tvá sestra.“ Došlo nám totiž, že nikoho z nás doteď asi moc dobře neviděla. Je pravda, že od té doby, co ty brýle má, je taková tichá, furt se má na co koukat. Takže má pěkné, drahé brejličky, ale pořád s tlustými skly,“ dodává Žilková, která má i tak starostí nad hlavu. Už tuto neděli na Primě totiž začíná její talk show Pustit žilou, kterou Veronika celé dny natáčí.

Šilhání je velmi častou oční vadou u dětí, může být postiženo jenom jedno oko nebo se oči střídají. Klapkou na brýle, tzv. okluzorem, se jednoduše řečeno trénuje slabší oko. Při šilhání totiž vidí dítě dvojitý obraz, a aby tomu tak nebylo, vyřadí postupně mozek jedno oko z činnosti a vzniká tupozrakost. Někdy postačí korekce brýlemi, jindy se vada nespraví bez operace. Při ní operatér nastřihne spojivku a posune úpony svalů dopředu nebo dozadu. V současné době je možné odstranit ve většině případů nejen šilhavost, ale i dioptrickou vadu. Lékaři ale doporučují v případě dítěte počkat, až vyroste. Aby bylo schopno spolupracovat, protože po operaci je důležité cvičení očí.


Autor: Petr Macek Aha! – 18.9.2008

Veronika Žilková: Agáto, je čas na první svatbu!

  • Proč se krátce po sňatku vrátila k dívčímu příjmení? Obrazek

  • Proč omezila kontakty se Suchánkem a Genzerem?

  • Proč jí je sympatický Čunek, když ho všichni odsuzují?

Veronika Žilková (46) dává nový význam pojmu hyperaktivita! Vychovává kupu dětí, dokončila fi lm na Slovensku, začíná točit seriál pro televizi Nova a v neděli začíná pro změnu na Primě její nová talk show Pustit žilou! Do toho se na ni každou chvíli chrlí z médií nové skandály její dcery Agáty. Jak je vstřebává? Co ji trápí? A proč už se nechce jmenovat po svém manželovi Martinu Stropnickém (51)?

Veroniko, jak se vám žije jako vdané paní?
„Stále stejně jako svobodné matce, my se totiž s Martinem od svatby viděli snad třikrát. Martin totiž točí na Slovensku Kriminálku Anděl. Takže jsem se v dubnu vdala, on odjel a vrátí se na konci září. Zeptejte se v říjnu.“

Byli jste na svatební cestě?
„Ne. Manžel odjel na svatební cestu sám na Slovensko.“ (smích)

A plánujete nějakou?
„Měli bychom, co? Máme vlastně ještě poukaz, který jsme nevyužili... (zamyslí se) Všiml jste si, že spousta svateb, které s námi začínaly, už jsou rozvedené? Tak nevím, kolik procent přežití nám dávají vaši čtenáři. Jestli bude mít Kriminálka ještě další pokračování a v příštích pěti letech se s Martinem uvidím šestkrát, tak pak už se na to možná vykašleme...“ (smích)

Zvykla jste si už alespoň na příjmení Stropnická?
„Stropnickou už jsem vzdala, jmenuju se zase Žilková. Ono i uvádět talk show Pustit žilou jako Stropnická by bylo postavený na hlavu. Navíc od svatby začaly hrát i všechny manželovy děti, dvě holky hrají v Ordinaci v růžové zahradě a syn ve filmu Máj, a najednou Stropnických bylo mezi herci strašně moc. A když mi několikátý člověk řekl, že Martin hraje v Máji, a já mu musela vysvětlovat, že M. Stropnický znamená Matěj, došlo mi, že podobný zmatek by byl i v ženách Stropnických. Takže jsem se vrátila ke svému jménu. Ale občanku, pas a všechno ostatní mám stále na jméno Stropnická. Dokonce jsem jednou čekala u doktora a vylezla sestřička, podívala se mi do kartičky a řekla: »Počkejte, vy tu máte napsáno Stropnická a přitom vypadáte jako Žilková.« Myslím, že jsem podcenila zvyk. Jsem Žilková, určitě v práci, v civilním životě si zatím Stropnickou nechám. Třeba už dlouho hrát nebudu a bude mi důchod chodit na Stropnickou!“ 

Je to i proto, že jméno Žilková je dobrá obchodní známka?
„Asi ano. Překvapilo mě to. Myslela jsem, že mě všichni akceptují jako Stropnickou, ale říkají mi tak jen submisivní vrátní v Divadle na Vinohradech, kteří si nechtějí rozházet šéfa. Prostě lidi si nezvykli. No nic, zkusila jsem to...“

Sledujete herecké výkony mladých Stropnických?
„Ne, já mám svých dětí dost. (smích) Ani Matějův Máj jsem neviděla, když měl premiéru, tak jsem byla na Slovensku, kde jsem střídavě točila film Mrtvola musí zomrieť a střídavě ležela v nemocnici na kapačkách. Takže já tam sedm týdnů umírala, měla jsem tam odstěhovanou i Kordulu a Vincka, teď jsem teprve pár dnů zpátky v Praze a skoro každý den jsem připravovala Pustit žilou. A do toho točím pro Novu seriál První krok. Je to o taneční škole, hraju její ředitelku. Teď se natáčení na čtrnáct dní přerušilo, protože hlavní hrdinka si zlomila nohu. Ale určitě se na Máj půjdu podívat. Je docela legrace, že Matěje v tom filmu předaboval kmotřenec mého bratra Josef Pejchal.“

Jaká bude vaše nová talk show Pustit žilou?
„Jaká bude... zatím nikdo neví. Začíná v neděli večer na Primě, proti klukům (kolegové Suchánek a Genzer z Tele Tele, kteří mají na Nově talk show Mr.GS – pozn. red.). Je to, jako by se všechny televize domluvily, že si otevřou všechny cukrárny vedle sebe. Jsem zvědavá, kdo bude chodit do té mojí.“

V čem budete jiná než ostatní?
„Já se na jiné nedívám, jen na tu svoji!“

V něčem se přece lišit musíte!
„Dobře, jiná budu v tom, že mám jiný obsah kalhot než kluci a Jan Kraus. Což je docela základní rozdíl. Jinak talk show je daný formát, ale liší se v tom, kdo se ptá a kdo mu odpovídá. Natáčení trvá devadesát minut a pak se to sestříhá na třicet, což je mi líto. Třeba v prvním díle jsem měla Jiřího Čunka, který bavil celé divadlo, a pak tam z něj zbylo dvanáct minut. Je to velký showman, zbytečně mu novináři pořád všechno žerou, protože on si z nich jen utahuje. Mně byl vždycky něčím sympatický.“ 

Podle čeho si vybíráte hosty?
„O mně je známo, že mám ráda tvůrčí konflikty, takže si zvu lidi, kteří nějakým způsobem iritují společnost. Měla jsem Káču Neumannovou, tu jsem pozvala s ornitologem a partnerkou Jana Saudka, chtěla jsem to postavit na tom, jak si samičky hledají partnery u lidí a v přírodě. A zjistila jsem, že tenhle ornitolog je podepsaný pod jednou starou pokutou Neumannové za plašení tetřevů... Takže v čem budu jiná? Já s nikým nechci soupeřit, jsem holka a kluci dohodí vždycky dál. Ale já u toho lépe vypadám!“

