Jdi na obsah Jdi na menu
 


Markéta Sedláčková - Stano Slovák

Markéta Sedláčková,*13.1.1973 - herečka

 

Markéta Sedláčková je česká herečka. Hraje zejména v muzikálech, ale také v činohrách. Vystudovala hudebně–dramatický obor pražské konzervatoře, roku 1993 ho zakončila absolutoriem v roli Jánošíkovy matky v představení Malované na skle. Téhož roku se stala členkou souboru Městského divadla Brno.

V současnosti působí převážně v Brně, hostuje však také v Praze. Za ztvárnění Lízy Ďulínkové v muzikálu My Fair Lady (ze Zelňáku) jí byla roku 1999 udělena Cena Thálie. Pravidelně se umísťuje na předních příčkách divácké ankety Křídla (anketa diváků a návštěvníků MdB). Za sezónu 2002/03 se stala její vítězkou.

Je vdaná za slovenského herce Stano Slováka. Spolu mají syna Tadeáše.

Muzikálové role
- Bastard: Markétka
- West Side Story: Maria
- Radůz a Mahulena: Mahulena
- Máj: Jarmila
- My Fair Lady: Líza Ďulínková
- Svět plný andělů: Sandra
- Bídníci: Epomine
- Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť: Vypravěčka
- Čarodějky z Eastwicku: Jane

zdroj Osobnosti,cz

Stano Slovák,*23.6.1977 - herec

 

Stano Slovák je slovenský divadelní herec. Absolvoval JAMU, obor muzikálové herectví. Od roku 2000 má angažmá v Městském divadle Brno.

Role v Městském divadle Brno
- Jan – Svět plný andělů
- Lujko Zobar – Cikáni jdou do nebe
- Pianista – Nahá múza
- Faraón – Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť
- Paštičkář, Kadet – Cyrano z Bergeracu
- Gaugin, Šejk Ibn Saud – Muchova epopej

zdroj Osobnosti,cz

Markéta Sedláčková (* 13. 1. 1973)

Jeanie v HairMaki pochází ze středočeských Poděbrad. Poté, co v dětství vyhrála hned několik recitačních soutěží, rozhodla se zkusit štěstí při přijímačkách na pražskou konzervatoř. Byla přijata a vystudovala hudebně-dramatický obor. Když po absolvování konzervatoře dostala nabídku do Brna, neměla vůbec v plánu na Moravě zůstat, ale jak už to tak chodí, dnes říká, že jí Brno přirostlo k srdci.

Na svém kontě má mnoho činoherních i muzikálových rolí, měla navíc to štěstí, že mohla být při tom, když se utvářela současná podoba Městského divadla pod vedením Stanislava Moši. Z jejích nejvýraznějších rolí z období nejbouřlivějšího rozvoje muzikálu v Brně jmenujme například Markétku (Bastard), Manon Lescaut (Manon Lescaut), Mariu (West Side Story), Hermii (Sny svatojánských nocí), Mahulenu (Radúz a Mahulena), Pastýřku (Babylon), Julii (Romeo a Julie), Sandru (Svět plný andělů), Eržiku (Koločava) nebo Sally Bowles (Cabaret). Zahrála si však také menší role v činohrách Cyrano z Bergeracu, Amadeus, Přelet nad kukaččím hnízdem a mnohé další. Patří k předním interpretům koncertního představení Muzikály z Broadwaye.

Nancy v OliveroviNa Hudební scéně dosud ztvárnila výrazné postavy Jeanie (Hair), Nancy (Oliver!), Chvilky (Zahrada divů), Vypravěčky (Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť) a Jane (Čarodějky z Eastwicku).

Za vynikající výkon v roli Lízy Ďulínkové v muzikálu My Fair Lady (ze Zelňáku) získala Maki v roce 1999 Cenu Thálie, obdržela také cenu diváků pro nejoblíbenější herečku MdB Křídla a pravidelně se v této anketě objevuje na předních příčkách.

Kromě Městského divadla si zahrála také v pražské Goja Music Hall, kde v letech 2003 až 2007 ztvárňovala postavu Eponine ve světově proslulém muzikálu Bídníci, a vidět ji můžeme také v G-studiu (koncertní pásmo Viva Broadway Night, písničkový večer Nevyplacený blues, hudební komedie Jeptišky, komedie 1+1=3).

Je vdaná za herce a režiséra Stano Slováka a v roce 2006 přivedla na svět syna Tadeáše. Zatím tedy především tráví čas se svou rodinou, ale těšíme se, až se do divadla po skončení mateřské dovolené opět naplno vrátí.

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz

Stano Slovák (* 23. 7. 1977)

Stanko jako MikolášStanko pochází z Nitry a vyrostl v umělecké rodině (dědeček Ladislav byl dirigent, tatínek Marian i maminka Eva jsou herci). Protože se tatínek v roce 1991 stal členem činohry Nové scény v Bratislavě, rodina se z Nitry odstěhovala do slovenského hlavního města. Stanův bratr Samuel se stal význačným fotbalistou a jeho sestra Svetlana právě dokončuje studium muzikálového herectví na JAMU a vidět ji v MdB můžeme v roli Leny v inscenaci Peklo.

Po absolvování obchodní akademie byl Stano přijat na obor muzikálové herectví na JAMU, které však přerušil, aby mohl přijmout nabízené angažmá a začít působit v Městském divadle Brno. V roce 2006 toto studium úspěšně dokončil a zároveň byl přijat do magisterského studijního programu oboru činoherní režie. Diplomovaným režisérem se po dvou letech (2008) skutečně stal.

Z mnoha muzikálových i činoherních rolí jmenujme alespoň Viléma (Máj), Jana (Svět plný andělů), Lujko Zobara (Cikáni jdou do nebe), Mikoláše (Markéta Lazarová), Heroda a Šimona (Jesus Christ Superstar), Faraóna (Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť), Nikolu Šuhaje (Koločava), sochaře Davida (Peklo), Kabaretiéra (Cabaret), Huda (Hair), Billa Sikese (Oliver!), Bafsteina (Zahrada divů) nebo Šamaše (Babylon).

Stanko jako Hermés (Odysseia)Stano začínal s režií různými asistencemi (např. u režiséra Moši, u Hany Burešové či u Dodo Gombára), už během studií však velmi zdařile zrežíroval slavnostní večer předávání diváckých cen Křídla 2007 a jeho absolventskou režií je muzikál Jánošík aneb Na skle malované, uváděný na Hudební scéně MdB. V prosinci bude uvedena další jeho inscenace, pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků, a také letošní Křídla se odehrají pod jeho vedením. Zatím tvoří úspěšnou pracovní dvojici s dramaturgem Janem Šotkovským.

Stano je ženatý s herečkou Markétou Sedláčkovou a společně vychovávají syna Tadeáše (narozen v dubnu 2006) a smečku čítající tři psy.

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

inspirace

(klára Zavadilová, 25. 9. 2016 20:15)

na 1.svatbě mi paní z divadla dala šaty po Markétce z Popelky. Po rozvodu jsem chodila do městského divadla a to pouze na představení se Sedláčkovou. Takže v této kosmické misi hodlám pokračovat. Děkuju zařme . Klárka Zavadilová