Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klára Cibulková - Tomáš Pavelka

24. 5. 2014

Klára Cibulková,*24.7.1975 - herečka

 

Klára Cibulková se narodila v roce 1975 ve Znojmě, vyrůstala však v Kladně. Studovala na gymnáziu a poté na DAMU herectví. Jejím pedagogem byla například i Věra Galatíková. Po škole nastoupila do souboru CD 94. Vystupovala také ve Švandově divadle v Praze.

Na televizních obrazovkách jsme ji mohli vidět v seriálech Černí baroni, Kriminálka Anděl, Dokonalý svět a v TV filmech Smrt pedofila, Město bez dechu, Agentura puzzle a Swingtime.

Klářin manžel je kolega Tomáš Pavelka, se kterým má syna Matyáše a dceru Magdalenu. Mimo jiné umí plynule španělsky, protože jednu dobu ve Španělsku pracovala v restauraci. Mimochodem, s podstatně známější Vilmou Cibulkovou nemá nic společného.

Hraje také jednu z lékařek v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Zdroj: Osobnosti,cz.

 


 

  Narodila se ve Znojmě. 

Vystudovala DAMU, kde mezi její  pedagogy patřila i herečka Věra Galatíková. Poté nastoupila do souboru CD 94, s částí kolegů pak v roce 2002 přešla do Švandova divadla.

Se svým manželem a hereckým kolegou Tomášem Pavelkou mají syna Matyáše a dceru Magdalenu.

 

Divadlo (výběr):

Divadlo Kalich: Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství

Komorní činohra: Hvězdy na jitřním nebi

CD 2002:  Tři mušketýři, V zajetí filmu

 

Film:

V erbu lvice, Byl jednou jeden polda, Lidé z autobusu (studentský projekt), Román pro ženy, Habermannův mlýn, Smíchov pláče Brooklyn spí (film Švandova divadla), Strach,Mamas and papas

 

Televize:

Smrt pedofila (TV film), Město bez dechu (TV film), Černí baroni (TV seriál), Agentura Puzzle: Pohřeb (TV film), Swingtime (TV film), Kriminálka Anděl (TV seriál), Dokonalý svět (TV seriál)

Policie Modrava, Cirkus Bukowski, Ordinace v růžové zahradĕ (TV seriály natočené v roce 2013)

zdroj Švandovo divadlo,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář