Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lukáš Vaculík - Šárka Vaculíková

6. 10. 2009

Lukáš Vaculík,*8.6.1962 - herec

          Druhorozený syn architekta a zpěvačky Českého pěveckého sboru už v 8 třídě základní školy uspěl v konkurzu na hlavní chlapeckou roli do tv. inscenace pro mládež Co je s tebou, Lenko? (1977).Jeho zájem o herectví umocnilo natáčení Kachyˇˇnova filmu Smrt mouchy, pro který rodina zapůjčila chatu na Slapech.  
          Na LŠU se připravil ke zkouškám na pražskou Státní konzervatoř, kterou úspěšně absolvoval v hudebně-dramatickém oddělení. Už za studií hostoval v Divadle ABC, ale po ukončení vojny se soustředil najprve na film a tv. tvorbu. Roku 1985 nastoupil do angažmá v Městských divadlech pražských , při jejich reorganizaci a osamostňování scén zůstal členem Divadla Komedie, odkud po třech sezonách přešel do Rokoka. Poté působil dvě sezony v Činoherním klubu. Od roku 1997 je ve svobodném povolání.         

        

       
 

 

 

Lukáš Vaculík: Nejkrásnější tělo v Čechách!


Všem českým hezounům spadla brada! To nádherně souměrné a vypracované tělo by nejraději vygumovali. Jak to proboha ten Vaculík (46) dokázal?

ObrazekKdyž se v pondělí večer na obrazovace v novém televeizním seriálu ČT Proč bychom se netopili objevil polonahý Lukáš Vaculík (46), byl to šok.
Jeho dřívější chlapecká bezstarostnost zmizela a nahradila ji úsporná mužnost.

"Prostě jsem změnil jídelníček," směje se herec na dotaz, jak se mu podařilo dosáhnout takové kondice. Ale je jasné, že jen správný jídelníček z vás svalovce neudělá.
 "Pochopitelně také posiluju. Mohu říct, že to strašně bolí..."

Jeho role v seriálu mu zcela jistě zaručí velikou přízeň ženského publika. I když Lukáš Vaculík nemá úplně hlavní roli, tu dostal Václav Rašilov coby Keny. Vaculík hraje roli Křižáka, chlapíka lehce přes 40, perfektně zachovalého, klidného, zdánlivě líného, úsporného v gestech i v řeči. Křižák má být zkrátka něco jako neokázalý dobrodruh, horolezec, cestovatel, pracuje jako záchranář, příležitostně dělá dobře placené a nebezpečné práce ve výškách, žije naplno, typický sólista na lodi i v životě.

Sám Vaculík však svou popularitu bere s rezervou. "Nechtěl jsem být hercem, chtěl jsem být spíš zlodějem." odpovídá na otázku, jak se s přízní fanynek vypořádává. S nemenším nadhledem odpovídá na otázku, jaké má  koníčky: "Pár kobyl bych měl, ty mě ještě pořád baví!"

  Autor: (čen)

28.1.2009, 10.35h

Vaculík u soudu: Gay nejsem, zeptejte se Nárožného!


PRAHA – Svou údajnou homosexualitu u soudu už podruhé popíral herec Lukáš Vaculík (47) – kdysi idol dívek z flmů Kamarád do deště či Vítr v kapse. V jeho prospěch svědčil i herec Petr Nárožný (71). Paradoxem je, že sám Nárožný má homosexuálního syna a dlouho se s tím nemohl smířit.

Druhé soudní stání bylo klíčové tím, že zde vypovídali také redaktoři a šéfredaktor časopisu, který Vaculíka za homosexuála označil. Lukáš tvrdí, že mu tento článek poškodil pověst, on tak přišel o nabídky a potažmo honoráře. Po Vaculíkově ženě a Ondřeji Vetchém svědčil kromě Nárožného i dabér Michal Pavlata. Jejich úkolem bylo dokázat, jak moc Lukášovi pověst homosexuála uškodila.


Autor: (kle)
AHA 23.4.2009

Ukázal rodinu na veřejnosti

Lukáš Vaculík se konečně pochlubil synem!

Foto: Foto pro Blesk – Tomáš Martínek
 

Dnes 05:12 23.6.2009

Herec Lukáš Vaculík (46) poprvé na veřejnosti ukázal, jak vypadá jeho spokojená rodinka. S manželkou Petrou, kterou si bral před deseti lety, a šestiletým synem Lukášem vyrazil na dobročinný fotbalový zápas.
 
Herec Lukáš Vaculík je známý tím, že si pečlivě hlídá soukromí. Rozhovor, a to ani o své práci, neposkytl už léta. O rodině promluvil krátce pouze bezprostředně po narození syna, jemuž je teď už šest let. A o tom, že by s rodinkou dokonce zapózoval, si mohli všichni nechat jenom zdát.

To, že do areálu pod zámkem Humprecht si Vaculík s kamarádem Jakubem Smolíkem vezmou partnerky i děti, všechny překvapilo. A to Lukáš ani neuhýbal a neutíkal před objektivem!

 

 

Vaculík si tady zahrál turnaj v obřím nafukovacím fotbálku, přičemž výtěžek byl určen pro charitu na pomoc dětskému domovu. Po ukončení zápasu vzal herec na nafukovací plochu i synka, který je mu podobný jako vejce vejci.

Autor: jos, Saša Šeflová
 

Lukáš Vaculík: Tají nemanželskou dceru!

5:00 – Tak to je gól! Sex idol žen převážně střední generace, »kamarád do deště« Lukáš Vaculík (47), není takový svatoušek, jak se tváří. Dvaadvacet let dokázal tajit svou nemanželskou dceru! Mladá a krásná tmavovlasá Slovenka Alexandra, která v současnosti studuje v Brně na Masarykově univerzitě, má stejně plachý úsměv a pohled srnky jako její táta. Proč Alexandru objevil až teď slovenský týdenník Plus7dní? A co o dávném románku s Vaculíkem prozradila její máma?

V roce 1987 se pětadvacetiletý Vaculík těšil obrovské popularitě. Měl za sebou filmový hit Vítr v kapse, ale ani to jej nezachránilo před tehdy povinnou vojenskou službou. „Vojnu jsem dlouho odkládal, protože jsem si vybavoval modrou knížku, ale nepodařilo se mi to. Nakonec mě odveleli až na Slovensko,“ vzpomínal před časem v jednom z rozhovorů Vaculík. A právě v Trnavě, kam do kasáren nastoupil jako megahvězda, se zamiloval do půvabné dívky Alexandry. Přestože šlo o letní lásku, narodilo se z ní o devět měsíců později děvčátko, které dostalo jméno po mamince – Alexandra, pro kamarády Saša. Lukáš byl podle týdenníku Plus7dní jedním z prvních, kdo se v porodnici objevil s kyticí růží.

Se svojí milenkou se Lukáš, který už v té době natáčel další filmový hit Kamarád do deště, domluvil, že do kolonky rodného listu »otec« se napíše, že ten je neznámý. Bál se, jak by jeho fanynky přijaly zprávy o tom, že se mu na Slovensku narodilo dítě. Malá Alexandra tak vyrostla bez táty, přestože v kontaktu na dálku zůstali. A dnes už prý dvaadvacetiletá Saša, která studuje v Čechách, ani podobu nezapře. Navíc, na svou tajnou dceru může být Lukáš pyšný. Podle Plus7dní pilná studenka brněnské univerzity přes léto cestuje jako au-pair po Evropě a umí anglicky a francouzsky. Její máma se proto rozhodla, že zapírat už nemá cenu. „Ano, Alexandra je Lukášova dcera. Když jsem to ale dokázala dvacet dva let, zůstanu jako partyzán i teď. Je to pro mě háklivá věc. Už jsem si vytrpěla svoje a nemíním se k tomu vracet. S Lukášem jsme se kdysi dohodli, že to nebudeme medializovat, a já to chci dodržet,“ říká dnes čtyřicetiletá maminka Vaculíkovy dcery, která zůstala svobodná a učí na trnavské speciální škole.

