Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kristýna Boková - Jenovéfa Boková

Kristýna Boková,*23.7.1981 - herečka, tanečníce

 

Kristýna Liška Boková se narodila 23. července 1981 v Hradci Králové, je dcerou Johna a Jitky Bokových.

Studovala na Duncan Centru v Praze, ale konzervatoř nedokončila. V pátém ročníku vyhrála první cenu v Soutěži Jarmily Jeřábkové, posléze studovala v New Yorku, objevila se ve hrách japonského tanečníka Mina Tanaky, dvakrát pobývala na jeho farmě. Účinkovala v HaDivadle a v divadle Barka, tančila v představení Kráska a Zvíře v režii bratrů Formanů, vytvořila několik vlastních tanečních představení. Svůj filmový debut zaznamenala ve filmu Jana Hřebejka Horem pádem v roce 2004 a mezi její výrazné role patří například postava učitelky Lenky Pivoňkové ve filmu Občanský průkaz z roku 2010.

Jejím manželem je herec Pavel Liška, 27. dubna 2005 se jim narodil syn Šimon Samuel. V Divadle Na Jezerce hraje v Hřebejkově inscenaci hry Na dotek.

Autor: verkysek

zdroj Osobnosti,cz

Jenovéfa Boková,*1992 - herečka

 

Charismatická mladá herečka s neobvyklým křestním jménem Jenovéfa Boková se narodila v roce 1992 a je nejmladší dcerou známého politického aktivisty Johna Boka a malířky a sochařky Jitky Bokové. Její starší sestrou je herečka Kristýna Boková-Lišková a švagrem herec Pavel Liška.

Jenovéfa Boková je všestranně umělecky založená - kromě herečky je také houslistkou (je součástí hudebního tělesa Comenius Quartet), k čemuž ji přivedla její sestra Kristýna. Jenovéfa studuje na konzervatoři a má kapelu Wunder Bar Band, s níž hraje po klubech alternativní jazz.

Její herecká dráha je spojena především s českou sekcí společnosti HBO: nejprve v roce 2010 filmově debutovala v roli Hanky v OBČANSKÉM PRŮKAZU, ve kterém si zahrála i její sestra a nyní na sebe výrazně upozorňuje v projektu HOŘÍCÍ KEŘ (2013) režírovaném Agnieszkou Holland v roli rebelující studentky filozofie zasažené odkazem Jana Palacha. Objevila se také ve filmech SVATÁ ČTVEŘICE, LÁSKA JE LÁSKA a v létě 2013 se objeví také v nejnovějším snímku Alice Nellis REVIVAL.

Televizní diváci mohou Jenovéfu znát také z reklam na Vodafone (se švagrem Pavlem Liškou) či na Kofolu.

Autor: anicka.randova

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář