Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karel Gott - Ivana Macháčková-Gottová

Karel Gott,*14.7.1939 - zpěvák

 

Karel Gott je nejvýznamnější český zpěvák populární hudby, známý už pět desetiletí, s přívlastkem „Zlatý hlas z Prahy“.

Dětství a mládí
Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. V mládí se toužil stát malířem a po ukončení školní docházky se v Praze neúspěšně pokoušel o studium výtvarného umění. Když nebyl přijat, odešel do učení (ČKD) v oboru elektromontér. Během učňovských let se věnoval své druhé velké lásce – hudbě a zpěvu. Aby se stal zpěvákem, šel na konzervatoř. V 50. letech příležitostně vystupoval zároveň jako zpěvák – amatér a účastnil se různých pěveckých soutěží. Poprvé na sebe upozornil v roce 1957, tedy v době, kdy v Československu stále ještě doznívala éra swingu a rock’n’roll bylo možné slyšet jen v klubech (Akord klub, Reduta). U poroty sice zcela propadl, avšak dostal nabídku na angažmá v pražských tanečních kavárnách s orchestry (např. Karel Krautgartner). Vedle svého zaměstnání v ČKD začal poloprofesionálně vystupovat jako zpěvák.

Počátky jeho působení
V roce 1958 získal první místo v soutěži amatérských zpěváků. V roce 1960 definitivně odešel z ČKD a začal se profesionálně věnovat pouze zpěvu. Na pražské státní konzervatoři studoval do roku 1963 prezenčně operní zpěv u prof. Karenina (žáka ruského pěvce Šaljapina) a do roku 1966 pokračoval dálkově. Zpočátku ale u publika budil spíše smíšené a kontroverzní pocity. Obecenstvo si těžce zvykalo na jeho projev, který se zcela vymykal zažitým trendům v taneční hudbě začátkem 60. let v Československu. Až éra twistu v letech 1962–64 přinesla do české pop music výrazné oživení. Tehdy se začala také prosazovat divadla malých forem, v nichž se rodila moderní česká populární hudba.

První úspěchy
Již v roce 1957 měl svou nahrávku (písničku věnovanou své matce) a vystupoval po kavárnách. Podle svých vlastních slov se věnoval zpočátku trampské hudbě, jeho vývoj však šel dál. V roce 1958 získal Karel Gott první místo v soutěži amatérských zpěváků.

V roce 1962 dostal Gott nabídku na angažmá do divadla Semafor Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Tento fakt znamenal zásadní přelom v jeho kariéře. Už v tomto roce díky duetu s Vlastou Průchovou „Až nám bude dvakrát tolik“ zvítězil v rozhlasové hitparádě. V roce 1963 se jeho interpretace písně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého Oči sněhem zaváté stala hitem roku. Karel Gott vyhrál čtenářskou anketu časopisu Mladý svět Zlatý slavík 1963.

Americké angažmá
V roce 1965 po odchodu ze Semaforu založil se svými novými spolupracovníky, bratry Štaidlovými (textařem a skladatelem), vlastní divadelní scénu Apollo a stal se její hlavní hvězdou až do roku 1967, kdy bylo divadlo rozpuštěno a Karel Gott odešel na 7 měsíců trvající angažmá do Spojených států (Las Vegas).

Bratislavská lyra
Na festivalu Bratislavská lyra získal v roce 1966 zlatou Bratislavskou lyru za píseň Mám rozprávkový dom (Vieroslav Matušík/Eliška Jelínková) a v roce 1969 bronzovou Bratislavskou lyru za píseň Hej, páni konšelé (Jaromír Klempíř/Jiří Štaidl).

Růst popularity
Koncem 60. let byla éra divadel malých forem a jejich písniček již skončena. V pop music vznikal styl zvaný „střední proud“ neboli „mainstream“. V roce 1967, kdy Karel Gott pobýval v USA, byl také rokem, kdy se jeho největšímu „rivalovi“ Waldemarovi Matuškovi podařilo opět zvítězit v anketě Zlatý slavík. Ze Spojených států se Gott vrátil jako sebevědomý profesionál. Po úspěších v USA, Kanadě, východní i západní Evropě, kde mu vyšlo jeho první (a hned zlaté) album a kdy jeho jméno začal zdobit ozdobný přívlastek „Zlatý hlas z Prahy“, se s plnou vervou pustil do nové práce také na domácí scéně.

V roce 1968 reprezentoval Rakousko ve Velké ceně Eurovize s písní Uda Jürgense Tausend Fenster s výsledným 13. místem. Na domácí scéně zpíval hity jako Lady Carneval, skladby složené jedním z nejčastějších spolupracovníků Karla Gotta – Karlem Svobodou. V tomto období pak popularita jeho dosáhla mezinárodního rozměru. V roce 1977 se zúčastnil natáčení coververze písničky All by myself věnované Janu Palachovi. Píseň se jmenovala Můj bratr Jan. V roce 1977 podepsal Antichartu, jejíž text četl 4. února 1977 v Divadle hudby.

Zlatá éra Karla Gotta
V 80. letech vystupoval Gott ve vrcholné formě nejen v Československu, ale také v Sovětském svazu stejně jako jinde v Evropě, zvláště v Německu, v zámoří i v Asii. Svůj repertoár rozšířil od popu přes "lidovky" až po upravené skladby klasické hudby. Objevil se i v několika celovečerních hraných filmech a v krátkých dokumentárních snímcích.

V polovině 80. let popularita Karla Gotta v Československu i v zahraničí dosáhla vrcholu. Na domácí scéně mu však vyrůstala konkurence v podobě mladých zpěváků, která však jen nakrátko přerušila jeho kralování. Koncem 80. let byl Karel Gott opět na vrcholu. V roce 1989, těsně před Sametovou revolucí, oslavil své 50. narozeniny. Bylo to období, kdy měl má svá nejlepší léta již za sebou. Neusiloval proto za každou cenu o první příčky v tehdejších hitparádách, naopak dával přednost pečlivějšímu a decentnějšímu výběru repertoáru před líbivostí.
Gottovi byly po roce 1989 někdy vyčítány jeho dobré vztahy s komunistickým režimem.

Zamýšlený konec kariéry
V roce 1990 se Gott rozhodl ukončit svoji kariéru. Uspořádal ale mamutí turné na rozloučenou po sportovních halách v Československu a Německu. Úspěch turné byl tak velký, že Gott své rozhodnutí skončit svou zpěváckou dráhu přehodnotil. Není známky o tom, že by změna politického režimu a skutečnost, že většina „normalizačních“ hvězd upadla v zapomnění, případně se začala věnovat podnikání, měla nějaký vliv na oblibu Karla Gotta. V roce 1992 se jeho album Když muž se ženou snídá stalo nejprodávanější deskou roku (stejný úspěch slavil ještě v letech 1995 a 1997).

Během 90. let se Gott věnoval také stále víc své druhé lásce, tj. malování, a své obrazy úspěšně vystavoval v Česku i v zahraničí. Spolu s Františkem Janečkem založil v lednu 1993 agenturu GOJA. V květnu 1993 oznámil na tiskové konferenci založení Nadace Karla Gotta Interpo. Jejím cílem bylo pomáhat dětem policistů, kteří přišli o život při výkonu služby. Gott nadaci věnoval při jejím založení čtyři miliony korun, jeho partneři (kontroverzní podnikatel František Mrázek a Miroslav Provod) dali každý půl milionu.

V obnovené anketě Český slavík navazující na legendárního československého Zlatého slavíka obsadil Karel Gott v roce 1996 s velkým náskokem opět první místo, které si (kromě roku 1998) udržel až do roku 2011. Celou dekádu úspěšných 90. let završil koncertem ve Spojených arabských emirátech a v Číně, dále před 600 miliony diváky Eurovize a v Carnegie Hall v New Yorku.

Zlatý a Český slavík
V průběhu své více než padesátileté zpěvácké kariéry Karel Gott 37krát zvítězil v anketě Zlatý slavík (resp. od roku 1996 Český slavík), a to v letech 1963–1966, 1968–1981, 1983–1984, 1989–1990, 1996–1997, 1999–2011, pětkrát skončil druhý (1967, 1982, 1991, 1998 a 2012) a třikrát třetí (1985, 1986 a 1987). V letech 1992–1995 se ankety Zlatý slavík ani Český slavík nekonaly.

Televizní ceny
V anketě o nejoblíbenější tváře a pořady televizních obrazovek TýTý, která se koná od roku 1991, vyhrál Karel Gott celkem 28krát (20krát v kategorii Zpěvák v ročnících 1991–2009 a 2012 a 8krát v kategorii Absolutní vítěz v letech 1991, 1992, 1994, 1996, 1999, 2002, 2006, 2009). V ročnících 2010 a 2011 se v kategorii Zpěvák umístil na 3. místě. V roce 2010 získal v anketě ANNO 2009 Zvláštní cenu televize Nova.

Vyznamenání
Dne 3. května 1977 byl Karlu Gottovi propůjčen titul zasloužilý umělec a 30. dubna 1985 pak titul národní umělec, tj. nejvyšší vyznamenání, které tehdy mohlo být uděleno za zásluhy v oblasti umění. V případě Karla Gotta se jednalo o fenomenální reprezentaci Československa po dobu několika desítek let v cizině (Německo, Rakousko, Švýcarsko, USA, Polsko, SSSR, Venezuela atd.) a vynikající umělecké zásluhy doma. Bylo to vůbec poprvé, co nejvyšší umělecké ocenění získal zpěvák populární hudby.

Dne 28. října 2009 obdržel Gott od prezidenta České republiky Václava Klause Medaili za zásluhy I. stupně. Městská část Praha 5 mu jako významnému občanu udělila 28. října 2009 ve vile Portheimka Záslužnou medaili za přínos městu. 2. listopadu 2009 se stal čestným občanem svého rodného města Plzně a byl hejtmankou Miladou Emmerovou uveden do Dvorany slávy Plzeňského kraje. V dubnu 2011 udělila Asociace českých rusistů Karlu Gottovi pamětní Medaili Josefa Jungmanna za propagaci česko-ruských vztahů. V neděli 12. června 2011 převzal Gott v Moskvě Řád Jurije Gagarina. V anketě Gentleman PRO 2011 se umístil na třetím místě.

Filmové písně
Karel Gott nazpíval kromě jiných titulní písničku do české, německé i slovenské verze populárního animovaného seriálu Včelka Mája (na hudbu skladatele Karla Svobody). Byl také interpretem filmových písní Jdi za štěstím z pohádky Jak se budí princezny, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš? ze slavné pohádky Tři oříšky pro Popelku a také písně Krev toulavá z TV seriálu Cirkus Humberto.

Karel Gott zpíval i titulní melodii So Far ve filmu Limonádový Joe aneb Koňská opera. Hrál hlavní roli dudáka Švandy v hudebním filmu Hvězda padá vzhůru. Mnohdy hrál ve filmech sám sebe. Dále je znám pro spolupráci s brněnským divadlem (píseň Balada pro banditu).
V roce 2008 Karel Gott nazpíval titulní píseň s názvem Voľnosť do filmu Cinka Panna od režiséra Dušana Rapoše, hudbu k písni složil Václav Patejdl a text napsal Kamil Peteraj.

Světonázory
V roce 2001 se vyjádřil, že vidí Václava Havla jako mimořádnou a rozporuplnou postavu, která je uctívaná spíše v zahraničí, než u nás.
Ve své knize Jak to vidí Gott dle Českého klubu skeptiků Sisyfos uvádí, že „bral podvědomě lidem energii ale už s ní umí manipulovat, ví leccos o vyzařování biotronu, (ale nepodřekl se, co to vlastně je) zná Nostradamovy předpovědi přeložené do dnešní terminologie“.

Gott je přesvědčený, že svět řídí „vysoké nadstátní kruhy, tzv. ilumináti nebo osvícenci, a také svaté řády a lóže až po mysticko-okultní organizace“. Varuje před globalizací, neboť ta může přerůst až v celosvětovou totalitu, například zavedením jednotné měny a kontroly jednotlivců pomocí čipů zabudovaných v těle. V příloze Neděle Lidových novin z 26. října 2002 uvedl, že na naší planetě přibývají lidmi způsobené geofyzikální anomálie: Napříkal že se „vibrace Země spojené s vibracemi živých organismů […] zvýšila ze sedmi kmitů za vteřinu na jedenáct“, nebo ztenčování ozonové vrstvy, či postupné změny úhlu vychýlení zemské osy. Podle Gotta se změnilo se magnetické pole, což způsobilo „výbuchy vulkánů pod ledy a došlo k odtržení části pokrývky Antarktidy o ploše tisíc kilometrů čtverečních“. Planeta je dle něj raněná nejen fyzicky, ale „její energie je oslabená i psychicky“.

Za tato vyjádření udělil Gottovi Český klub skeptiků Sisyfos v roce 2002 bronzový Bludný balvan v kategorii jednotlivců za „velmi vážná varování vyjevená se salonní nonšalancí“. Česká televize k tomu dodává, že to bylo za předvídání budoucnosti.
V lednu 2005 Gott pro Lidové noviny uvedl, že za ničivou tsunami v prosinci 2004 „stály nějaké temné síly, lidé, kterým se katastrofa hodila”.

Rodina
Karel Gott se dne 7. ledna 2008 v Las Vegas oženil s dlouholetou přítelkyní Ivanou Macháčkovou, se kterou má dceru Charlottu Ellu a od 28. května 2008 druhou dceru Nelly Sofii. Z předchozích vztahů má dcery Dominiku a Lucii. Dne 8. května 2010 se stal Karel Gott i dědečkem syna dcery Lucie.

Zdroj Osobnosti,cz

24. května 2014 • 09:45

Karel Gott: Otevřeně promluvil o svých dcerách! Co na ně prozradil?

Nelly a Charlotta Gottovy hrají v muzikálu Marie Antoinetta.
Nelly a Charlotta Gottovy hrají v muzikálu Marie Antoinetta. (Foto Aha! – Petr Novotný)
 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na domácí půdě moc o svých dcerkách Charlottce (8) a Nellince (5) nemluví. V Německu, kde je Karel Gott (74) také populární, se ale o nich v minulých dnech docela rozpovídal. V rozhovoru pro renomovaný německý týdeník FOCUS mimo jiné řekl, že se snaží, aby nebyly rozmazlené.

 

Karle, zpíváte doma holkám?
„Ano, zpíváme si hodně. Když jsme všichni společně doma, vezmou mikrofon a zpívají mi. Moje dcery měly talent už jako malé. Rády se předvádějí, a to je dobré znamení.“

Chodí do nějakých uměleckých kroužků?
„Obě chodí na hodiny zpěvu, Charlottka ještě na klavír. Pokaždé z těch hodin ale není nadšená… Já se pokouším mým dětem vysvětlit, aby si vážily koníčků. Že to není samozřejmost, že jim táta tyhle věci platí. Moji rodiče mi to neplatili. Tvrdě jsem pracoval, abych si mohl zaplatit hodiny zpěvu nebo hodiny angličtiny, abych si mohl koupit anglické časopisy o muzice a pak si četl o nových deskách. Mnoho dětí to, že jim rodiče platí koníčky, bere v dnešní době jako samozřejmost…“

Co jim ještě během výchovy zdůrazňujete?
„Že například v dnešní době si můžou vybrat z několika druhů jogurtů, ale že by si měly představit, jak to bylo v mém dětství po válce. Nebo jim ukazujeme fotky z Afriky, jak tam lidé žijí. To jsou maličkosti a my jim je s manželkou musíme říkat. Hodina zpěvu a jogurt k snídani nejsou samozřejmostí

Autor:  lbp

zdroj Osobnosti,cz

Ivana Macháčková-Gottová,*20.1.1976 - moderátorka


Ivana Macháčková se narodila v Opavě, vystudovala střední zdravotní školu. Tři roky pracovala v USA, jako au-pair. Po návratu z USA působila jako osobní asistentka zahraničních herců, kteří v Česku točili filmy.

Od července 2010 moderuje VIP zprávy na televizi Prima.

Před tím než porodila dceru, kterou má s Karlem Gottem, byla produkční Divadla Brodway. Před tím, než začla chodit s Karlem Gottem, měla dvouletou známost s hercem Michaelem Douglasem.

Ivana Macháčková se jmenuje nyní Gottová, protože si vzala Karla Gotta, a to 7.ledna 2008 v Las Vegas. Mají spolu dvě dcery, Charlotte Ellu (*30.4.2006) a Nelly Sofii (28.5.2008*).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj Osobnosti,cz

 

Gottová změnila účes. Je to změna k lepšímu?

Gottová změnila účes. Je to změna k lepšímu? Foto: Super.cz/ Michaela Feuereislová/ Lenka Hatašová

Gottová konečně dostala rozum: Příšerný ombré styl vyměnila za zrzavé lokny. Líbí se?

29. května 2014 11:57

Manželka sběratele Slavíků Karla Gotta (74) Ivana Gottová (38) konečně změnila účes. A moc jí to sluší!

Moderátorka VIP zpráv nedávno na Cenách Anděl všechny překvapila, když se vytasila s účesem ve stylu ombré, který už dávno nefrčí. Tmavé tóny vlasů, které přecházejí do výrazných světlých odstínů, však Gottové vůbec neslušely a za nepovedenou vlasovou kreaci sklidila kritické ohlasy.

Teď se však Gottová předvedla s účesem, který jí sluší mnohem víc! Moderátorka vsadila na přirozenost a z obrazovky se na diváky smála coby rozverná zrzka. Nový styling Gottové sedí mnohem víc než prapodivné vlasové experimenty, kterými se prezentovala v minulosti. „Baví mě měnit barvy a účesy a překvapovat manžela. Tiziánová jsem už v minulosti byla, takže jsem věděla, jak budu vypadat. Společně s mojí dlouholetou kadeřnicí Petrou čas od času Karla překvapíme novou barvou. On má potom pocit, že má doma pokaždé jinou ženu. Ráda mu po 14 letech společného života dopřeju tyto malé radosti,“ řekla Ivana.

Dvojnásobná maminka Gottová velmi dbá na svou pověst distingované dámy, a tak je s podivem, že se k přirozenějším barvám svých loken neuchýlila už dříve. 

Anna Veškrnová, Super.cz

Karel se svým psím miláčkem, retrívrem Stellou.

Karel se svým psím miláčkem, retrívrem Stellou. Foto: Olga Hrušková

Karlu Gottovi se ztratil pes. Když milovníka popelnic našli v parku, nestačili se divit!

3. června 2014 12:37

Karel Gott (74) především kvůli svým dětem před časem pořídil nádherného zlatého retrívra Stellu. A nebýt náhody, kdo ví, zda by o fence nemohla jeho rodina mluvit už v minulém čase. V pondělí jim totiž zdrhla a v žalostném stavu ji nalezly dvě dívky. Gottovi pro ni poslali hned dvě psí doručovatelky!

Nálezkyní slavného psa je paradoxně dcera zpěvačky Marie Pojkarové Petra.

„Šly jsme s kamarádkou venčit našeho psa do parku na Bertramce a všimly jsme si špinavého a zmateného pejska, jak pobíhá kolem. Připadalo mi, že dlouho nic nejedl, tak jsem mu dala kus obloženého rohlíku a byl tak hladový, že mi málem ukousl ruku,“ prozradila Petra Super.cz.