Jaká jste moderátorka? Ostrá, milá?
„Jsem, jaká jsem, asi mě znáte.“

V jedné z konkurenčních show syn moderátora vystupuje se svou kapelou. Máte připraveného něco pro Agátu?
„Ne, já mám beatboxovou kapelu. Agáta zpívat nebude. Já jsem se dala na modlení, aby se konečně usadila a vdala se, protože její nový přítel, který je Albánec, se mi moc líbí. Pro Agátku by teď byla svatba ideální. Tedy ta její první.“ (smích)

Chcete na něco nalákat diváky?
„Kdo mě rád, tak se bude dívat na mě, kdo má rád kluky, zvolí je. Já si myslím, že mě kromě pobavení ti lidé zajímají. Já si nezvu lidi, abych si z nich dělala deset minut srandu, jak si ráno čistí zuby. Mě zajímá, co si myslí, a jestli se to nebojí říct. Třeba u Miroslava Macka mě zajímalo, jestli si myslí, že se poslanci KSČM oblékají dobře. Zajímalo mě to z jeho pohledu, tzn. pozitivního snoba. Baví mě lidi provokovat, uvádět do rozpaků.“

Vídáte se ještě s klukama z Tele Tele, Suchánkem a Genzerem?
„Na Teleti jsme se viděli šest let téměř denně, to už se samozřejmě nevídáme. Nikdy jsme nechodili na kafe, ale když se potkáme, tak si pokecáme. Nebo si zavoláme.“

Jak se má Agáta, když má teď nového přítele?
„Doufejme, že do vydání těchto novin to bude ještě pravda.“

Proč? Vždyť teď žádný kolotoč milenců neměla...
„Co vy víte, tak ne.“

A podle vás?
„To nevím ani já! O akcích své dcery se občas dočtu až z tisku.“

Čím si podle vás vysloužila svou divokou pověst?
„Protože ji baví pobuřovat, šokovat. Ona to dělá, protože v tu chvíli jí to přijde dobrý, vtipný. To má po mně. Nemám strach z toho, co říká novinářům, sami víte, že to někdy pravda je a někdy není. Jestli ji nezkrotí její přítel Albánec, tak už nevím kdo. On je taková laťka. Protože Albánci nejsou lidi, kteří by se někoho báli, těch se bojíme my.“ (smích)

Měla jste někdy tendence Agátu mentorovat?
„To mám pořád, a úplně zbytečně. Kdykoliv jí řeknu: »Nekuř«, zapálí si, kdykoliv jí řeknu: »Nepij«, napije se!“

Přenesla se tahle povaha i na vaše další děti?
„Ani ne. Třeba můj syn Cyril studuje na filozofické fakultě a jsem na něj moc pyšná, byl u přijímaček mezi prvními a dostal se na čtyři obory. Teď byl na rande a slečna ho chtěla vzít do divadla na Adinu. Teprve pak z něj vylezlo, že jsem jeho máma. Prostě pozornost okolí jim vadí, jsou neradi, když se o nich píše, a proto mě občas trošku zatloukají. Ale třeba Vincent ne, ten zase na sebe pozornost poutá. Už jsme s ním vystřídali všechny školy na Praze 6, kde bydlíme. Stále se dozvídáme, jak je ochotný pro pobavení třídy vyskočit z okna, sníst učebnici, ucpat záchod mlíkama...“

Tohle všechno zvládá?
„Dělá všechny ty klasické lumpárny, o kterých se dobře čte v knížce, ale mít to doma a chodit každých čtrnáct dní kvůli tomu do školy, je dost náročné. Teď jsem musela znovu, protože hrál ve škole scénku o holčičce, jejíž vagína měla angínu. Pak jsem se rozhodla, že ho dám na soukromé gymnázium Pod Vyšehradem a Dlouhý lán, a tento týden už bylo ve třídě jen pět dětí, protože někdo rozhodl, že kvůli interním sporům o maturitách mu hrozí zrušení. Z maturit se vůbec stala nesmyslná hrozba, učitelé už žáka nehodnotí na základě těch osmi let, co ho znají, ale stavějí všechno na jedné zkoušce...“

Otevřený dopis

Veronika Žilková začala bojovat proti zrušení gymnázia, na které chodí její syn. Stejně tak se jí nelíbí systém současných maturit.

Dopis Veroniky Žilkové ministrovi školství Ondřeji Liškovi:
Vážený pane ministře, jmenuji se Veronika Žilková a chtěla bych vás požádat o slyšení ve věci soukromého gymnasia Pod Vyšehradem a Dlouhý lán-Praha. Můj syn tam letos řádně složil přijímací zkoušky a během prázdnin jsme se z tisku dozvěděli o vaší hrozbě gymnasium zrušit. Přesný důvod neznám, snad jistá neregulérnost během maturit. Gymnasium existuje 17 let, chyba se stát může, stejně tak jako je chyba, že se z maturit stala nesmyslná hrozba. Ve srovnání například se Španělskem jsou naše maturity jen dril a možnost pedagogů, jak popřít kvůli čtyřem otázkám smysl dlouholeté existence studenta na škole.
Jsem šokovaná, kolik studentů u maturit neuspěje, věc v mé generaci nemyslitelná a braná jako ostuda pedagoga. Chtěla bych vás požádat, abyste zachoval gymnasium a nezpůsobil trauma stovkám studentů i jejich rodinám. V zemi, kde předpisy obchází celá vláda, poslanci jezdí s alkoholem v krvi, chcete trestat studenty za omyl vedení školy, který možná ani omylem nebyl!

Spoléhám na vaši moudrost,
s pozdravem V. Žilková

Autor: PETR MACEK
Foto Aha! – Martin Hykl, Marek Pátek, ČTK

20.9.2008

Veronika Žilková: Jsem oběť filmové krize!

Veronika Žilková (47) pro Aha! otevřeně promluvila o tom, proč už Prima nebude natáčet další díly její talkshow Pustit žilou. „V televizích řádí finanční krize!“ svěřila se paní Veronika.

Nemrzí vás, že už vaše talkshow po novém roce nebude pokračovat?
„Mohla bych být smutná, kdybych nenatočila vůbec nic, nebo kdyby natáčení po prvním díle zrušili, protože mi to nešlo. My se ale domluvili na patnácti dílech, ty se natočily a také se odvysílají. Mám jen samé úžasné reakce. A od Primy jsem k práci dostala krásné podmínky. Nemám důvod cítit se ukřivděně.“

Prima byla opravdu velkorysá?
„To rozhodně! Zažila jsem patnáct nádherných představení v Činoherním klubu, vyrobili mi dekorace, dali kapelu, dostala jsem peníze na oblečení i na exkluzivní hosty, takže si vážně nemůžu stěžovat. Že jim došly peníze, to se prostě stane. Nelituji toho a na to, že Prima není bohatá televize, se ke mně chovali jako ke královně, a tak jim mohu jen velmi poděkovat. Prostě jsme se domluvili na večírku a ten už skončil.“

Je nějaká šance, že se pořad vrátí?
„Na Primě jej museli zastavit, protože televize je v krizi, v lednu a v únoru nebudou nic vyrábět. I Nova ruší pořady kvůli finanční krizi. Takže jestliže mi Prima dala patnáct takhle nádherných představení, mohu jí jen poděkovat. A v televizi mi řekli, že se po Vánocích sejdeme. Kdyby se tam do té doby finanční poměry srovnaly, tak by se mohlo v nějakém chudším provedení pokračovat.“

Byla jste spokojená se sledovaností?
„Prima na rozdíl od Novy nemá peníze na propagaci mimo televizní obrazovku. Ze začátku samozřejmě trvalo, než se pořad rozjel, a protože jsme měli sledovanost stejnou, jako zprávy Primy, tak to dopadlo dobře a já jsem maximálně spokojená. Všeobecně se ví, že se na Primu dívá míň diváků.“

Autor: DAVID ZÁPAL
 Aha! – 27.11.2008

Veronika Žilková - Zakázala doma slavit Štědrý den!

Herečka Veronika Žilková (47) vyřešila stres kolem vánočních příprav a svátečního chaosu velmi radikálně a s razancí sobě vlastní…

Žena, která se stará o rozvětvenou rodinu čítající nespočet dětí vlastních (Agáta, Cyril, Vincent, Kordulka) i osvojených (Markéta, Honza), maminku, manžela Martina Stropnického (51) s jeho dětmi (Anna, Františka, Matěj) i řadu domácích zvířátek, Vánoce doma jednoduše zrušila. „Letos jsem vytrhla všem členům naší velké rodiny z kalendáře Štědrý den. Budeme mít 23. prosinec a pak rovnou pětadvacátý, ale čtyřiadvacátý prostě nebude! V rodině jsem to oznámila a vyřízeno,“ říká Veronika s tím, že jenom na štědrovečení tabuli pro celou rodinu by si musela objednat pohoštění kamionem. Navíc prý sehnat všechny děti dohromady a usednout s nimi ke stolu je složitější, než by se na první pohled zdálo...

Autor: (mac)
AHA6.12.2008

Veronika Žilková: Konec s šaškárnami!

Sedm let natvrdo v Tele Tele. Pak tři měsíce Pouštění žilou. Dokáže ještě vůbec zahrát normální roli? O tom se brzy přesvědčíme v novém TV seriálu Novy s názvem První kroky!

Nova zatím informace o novém projetu tají, ale Aha! se podařilo zjistit, že Veronika Žilková (47) bude hrát ředitelku taneční školy v připravovaném seriálu První kroky. Jeho tvůrci spoléhají na atraktivitu tanečního prostředí, ověřenou divácky velice úspěšnou soutěží Stardance. Po boku Veroniky Žilkové se v seriálu objeví řada nových hereckých talentů.

Kariéru jedné z našich nejvýraznějších hereček nedávno dobře vystihl moderátor Luboš Xaver Veselý: "Když například vidím Veroniku Žilkovou ve filmu  Zapomenuté světlo – běhá mi mráz po zádech a smekám, ale když moderuje pořad Pustit žilou, tak se ošívám trapností.“ Ukázalo se, že podobný názor mají i diváci. Pouštění žilou se potýkalo s malou sledovaností a nakonec bylo po pouhých patnácti dílech zrušeno.

Autor: (čen)
AHA14.1.2009

Veronika Žilková slaví: Už mám jen dvě děti!


PRAHA – Herečku Veroniku Žilkovou (46) dnes čeká »den D«! Po dvanácti letech jí končí pěstounská péče nad Honzou, posledním dítětem, které si vzala z dětského domova.

„Je mu totiž osmnáct. Vzala jsem si ho v šesti letech, a dneska už jsem jeho máma déle, než byl stát nebo jeho biologická matka, které ho ve dvou letech odebrali. Takže »vykopávám« do světa čtvrtého plnoletého člověka, a už mám jen dvě děti – Kordulku a Vincka,“ směje se paní Veronika, pro kterou jsou Honzovy osmnáctiny velkou událostí.

„Je to větší oslava než u normálního plnoletého kluka. S tím, jak dramaticky jeho život začal, to mohlo dopadnout úplně jinak. Teď jsem šťastná, že odevzdávám dospělého člověka, přestože i nadále doma zůstane, dokud bude někdo z nás naživu,“ dodává Žilková s tím, že radost jí dělá i to, že Honza studuje Střední průmyslovou školu. Co jí naopak radost nedělá, je fakt, že Česko stále drží evropské prvenství v počtu dětí v dětských domovech.


Autor: (mac)
 Aha! –21.1.2009

Stropnický & Žilková: Hádky, nenávist... a rozkoš!


PRAHA – Podle časopisu Šťastný Jim jsou v jejich manželství hádky na denním pořádku. A pak usmiřování. A znovu výčitky. Prostě italská domácnost. Jaká je ale pravda?

Herečka Veronika Žilková (47) má pověst jedné z nejhubatějších žen v Čechách. Bez slovních konfliktů snad ani nedokáže žít! A její manžel Martin Stropnický (52) se chová v kritických situacích poněkud popudlivě. Takže italská domácnost je víc než pravděpodobná.

„Jsme oba lidé, kteří mají svoje stereotypy a návyky. Není to jednoduché...,“ popisuje Veronika jejich soužití. Na veřejnosti to ovšem vypadá, jako když je Stropnický pod pantoflem. Přesněji řečeno: pod megapantoflem! „Martin přišel do hotové domácnosti, takže má trochu smůlu,“ směje se Žilková. „Má v našem domě pokoj, který si zařídil svým nábytkem. A do toho já mu nemluvím, ať si dělá co chce.“

Otázkou je, zda při jejich domácích konfliktech je ve hře slovo rozvod. Veronika už má za sebou dva. „Ty rozvody byly zbytečné. Někdo pochopí dřív, někdo později, že to, co vám vadilo na prvním chlapovi, bude vám vadit i na dalších,“ tvrdí s nadhledem paní Veronika. „Ale je těžké se nepohádat. Takže někdy se raději seberu a odejdu do jiné místnosti.“
Což ovšem může jejího partnera tak naštvat, že se sebere a odejde do jiného domu...


Autor: (onl)

12.3.2009

VERONIKA ŽILKOVÁ - Přeražená čelist! Odvezla ji záchranka

Ošklivé a velmi bolestivé zranění v podobě přeražené horní čelisti pokazilo Veronice Žilkové (47) nadcházející velikonoční svátky a dnešní divadelní premiéru v Jihlavě! Herečka totiž v pátek nešťastně upadla na hranu postele. Přestože zprvu zranění bagatelizovala, v sobotu už bolestí zkolabovala a musela být vozem rychlé záchranné služby převezena do Fakultní nemocnice na pražském Karlově náměstí!

Ke zranění i kolapsu došlo na jevišti pražského Divadla Palace, kde Žilková společně s Lukášem Vaculíkem či Ladislavem Mrkvičkou zkouší hru Divadelní komedie. „Součástí scény je bytelná dřevěná postel, na jejíž pelest Veronika při zkoušce ošklivě upadla obličejem. Byla v šoku a moc ji to bolelo, ale ani ona sama netušila, jak to zranění bylo vážné. Myslela, že to má jen naražené a že ji to do druhého dne přejde. Jenže na sobotní generálce zkolabovala. Museli jsme volat záchranku, která ji odvezla houkačkou. Na rentgenu zjistili, že se jedná o zlomenou horní čelist,“ popsal hrůznou nehodu zdroj deníku Aha!

„Bohužel je to tak, v pondělí měla být v Jihlavě předpremiéra té hry, ale ruší se. Pražská premiéra je 20. dubna, to už bych měla být v pořádku,“ potvrdila bolestivý pád po telefonu sama Žilková, které se evidentně hovořilo špatně. Zranění nejde zafačovat či zasádrovat, proto herečka užívá »jen« silná antibiotika a léky na bolest.

„Jsem oteklá a mám bouli až za uchem. K doktorovi jsem nejdřív nešla. Bála jsem se, že by si pomyslel, že jsem jen herečka, co otravuje s mraženým špenátem na tváři a přehání. Také bych chtěla všechny uklidnit, že se nejedná o následek domácího násilí. Stropnický je v Egyptě, čelist jsem si opravdu přerazila sama. Ale uznejte, takhle se zranit na jevišti při zkoušení hry s názvem Divadelní komedie je fakt komedie,“ snaží se udržet si dobrou náladu Žilková s tím, že »padání na hubu« si ve svém životě snad už vybrala.

Autor: PETR MACEK
Aha! –6.4.2009

Žilková končí s Adinou!

PRAHA – Už jen třikrát se herečka Veronika Žilková (47) na prknech Divadla na Vinohradech vtělí do jiné české kontroverzní herečky Adiny Mandlové ve hře Adina! „Ano, v květnu končíme. Podle divadelních zákonitostí je třeba uvolnit místo novým premiérám,“ potvrdila deníku Aha! Žilková.

Hra, kterou napsala česká emigrantka a profesorka newyorské univerzity Milena Jelinek, byla zpočátku přijata rozporuplně, polovina kritiky pěla chvály a druhá půlka nechápala, proč se o »kolaborantce« Mandlové má hrát. Rozdílné reakce vzbudilo i obsazení Žilkové. „Nakonec diváci rozhodli sami, hra se uváděla před vyprodaným hledištěm, které někdy při děkovačce i stálo,“ podotýká Žilková, která se stále léčí z úrazu, při němž si na generálce představení Divadelní komedie zlomila čelist. „Tuto neděli ale bude v Divadle Palace konečně odložená premiéra, snad se mi do té doby nic nestane,“ doufá herečka.

Autor: (mac)
Aha! –14.4.2009

Nešťastná divadelní komedie

Pád kulis při premiéře: Žilková zachránila kolegyni!

Foto: Barbora Pejšová

Dnes 05:00 22.4.2009

Veronika Žilková (46) při generální zkoušce hry Divadelní komedie na scéně zakopla a upadla tak, že si naštípla čelist a pochroumala krční páteř. Při premiéře mohlo dojít k dalšímu průšvihu, když se tu zřítily kulisy!

Kulisy v divadle Palace Theatre spadly jen o pár vteřin později, než kolem nich prošla Žilková, na její kolegyni Martinu Hudečkovou. A nebýt pohotové Veroničiny reakce, která je pomohla přidržet, mohlo to mít hrůzné následky.

„Měla jsem štěstí, že jsem kulisu udržela. Ale kdyby mi Veronika nepomohla, nevím, jak by to dopadlo,“ řekla Blesku Hudečková. Ta měla štěstí i v tom, že je trochu korpulentnější postavy a největší tíhu nesla na zadečku.

autor: agš

Manželé Stropnický a Žilková - První krize!

Obrazek„Šťastné manželství neexistuje,“ tvrdí herečka Veronika Žilková (47). Vypadalo to sice, že konečně našla toho pravého, ale…. Teď už si zřejmě Martinem Stropnickým (52), svým třetím manželem, jistá už tak úplně není. Veronika Žilková má opravdu dobré skóre. S prvním mužem vydržela 3 roky, druhého opustila po 17 letech. Na jak dlouho to bude se Stropnickým?

V rozhovoru pro internetovou televizi na otázku »Jste šťastná?« zazněla zvláštní odpověď – nejdříve Žilkové dlouhý smích, přemýšlení a pak podivná věta: „Hm, hm.... Ano... Vypadám šťastně, jsem totiž dobrá herečka.“ Manželé, kteří spolu vychovávají čtyřletou dceru Kordulu a mají sotva rok po svatbě, zřejmě zažívají první krizi.

Prvního manžela, režiséra Jiřího Hanycha, si vzala Veronika proto, že nechtěla zůstat svobodnou matkou. Vdávat se totiž »musela«. Maminka jí tehdy dokonce vyhrožovala, že pokud zůstane svobodnou matkou, oběsí se. Veronika tedy jako správná dcera poslechla. Vdala se v kostele, ale už za tři roky následoval rozvod. Netrvalo ovšem dlouho a vstoupila do manželství podruhé – se stavebním technikem Markem Navrátilem. A samozřejmě byla znovu těhotná. Tentokrát už šlo jen o civilní sňatek. Sedmnáct let je sice dlouhá doba, přesto se i tohle manželství rozpadlo. A přichází Stropnický. „Mohl jsem být s Veronikou ženatý už dvacet let a spousta věcí by byla jinak. Jenže já se tehdy lekl její nezkrotné povahy,“ přiznal před časem Stropnický, který má z prvního manželství tři děti. A dohromady jich teď tedy s Veronikou mají devět…

Jenže jak to vypadá, krize se asi dostavila i tady. Opravdu? „Co chcete slyšet...?“ jako by se bála promluvit Veronika Žilková.

Autor: (kre)
Fotot Aha! – Marek Pátek, David Kundrát

17.5.2009

Šarvátky kolem dcery Agáty

Žilková šílí vzteky: Ať bezdětná Krainová přestane kritizovat!

Foto: abl

Dnes 05:00 25.5.2009

Herečka Veronika Žilková (47) obvykle šarvátky kolem své nejstarší dcery neřeší. Když se ale v jejich důsledku modelka Simona Krainová (36) vyjádřila na téma, že Žilková není dobrá matka, neudržela se.

„Tentokrát reagovat chci, mám na to právo,“ řekla Blesku naštvaná Žilková.

Když nechala Krainová vyvést ochrankou Hanychovou z klubu, zdůvodnila to i tím, že se Agáta neumí chovat. „Když ji rodiče nedokázali vychovat, neměli by ji pouštět na veřejnost,“ prohlásila na konto Agátiny matky Veroniky Žilkové. „Nemá to lehké, asi prožila těžké dětství,“ pokračovala Krainová ve svém hodnocení Agátina psychologického profilu.

„Ty dvě ať si mezi sebou řeší, co chtějí. Ale pokud se to týká mě, mám do toho také co mluvit. Agátě jsem na to reagovat zakázala. Mě ale nikdo nebude osočovat z toho, že neumím vychovat svoje děti,“ svěřila Blesku Žilková, která je jednou z »nejzasloužilejších« matek v českém showbyznysu. Kromě vlastních dětí si dokonce vzala dvě do pěstounské péče. A ty jsou důkazem, že u herečky doma muselo být vše v pořádku, neboť to pravidelně kontroluje »sociálka«.

„Byla bych ráda, kdyby bezdětná Simona Krainová, která se v rozhovorech chlubí tím, že se učí vařit, a to jí bude za čtyři roky čtyřicet, věděla třeba to, že u nás doma děti umí vařit od patnácti let. Měla by přestat kritizovat něco, čemu vůbec nerozumí. A to je výchova dětí! V jejím věku už jsem měla tři a netroufla bych si někoho kritizovat za něco tak těžkého, jako je výchova,“ sdělila Žilková Blesku.

Autor: Saša Šeflová

Veronika Žilková má starosti - Nevlastní děti se vykašlaly na školu

ObrazekVyhazov ze školy, přerušení studia, stěhování od rodičů – to všechno v posledních dnech řeší herečka Veronika Žilková (47), která sice nemá doma šest geniálních dětí, hlavu jim za to ale neutrhne. „Rodiče se nesmí moc upínat na studijní výsledky svých dětí. Nedej bože si pak něco udělaj nebo si úplně přestanou věřit,“ řekla deníku Aha! Žilková. Možná proto ani neřeší vyhazov svého nevlastního syna Honzy (18) z průmyslovky.

Obrazek„Honzíkovi bylo osmnáct a rozhodl se, že už nebude chodit do školy. Chce žít se slečnou, bude se ženit, prostě se rozhodl žít životem dospělého muže,“ říká Žilková. Svatba v osmnácti letech, nedodělaná škola, a nikdo to mladíkovi nerozmlouvá? „On už na to má věk. Já musím počkat, až ho to přejde. On se mnou hlavně nemluví, je přece dospělý,“ tvrdí máma šesti dětí. „Nakonec jsme se domluvili na plichtě, přeruší to studium na dva roky a já se budu celou tu dobu modlit, aby se tam potom vrátil, aby si aspoň dodělal maturitu,“ rozpovídala se Žilková v Ovocném Světozoru v pasáži ve Vodičkově ulici, kam si přišla s Kordulou pro zmrzlinu. Děti si tam mohly zadarmo natočit zmrzlinu za jakékoli vysvědčení. A tak neváhala ani nejstarší dcera Agáta, která se na vysvědčení ze střední školy pochlubila dvěma koulemi. „Agáta si už v první třídě přepisovala známky. Ona měla pocit, že pětka je to nejlepší,“ smála se Veronika.

Ani dcera Markéta bohužel není žádný Einstein, nevyšlo jí to na zemědělce, kterou po roce opustila. „Přestala studovat a začala pracovat. Po třech měsících se stala vedoucí butiku. Škola není všecko a blbé vysvědčení neznamená, že ti lidé nebudou pro život použitelní,“ zamyslela se Žilková a hned se také pochlubila svými dvěma nadanými dětmi. „Cyril úspěšně dokončil první ročník filozofické fakulty, má sice samé jedničky, ale zase nemá holku. A pozor, Vincent! Ten byl vždycky dost problematický, ale letos měl vyznamenání,“ chlubila se studijními úspěchy alespoň u dvou svých dětí Žilková.

 

Autor: EVA KREMSEROVÁ
Foto Aha! – Marek Pátek, Martin Hykl, Dalibor Puchta

2.7.2009

Veronika Žilková: Děti budu sponzorovat dál!


PRAHA (mac) –  Žádný útěk z domova, ale sponzorovaný odchod! Taková je podle herečky Veroniky Žilkové (47) realita jejího vyprazdňujícího se domu! Většině jejích plnoletých dětí totiž narostla křídla a začínají si jít vlastní »dospěláckou« cestou!

„Honzovi a Markétě, které jsem měla skoro celý jejich život v pěstounské péči, jsem pronajala jejich vlastní byt. Takže se děti sice rozlétly do světa, ale letecké palivo jim pořád platím já,“ směje se paní Veronika, která dětem darovala i vlastní nábytek a teď horlivě shání židle, aby měla doma s manželem Martinem Stropnickým na čem sedět. „Koupím jenom čtyři, přesně tolik nás doma zůstalo. Takže když budou chtít přijít na večeři, budou si muset přinést židli vlastní. Ale těším se, že konečně pozvou na večeři na oplátku oni mě,“ říká Žilková s tím, že děti z domu »vyhnaly« právě její povinné teplé večeře, kvůli kterým remcaly. „Teď už je do ničeho nemůžu nutit, takže ať si večeří třeba polárkáč s buřtem,“ dodává herečka, která kvituje i to, že už doma v noci nebude v noční košili potkávat na chodbě partnery svých dětí.

Radost má Veronika i z nejstarší dcery Agáty. Ta úspěšně dokončila bakalářské studium na univerzitě a teď ji čeká už jen zářijová obhajoba diplomové práce. Sama herečka si chce užít divadelní prázdniny, po nichž jí v Činoherním klubu čeká premiéra hry U kočičí bažiny – moderního zpracování Médeovské legendy.


 Aha! – Martin Hykl

4.7.2009

Veronika Žilková, skandál v Itálii: Syna vyhodili z letadla!

5:00 – Krev v žilách ztuhla herečce Veronice Žilkové (47) na letišti v italských Benátkách, kde s manželem Martinem Stropnickým (52) tráví třítýdenní dovolenou! Letecká společnost Sky Europe, která se v současnosti potýká s nemalými finančními problémy, totiž odmítla vzít na palubu letadla Veroničina dvanáctiletého syna Vincenta! Herečka mu tak musela koupit lístek u jiné společnosti a chlapec nakonec letěl o den později náhradním spojem! Co se stalo?

„Střídají se tu u nás skoro všechny děti, které pendlují mezi Českem a Itálií. Potřebovali jsme dostat mého Vincenta z Itálie do Prahy, aby jel na tábor, a letecká společnost Sky Europe ho nepustila na palubu, přestože měl platnou letenku!“ zlobí se paní Veronika, které tvrdohlavost letecké společnosti pořádně zkomplikovala dovolenou. Vincent je totiž podle společnosti příliš malé dítě a do čtrnácti let nesmí letět bez dozoru. Přitom ho máma na letiště odvedla a v Praze už na něj také čekal doprovod.

Každá společnost má však pro přepravu dětí jinou věkovou hranici, a tak herečka syna úspěšně vypravila druhý den letadlem od ČSA. „Tam už zase od dvanácti není dítě a platí jako dospělý. Je divné, že u každé to mají jinak, kdo se v tom má vyznat?  Tak se nám ten tábor pěkně prodražil,“ láteří paní Veronika, kterou by v životě nenapadlo, že se střetne ve volnomyšlenkářské a požitkářské Itálii s úředním šimlem. „Oni mají alibi, že na stránkách mají přepravní řád, ale při koupi letenky nás o tom jaksi neinformovali. Drobnost, která mě stála jedenáct tisíc a Vincenta za pozdní příchod na tábor dobré místo ve stanu. To je jako by v Praze děti nepustili do vlaku, když jedou na prázdniny za babičkou,“ kroutí hlavou herečka.

PETR MACEK

Aha! – 24.7.2009

Kruté hladovění

Veronika Žilková tvrdí: Stropnický mě týrá hlady!

Foto: abl

Dnes 05:27 25.8.2009
Herečka Veronika Žilková (47) prozradila, jak získala svou extrémně štíhlou postavu. "Vůbec nejím a strašně se trápím hlady. Mám příšernej hlad," postěžovala si herečka Blesku. Jíst jí zakazuje manžel Martin Stropnický 52)

Žilkové jde podle jejího vyprávění o zdraví. „Žiju s anorektikem, který ze mě udělal anorektičku,“ říká o svém manželovi herečka, proslulá osobitým smyslem pro humor. „Když jím třeba rohlík, tak mi můj manžel řekne s takovým vykřičníkem a otazníkem v hlase výhrůžně: Miláčku?! A tak já jen odpovím dobře, já ho jíst nebudu,“ popisuje Veronika běžnou situaci u rodinné večeře.

Jak je na vyhublé Žilkové znát, hladovění se už na její postavě podepsalo. Nyní se herečka snaží radit dceři Agátě Hanychové, která neustále bojuje s kolísavou váhou. „Agáta chce pořád hubnout. Tak jí radím, že bude nejlepší, když se nastěhuje k nám domů. Jen co si namaže rohlík, Stropnický se na ni jenom podívá a ona ho hned zahodí,“ tvrdí herečka.

Autor: Eva Tušková
Zdro: Blesk,cz

Veronika Žilková - Tohle jsou všechny moje děti!

Obrazek

Zřejmě první a jediná fotografie Veroniky Žilkové se všemi jejími dětmi, vlastními i osvojenými, a jejich partnery, vznikla na oslavě hereččiných osmačtyřicátých narozenin!

„Po dlouhé době jsme se sešli všichni dohromady. Nejkrásnějším dárkem bylo, že jsem po třech měsících viděla svého syna Honzíka, který se v osmnácti odstěhoval a rozhodl žít na vlastní pěst,“ směje se Žilková, která je teď lehce zmatená z toho, že Honzové se jmenují i partneři jejích dcer Agáty a Markéty. Jednomu proto říká Honzík, druhému Honza a dalšímu Jéňa. „Pro příští rok by byl fajn dárek, kdyby se všichni oženili. Ale pokud možno v jeden den a na oslavě narozenin, jinak bych ty veselice nestíhala platit,“ žertuje herečka

Autor: (mac)
Foto ara

21.10.2009,

Veronika Žilková »zahýbá« Stropnickému: Obletuje ji 6 chlapů najednou!

Herečka Veronika Žilková (48) už nepatří jen svému manželovi Martinu Stropnickému (53)! Chlapů má totiž tolik, že neví co s nimi.

„Zkouším teď Gogolovu Ženitbu a mám v ní čtyři ženichy – Viktora Preisse, Jana Šťastného, Daniela Bambase a Martina Zahálku. A v televizním seriálu Cukrárna, co právě natáčím, mi manžela hraje Honza Hrušínský a milence Bob Klepl. Takže už nevím, čí jsem,“ směje se Žilková.

Veronika ve hře, která bude mít v Divadle na Vinohradech premiéru 5. března, hraje nevěstu Agátu a na scéně se objeví i hereččin manžel Martin Stropnický v ženské roli dohazovačky. „Je to umělecký záměr, ta dohazovačka je prostě pasák,“ dodává Žilková s tím, že její role Agáty přinesla do domácnosti nemálo vzrušení. „Moje dcera Agáta slyšela z pokoje Stropnického, jak volá její jméno. Vyděsila se, že se mu něco stalo, a teprve když otevřela dveře, zjistila, že se Martin učí text hry,“ říká herečka.

Obrazek

 

Autor: (mac)
Aha! – Martin Hykl, David Kundrát,
17.02.2010,


Veronika Žilková: Už na mě zaklepalo stáří! A navíc: Jak sbalila manžela Martina Stropnického! A jak radí dceři Agátě v sexu!

V životě herečky Veroniky Žilkové (48) neexistuje období, které by bylo nudné, nezáživné nebo fádní. Ani teď, když se většina jejích vlastních i osvojených dětí nedávno postavila na vlastní nohy a vylétla z rodinného hnízda, i když její manželství s Martinem Stropnickým (52) neprovázejí skandály. Stejně se u nich pořád něco děje. Jak říká, v domácnosti dvou herců – cirkusáků, kteří spolu momentálně nazkoušeli hru Ženitba, to ani jinak nejde. Navíc, její dcerou je Agáta Hanychová, takže o nudě se už vůbec nedá mluvit.

V divadle zkoušíte Ženitbu, o čem ta hra podle vás je?

„Tahle Ženitba je klasická Gogolova hra o staré panně, která cítí povinnost se vdát a porodit. Ať jsme homo nebo hetero, tak všichni  máme v sobě »trapný přírodní pud«, že bychom měli po sobě zanechat potomka. Tak se zamilovaní  vdáváme a ženíme a za dva roky se dostaví první vystřízlivění.“

Proč tak tvrdě?

„Ona je podle mě příroda taková, že nás zblbne a vyplaví do těla nějaký hormony a my se bláznivě zamilujeme a rozmnožujeme. A po dvou letech koukáme jak blázni, s kým to vlastně žijeme a jak je možné, že tu nebo onu chybu jsme jeden na druhém neviděli. To vše je proto,  aby si příroda zařídila další vrh mláďat. Sice vystřízlivíme, ale dál si pořizujeme byty a zavazujeme se, zatímco v přírodě bychom od sebe už dávno odběhli a počkali na další jaro. A takhle se staráme o mládě  do osmnácti let, a přitom mnohdy vzniká neštěstí ze špatných manželských vztahů, rozvody, milenci ….“ 

Vy máte od svatby už dva roky, takže jste vystřízlivěla?

„Ano, už jsem vystřízlivěla.“ (smích)

Martina Stropnického si za manžela vzala v dubnu 2008.

V Ženitbě máte čtyři nápadníky. Stalo se vám v reálném životě, že by se o vás ucházeli čtyři muži?

„Ano, stalo, a já chtěla pátého. Ale bohužel jsem si nikdy nevzala toho, co se o mě ucházel. Vzala jsem si toho, co mě chtěl. Ale čas hledání skončil. I proto, že jsem ve věku, kdy, jak se říká, žena nemá hrát na schovávanou, protože by ji už nikdo nehledal.“

Čím vás muž musí zaujmout?

„Na mě právě vždycky sedla ta droga, pak jsem porodila dítě, a pak už bylo blbý toho tatínka vyhodit. (smích) Mně mozek nikdy moc nefungoval, proto jsem ráda, že mě napadlo to vysvětlení s přírodou.“  

Co pro vás bývá ten impuls, ta droga?

„Mně prostě hrábne: svíčky na stole, modrá košile, velký nos, dá gól…  Je to všechno podvědomě, to ta příroda všechno za mě udělá.“

Tak to zkusíme konkrétně. Co Martin Stropnický?

„On měl tu bleděmodrou košili (smích). Já jsem vešla do ředitelny a on měl bleděmodrou košili, a ty se mi vždycky hrozně líbily. Pak se tak ke mně naklonil, zavoněl mi, no a pak už jsem nad tím nijak nepřemýšlela. Pak jsem samozřejmě vystřízlivěla a říkám si, co jsem si to vzala za »oficíra«. Ženitbu režíroval skvělý Vladimír Morávek (šéf brněnského Divadla Na Provázku – pozn. red.), který je úžasný a velmi přesný a vlastně i přísný. Různí kolegové se hroutí a já – mně je dobře, jsem k nerozhození. Už mě přísně přesně a náročně vychovával Václav Žilka oficír a teď žiji s Martinem Stropnickým, a to je asi ještě vyšší šarže. Takže mi asi lehké mučení od chlapů nevadí. Asi mi to imponuje.“

Imponuje vám, že vás drží emocionálně zkrátka?

„No, emocionálně mě může asi těžko někdo držet zkrátka, ale spíš když jsou takoví, že mě hned neposlechnou, že mi vzdorujou, že se mi stavěj, že mě trošku šikanujou. Kdybychom hledali sexuální úchylku, tak budu asi sadomaso.“ (smích)

Jakou máte domácnost? Klidnou, nebo bouřivou?

„My nemáme žádnou, my jsme vlastně pořád v divadle. Takže se moc doma nepotkáváme. Když si řeknete, že dva herci mají domácnost, tak to je jako by měli domácnost dva cirkusáci dva provazochodci. To jsou prostě dva lidé, kteří se živí napětím a emocemi, takže normální věta v normální intonaci neexistuje.“

Přinášíte si domů problémy z práce, nebo naopak?

„Vůbec. Tuhle Vašek Vydra mě na pozdrav ráno v divadle objal a odskočil s tím, že co když přijde manžel, a mě napadlo, co by dělal v divadle můj manžel? Který? Na chvilku jsem zapomněla, že jsem Stropnická, protože jsem sedmnáct let měla stavaře, a co ten by dělal v divadle! Zrovna Václav Vydra mi hrál manžela už dvakrát, třináct dílů v seriálu Šípková Růženka a ve filmu Skús ma objať. Kdybych sečetla hodiny, které jsem prožila v manželstvích s kolegy před kamerou, tak je to mnohem víc času než s kterýmkoliv životním partnerem.“

Když vás Stropnický režíruje, přistupuje k vám stejně jako k ostatním?

„Ne, hůř. K nim se chová slušně, protože by mu mohli dát výpověď, kdežto u mě počítá s tím, že jsem odolnější, protože ho mám ráda. Myslím, že občas v tom divadle koukají, jak se se mnou vůbec nemazlí, jak mě okřikuje. Tohle jsem měla i s tatínkem. On mě učil na flétnu, ve škole mi dal čtyřku a pak mě za ni doma seřezal.“

Máte pocit, že vás ostatní herci berou jinak, když jste manželka ředitele a režiséra?

„To je právě to, jak jsem říkala s tím Vydrou, jak odskočil. Jsem na těch Vinohradech chvilku, ale myslím, že všichni pochopili, že nejsme v divadle manželský pár, jsem prostě zaměstnanec.“

Takže neříkají – pozor, jde Žilková, mluvte o něčem jiném?

„Asi jo, to je normální.“

Nevadí vám někdy skandály vaší dcery Agáty? Třeba povyk, jaký vyvolala, když oznámila, že má rakovinu?

„Agáta nikdy neřekla, že měla rakovinu, bylo to jinak. Měla podezření, tedy nález, který byl prekarcinogenní. Má to odoperované a zaplať pánbůh je všechno v pořádku.“

Bude u vás bydlet?

„Myslím, že bude mít několik bydlišť, protože její přítel Honza je závodník. On jako závodník, ona jako modelka, a já jako herečka jsem pořád v divadle, my prostě nejsme lidé, co jsou hodně doma. Domov může být na třech čtyřech místech. Žijeme stále v nějakých taškách a provizoriích, ale nám to vyhovuje, jinak bysme nedělali tohle zaměstnání. Takže si myslím, že Agáta bude mít nějaké bydlení s ním, on bude mít nějaké bydlení na Moravě, a když bude na závodech, Agáta bude u nás.“

Je její současný vztah opravdu tak vážný, že pomýšlí na dítě a svatbu?

„Doufám! Řekla jsem jí, ať se v dubnu vdá, já si myslím, že by měli co nejdřív.“

Není už těhotná?

„Tvrdí, že není. Nakoupila jsem jí všechny gravitesty, já jsem taková babka kořenářka. Když nemohla Vlaďka Něrgešová otěhotnět, tak jsem jí řekla, ať si jde koupit ovulační test, aby to nedělali ve dnech, kdy to nejde. No, a ona si ho šla koupit, a na první pokus otěhotněla. Tak jsem ty testy koupila Agátě a poradila jí ať »nic nedělají« okolo.“ 

Jste na ni hrdá?

„Jsem hrdá na všechny svoje děti.“

Ty se vám pomalu rozutekly...

„Rozutekly, ale teď se nám tam postupně nastěhovaly babičky. Vlastně už na trvalo u nás žije maminka Martina Stropnického a moje máma. Takže jsme dětské pokojíčky vyměnili za seniorské pokojíčky. Je to trošku podobný jako s dětmi, ale tyhle děti teda neposlouchají a chtějí, abysme je poslouchali my. Je to docela náročné, takže jsem radši v práci.“ (smích)

Je to pro vás velká změna?

„Teď na mě poprvé zaklepalo stáří, protože jsem přežila svoji první podlahu, kterou  jsem dělala, když jsem se vdala podruhé a narodil se Cyril. Že mi vyrostly děti, je přirozený, ale že přežívám podlahy, to už asi znamená, že jsem stará. Prostě jsem vydržela déle než korková podlaha.“

 Jak vznikal tento rozhovor:

Rozhovory s Veronikou Žilkovou bývají osvěžující. Jsou totiž upřímné, bez vyhýbavých formulací a kliček. Když s vámi komunikuje, vždy na přímou otázku odpoví přímo. Nebo s vámi nemluví vůbec. Nebojí se silnějšího výrazu, i když ho občas v autorizaci zjemní. Paní Veronika je prostě žena, která se nikomu nepodbízí a která vám dokáže stejně upřímně poděkovat za pěkný článek jako vás seřvat na dvě doby za cokoliv jiného. Žádné hry, žádné falešné úsměvy, žádné pomlouvání za zády. Vždy všechno pěkně na rovinu. Takových lidí v showbyznysu moc není. Tenhle rozhovor jsme měli dělat v Divadle Na Vinohradech, ale protože se udělalo po dlouhé době hezky, šli jsme na sobotní procházku do parku. Ne jako kamarádi, ale jako lidé, kteří vědí, co od sebe mohou čekat. A to je vlastně v každém vztahu to nejzásadnější...

A ještě k té absenci nudy u ní v rodině – jen pár dní po tomto rozhovoru v pronajatém domě Veroničiny dcery Agáty násilník pobodal dceru významného slovenského politika...

 Autor: (Petr Macek)
Aha! –06.03.2010,

Veronika Žilková: Otřes mozku - Napadla ji kolegyně!

Herečka Veronika Žilková (48) musela ve středu v noci do pražské nemocnice Pod Petřínem! Během představení v Činoherním klubu jí totiž kolegyně rozsekla střepem hlavu! „Praštila ji po hlavě takovou kabelkou, ve které evidentně bylo něco, co tam nepatřilo. Žilková byla dost otřesená a z hlavy jí začala crčet krev,“ popsal situaci deníku Aha! jeden ze šokovaných diváků. „Byla jsem na šití a ležím doma s teplotou. Je z toho otřes mozku,“ potvrdila i sama Žilková.

»Útočnicí« byla herečka Ivana Wojtylová, která Žilkové sekunduje v irském dramatu U Kočičí bažiny. Došlo k tomu v dramatické scéně hádky. „V té tašce bylo nějaké rozbité zrcadlo,“ přiznává Žilková. „Asi pět minut po té ráně jsem viděla jen jiskřičky, ale z paniky jsem hrála dál. Sáhla jsem si na hlavu a ucítila krev. Hlediště jen vydechlo,“ dodává herečka, kterou syn Jan hned po představení odvezl do nemocnice na šití.

„Lidé tleskali, nečekali ani, že představení dohraju. Podle mě nebyli napnutí z toho, jak hra skončí, ale z toho, kdy konečně omdlím. Bylo vidět, že hlavně chtějí, abych co nejdřív zmizela z  jeviště a šla k doktorovi. Rána to není velká, ale hluboká. Střep do mě zajel jako po másle,“ neztrácí humor paní Veronika s tím, že když v irském dramatu přišla nakonec řada na umělou krev, ona sama už měla ruce a vlasy zmáčené krví vlastní.

„Ten den byl vůbec smolný. Ráno, když jsem odjížděla na představení, volali mi z útulku, že našli našeho psa, který nám předtím zmizel. Někdo mu vykopl oko z hlavy. Museli ho chudáka hned operovat a teď má hlavu v obvazech,“ dodává Žilková. Sama teď hodlá pár dní ležet, už o víkendu má ale naplánované představení.

Autor: PETR MACEK
Zdroj: Aha 26.3.2010 12:00

Žilková: Herectví je nebezpečné

Veronika Žilková vzala na natáčení dceru KordulkuFoto: Blesk – David Malík
Herečka Veronika Žilková (49) začala točit novou řadu seriálu Vyprávěj ještě se stehy na rozseknuté hlavě. „Musím mít kvůli tomu při natáčení čepici, protože mám v seriálu příčesek, který se musí přidělávat sponkami. A to vážně v mém stavu nešlo,“ svěřila Blesku. Rozbitá hlava není jediný zdravotní problém, který ji při herectví potkal.

Týden po úrazu, kdy vám kolegyně rozsekla na jevišti hlavu, už točíte. Jak se cítíte?

„Ve středu mi vyndávali stehy. Protože mi koukaly nitě z hlavy, musela jsem mít čepici. Naštěstí to byly záběry, jak jedeme lyžovat.“

Před chvíli jste zapadli s autem, jsou takové problémy běžné?

„Byla jsem jediná, kdo pak odmítl pokračovat v natáčení. Už jsem toho příliš zažila. Ve chvíli, když začne vynechávat motor a divně to smrdí, je potřeba zažádat o zastavení a vystoupení. To, že auto hezky vypadá, neznamená, že je technicky v pořádku. Mám pud sebezáchovy. Mockrát jsem se kvůli takovým věcem i zranila. Mohla bych se i zabít.“

A co už se vám stalo?

„S Romanem Skame - ne jsme se topili ve Vltavě mezi motorovými čluny, skončila jsem v autě otočeném na střechu. Běžné jsou záněty dutin z přechodů z tepla do zimy. Ve Vyprávěj jsem dostala těžký zánět spojivek, protože jsem se musela hrabat v zaprášených papírech z fundusu. V prosinci točíte srpen, v červenci leden. S organismem se hrozně zachází, nečuráme, když se nám chce, ale jen o pauze. Nemůžete se podrbat nebo najíst, když chcete. Musíte si zvyknout na ústrky.“

Proč máte s sebou dceru Kordulku, i když hrajete bezdětnou účetní?

„Jsem často pryč, v březnu jsem točila pohádku, navazovalo to na premiéru Ženitby ve vinohradském divadle, od příštího týdne natáčím seriál Cukrárna. Tak chci být s Kordulkou aspoň na place. Honorář, který vydělám, rozdělím mezi chůvu a hotel, který musím platit.“

Co ji zapojit do natáčení?

„Ona s těmi brejličkami není moc atraktivní. Ale byla ve třech měsících v reklamě na boty. Agáta v jejím věku hrála v seriálu Druhý dech, který teď opakují. Vincek se objevil v roce v Otesánkovi, když bylo potřeba živé dítě. Ale vztah k herectví žádné z mých dětí nemá.“

Kolik vás teď doma žije?

„Nevím úplně přesně, teď třeba i Agáta s přítelem nebo obě babičky. Mám šest dětí, pořád u nás někdo jí, ani nepoznám, kdo ke komu patří. Pořád vařím, nakupuju a platím to. Jen s Agátou se o placení nákupů dělíme napůl.“

Autor: Saša Šeflová
Zdroj: Blesk,cz 3.3.2010
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

normální život

(Jitřena, 30. 7. 2012 13:58)

Dobrý den,nevím jestli Verunka,nebo Martin budou číst tyto řádky.Pokud ano,tak Vám chci napsat,že Vás mám moc ráda oba.Zůstaňte takový,jaký jste,prostě báječný.A trable v rodině,kdo je nemá. Jenom se o nich nepíše a proč taky.Vy jste příliš známý a tak se o Vás píše a mluví.Nic si z toho nedělejte, moje babička,říkala ,dokud se mluví dobře - lidé mají zájem až se přestane budete jim fuk.A tak Verunko,vím že je to někdy o nervy ,ale ať píší buďte nad věcí.Nashledanou na obrazovce,budu se těšit.

to vubec nevadi

(Milan Zvedavy, 14. 7. 2008 11:48)

Mila Agato, mily Hoziku,

To vubec nevadi, ze nedelate a pak nestihate. Dobre vysvedceni neni ke kvalitnimu zivotu v nasi vlastu vubec potrebne. Nase vlast na nase vzdelance dokonce zvysoka "sere" (omlouvam se za ten vyraz, ale vhodnejsi mne nenapada), protoze je nepotrebuje. Nase dnesni zivotni uroven se odvyji od zahranicnich investic do montoven, kde je treba spise levne pracovni sily. Po "absolvovani" skol Vam maminka urcite k nejakym dobrym misteckum pomuze.

Takze zadnou paniku. Jinak preju vsechno dobre a hlavne hodne zdravi.

M. Stropnickému

(Dana Svobodová, 18. 11. 2007 20:40)

Vážený pane Stropnický,
reaguji na vaši neúctu k herci Petru Haničincovi.
Hodnotíte politickou iniciativu herců nebo jejich herecké umění? Mě nezajímá politická angažovanost Petra Haničince, já hodnotím jeho práci! Je mi 55 roků, Petra Haničince znám jako herce celý svůj život, vždy jsem obdivovala jeho herectví, jako muž mně byl velmi sympatický. Více než 40 roků byl hercem Vinohradského divadla, obdarovával diváky. Patřil k výrazným osobnostem v televizi-v pohádkách, filmech, seriálech. Právem byl obsazovaný do titulních rolí, protože jeho postavy byly věrohodné, prožité. Petr Haničinec zemřel, vy jako ředitel divadla jste se mu ani nepoklonil. Politikaříte v divadle, v současné době máte moc, jste politikem dnešní doby. Petr Haničinec byl v těžší situaci, žil v době, kdy demokracie nebyla, byl úspěšným hercem v politice jedné strany. Komunisti zneužili mnoho talentovaných lidí ve svůj prospěch, pochopitelně i mnoho umělců jim přitakávalo, aby mohli dělat práci, kterou milují. Nemáte právo smazat úspěšnou kariéru Petra Haničince, více než 50 roků nám rozdával radost, hrál pro český národ, byl vynikajícím hercem! Vy byste se měl poklonit a poděkovat Petru Haničincovi za jeho práci, přínos české kultúře! Co jste za člověka-ředitele divadla, které bylo vždy hojně navštěvované? Jste úspěšný kariérista, politik, ve Vinohradském divadle nyní vévodíte. Upřímně vám sděluji, že jako herec jste mě nikdy neoslnil tak jako Petr Haničinec. Připravujete hru o Adině Mandlové, do hlavní role Adiny jste obsadil vaší přítelkyni Veroniku Žilkovou, tím ukazujete svoji moc. Paní Žilkovou mám jako herečku ráda, ale do role Adiny Mandlové se nehodí! Adina Mandlová, kdyby žila, jistě by se hodně nasmála a možná, že by se zlobila, je totiž troufalost vůbec jí modelovat dle vašich představ.
Ale o tom jsem nechtěla psát, jsem velmi rozhořčená nad vaším postojem k úmrtí Petra Haničince, který by si poklonu, poděkování a úctu zasloužil.
Proto si vážím herců Vinohradského divadla, kteří mají charakter a přišli se s Petrem Haničincem rozloučit! Jestliže vidíte jeho politickou angažovanost jako nečistou, uvědomte si, že ta vaše politická morálka a rovnost je velmi pokřivená vzhledem k nedůstojnému postoji k herci, který zdobil scénu Vinohradského divadla a nyní již není mezi námi!
To je můj názor, který jsem vám potřebovala vyjevit!
S pozdravem obdivovatelka každého dobrého hereckého kumštu! "ČEST PAMÁTCE PETRA HANIČINCE!"
Dana Svobodová