 

ObrazekVaculíkova dcera, která studuje na univerzitě v Brně, si také přivydělává hlídáním dětí.

Sám Vaculík se k dceři vyjadřovat nechce, nekomunikuje s médii. Již deset let žije s Petrou Křížovou, s níž má šestiletého syna Lukáše. Toho zplodil až v době, kdy už byl s jeho image lamače dívčích srdcí navždy konec. 

Autor Petr Macek

Foto Aha! – Dalibor Puchta, IT

13.9.2009

Vaculík s Tofim se sešli v mizikálu Děti rájeFoto: Martin Mithofer
 
 

Vaculík a Tofi zase spolu! Tleskalo se ve stoje!

Fenomenální návrat v sobotu zažila legendární herecká dvojice z osmdesátých let Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi. Na premiéře muzikálu Děti ráje, kde oba hrají, se v sobotu pánům tleskalo vestoje!

Zřejmě žádný muzikál v tuzemské historii neprovázelo při jeho realizaci tolik komplikací, jako Děti ráje. Sagvan Tofi měl libreto několik let schované v šuplíku.

"Děti ráje měli mít premiéru už před několika lety. Tehdy ho chtěl udělat Franta Janeček, ale nakonec to šlo k ledu. Myslel jsem, že k jeho vzniku snad nikdy nedojde. Naštěstí jsem se mýlil," přiznal v sobotu po premiéře šťastný Sagvan Tofi.

 

 

Muzikál plný největších hitů osmdesátých let většinou z dílny Michala Davida překonal většinu očekávání. A to navzdory faktu, že se premiéry nezúčastnila původně největší hvězda Iveta Bartošová. Ta kvůli nemoci nezvládla dostatečně natrénovat svůj part, a tak jí musela při slavnostním uvedení nahradit Míša Nosková.

Bartošová se měla premiéry zúčastnit alespoň jako divačka, ale ani to nakonec nezvládla. "Iveta jen přes svého manžela poslala květiny a vzkázala, že raději zůstane doma, aby při premiéře na sebe zbytečně nestrhávala pozornost, " popsali prapodivné chování zpěvačky lidé z produkce.

Zdroje z okolí zpěvačky byli poněkud sdílnější a nekompromisnější. "Iveta to psychicky opět nezvládla. Je doma zhroucená a nevypadá to s ní vůbec dobře. Tenhle muzikál měl být její velký návrat a místo toho je to v jejím podání velká ostuda," kroutil hlavou na premiéře jeden z jejích bývalých manažerů.

I bez Bartošové měla premiéra muzikálu hvězdné obsazení. Nejvíce pozornosti na sebe strhávala především legendární dvojice Vaculík - Tofi. Proslavení ledoborci dívčích srdcí po letech zase vystupují společně v rolích diskožokejů a rozhodně jde o návrat zdařilý. Téměř kdykoliv se pánové ukázali na scéně, tak publikum explodovalo smíchem, který většinou doprovázel spontánní potlesk.

"Domnívám se, že Sagvan Tofi by měl být za svou roli minimálně nominovaný na divadelní cenu Thálie," neskrýval po premiéře své překvapení a nadšení například herec a moderátor Roman Vojtek. Děti ráje zcela dostali i fotbalového trenéra Františka Straku. Ten do Goja Music Hall dorazil s manželkou a dcerou a na konci několik desítek minut tleskal ve stoje. "Jsem nadšený. Skvěle jsem se bavil," nešetřil komplimenty bývalý kouč národního týmu.

Jediné, co tak někteří diváci Dětem ráje vyčítali, byla téměř tří hodinová délka. "Už jsme to trochu zkrátili, ale ještě to krátit budeme," přiznal Sagvan Tofi. Ten tak díky zdařilým Dětem ráje vyrazil argumenty většině svých kritikům. "Tenhle muzikál je moje odpověď na všechny ty ironické dotazy na to, co že jsem dělal poslední roky," se smíchem dodal Tofi. Děti ráje se tak v poněkud zatuchlém a nudném českém šoubyznysu zařadily mezi malou hrstku počinů, které se rozhodně musí vidět.

Autor: efk
Zdroj: Blesk,cz  15.11.2009
 

 

Šárka Vaculíková,* 25.4.1987                           herečka
VaculíkováFoto: Foto pro Blesk - ČT
 
 

Neteř Lukáše Vaculíka: Jde v jeho stopách!

Dnes 11:49 6.10.2009
 
Jeden z nejoblíbenějších českých herců Lukáš Vaculík má v rodině pokračovatelku. Jeho krásná neteř Šárka začíná sklízet úspěchy jako herečka.
 

„Strejda žádnou zásadní roli v tom, že jsem šla na hereckou konzervatoř, nehrál. Když mne tam přijali, byli všichni překvapení a já asi nejvíc,“ směje se Vaculíková, když popisuje své herecké začátky.

V současné době na konzervatoři sice stále studuje, ale přesto už ji potkalo několik velkých rolí. Tou největší byla hlavní úloha v pohádce Tajemná třináctka. „Hraju tam holku z dětského domova, která se ocitne v kouzelném domě,“ popisuje Vaculíková.

Ta vedle hereckého talentu zdědila po svém strýci i krásu. Hnědooká blondýnka patří mezi nejhezčí mladé české herečky.

Herecký comeback v poslední době zažívá i Lukáš Vaculík. Vedle hlavní role v úspěšném televizním seriálu Proč bychom se netopili v současnosti trénuje na premiéru muzikálu Děti ráje, kde by se měl po letech objevit společně se Sagvanem Tofim.

Právě filmy této dvojice udělaly z Vaculíka idol žen a jednoho z nejznámějších českých herců.

Autor: efk
Zdroj: Blesk,cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dcéra Saška

(slovenka, 10. 9. 2013 13:03)

otecko je obyčajný narcistický hajzel

Re: dcéra Saška

(marti, 9. 3. 2014 20:19)

Saško, zdravím.Myslím,že tak zlé to s ním nebude

pro pana lukase vaculika

(tereza fajmonova, 23. 10. 2013 19:53)

mili pane lukasi mam vas moc moc moc rada skoda ze nejste muj otec muj otec se jmenuje jaroslav fajmon jemu 55 let a vi jste mladsi je vam 51 chtela bych vas nekdy videt na zivo v ostrave

Děti

(Marti, 1. 9. 2013 0:02)

Lukáše jsem měla vždycky ráda, je to super herec a sympatický chlap. Teď koukám, že má taky úžasný a krásný děti i neteř:-)

tak to má být

(Martin, 15. 4. 2012 9:48)

každý má své soukromí,je to lepší ,než být pořád v bulváru,je dobrej herec a má šikovnou neteř

Moc prosime

(annak6@centrum.cz, 18. 6. 2010 19:49)

VELIKY pane herec Vaculik.Moc prosime ,aby jste byl tak laskavi a poslal nam Foto s podpisem pro nasi kamar. ktera vas zroznuje ,bude mit 50 let a vasi fotografi. by jsme ji udelali nejv. radost, kdyz by jste pridal jeste blahoprani bylo by to supr. A take vam vse nej ..nej at jste stastnej . Prosim poslete me na adresu .Anna Kislingerova Bilovice nad Svitavou Husova 472 66401 PSC Brno venkov DIKY ?VRELE DEKUJI I ZA OSLAVENKYNI.S UCTOU ANNA :K

Hodně zdraví p.LUKÁŠI

(Dana, 8. 10. 2009 9:23)

Lukáš Vaculíkk je dobrý herec.A ,že si chrání soukromí?Proč by ne.

Lukin

(D.M., 3. 3. 2009 11:35)

Můj idol od dětství

l.v.

(wewe589, 7. 7. 2008 14:22)

ten je ale peknyyyyyyy

Lukáš

(sisi, 12. 2. 2008 14:12)

Idol mojí maminky