Po chvíli si dívky všimly toho, že na psí známce měla fenka telefonní číslo. „Ozvalo se vyzvánění a do něho hrála písnička Karla Gotta. Za chvíli telefon zvedla Ivana Gottová. Říkala, že jejich Stella často utíká a prohrabává popelnice a že teď zmizela před dvaceti minutami, ale to se mi nezdá, protože by nevypadala tak umolousaně, jako by byla týden zalezlá v křoví, a neměla by takový hlad. Prý ji ale krmí dobře, tak nevím. Pro fenku hned poslala filipínskou chůvu. Ta se však ztratila, takže si pro ni nakonec přišla česká chůva společně s dcerami pana Gotta. A Stellu málem ani nepoznaly,“ říká Pojkarová mladší.

„Trochu mě zamrzelo, že když jsem pak paní Gottové psala, že jsme Stellu už předali, ani neodpověděla a nepoděkovala. Hlavní ale je, že se fence nic nestalo a neskočila třeba pod auto,“ uzavřela Petra, která je sama zpěvačkou. 

David Zápal, Super.cz

Scénář Gottovy tajné oslavy: Co dostal a kdo přišel?

Gott jubileum slavit vůbec nechtěl, ale manželka ho přesvědčila..
13. července 2014 ● 05:00

Celý víkend slaví Karel Gott svoje zítřejší jubileum. A 75. narozeniny si skutečně užívá plnými doušky. Manželka Ivana (38) mu nadělila netradiční dárek. Velkolepou oslavu v přírodě, ke které napsala i scénář. A ono se to povedlo! A že je velmi těžké dostat Karla k rybníku a pod širé nebe, což farma Čapí hnízdo Andreje Babiše (59) především skýtá.

"Moji nejmilejší přátelé," tímto oslovením začínala osobní pozvánka, kterou Karel Gott zval na oslavu svých 75. narozenin. V pozvánce ještě stálo: „Moc vás prosím, nenoste žádné dárky, nejhezčí dárek pro mne bude vaše přítomnost.“ Samozřejmě, neexistoval jediný, kdo by Karla poslechl…

Gottovu pozvánku doprovázel ještě dopis Ivanky. Byl to jakýsi itinerář, kde se Babišovo Čapí hnízdo nachází, jak se tam jede. Že oslava začíná ve 14 hodin v pátek a končí ráno snídaní a že hosté musí opustit svůj pokoj do 12 hodin v sobotu. A především povinností všech, co obdrželi pozvání, byla odpověď: Přespím, nepřespím.“

Bohdalka to zvládla

Ve 14 hodin se tedy do Čapího hnízda začali sjíždět Gottovi nejmilejší. Karel s rodinou, tedy se svými třemi ženami, Ivanou, Charlotte (8) a Nelly (6), přijel jako první. To, aby hosty mohli vítat.

Auta s pozvanými se sjížděla až do 23 hodin. Mezi posledními dorazila Jiřina Bohdalová (83). Stihla to, i když hned druhý den odlétala na řecký ostrov Rhodos. „Nevím, jak to všechno udělám,“ říkala ještě v pátek dopoledne Blesku. Oslavu svého milované Káji si ale nechtěla nechat ujít, a tak balila jak divá a dorazila. »Bohdalce« se také dostalo té největší pocty – seděla u stolu s manželi Gottovými jako ten nejváženější rodinný přítel.

Zasedací pořádek

Ostatní stoly měly jmenovku, a když Ivana zasedací pořádek udělala, ještě všem oznamovala, s kým budou mít tu čest… To aby náhodou nechybila a nebylo to někomu nepříjemné. „Já musím uznat, že s tím Ivana měla strašně práce. Moc se jí to ale povedlo. Byla to nevšední, velkolepá oslava a udělala radost nám všem. Karel jenom zářil,“ svěřil Blesku režisér Jiří Adamec (66), jeden z nejvítanějších hostů.

Gratulovali u mikrofonu

Zpěvákova manželka nenechala absolutně nic náhodě. Dokonce se stala autorkou scénáře, aby byl i kulturní program. A hlavně! Aby se oslavenec bavil. V tzv. stodole a pod širým nebem bylo pódium a něm probíhaly gratulace formou písniček, mluveného slova a častého parafrázování. To oslavence nadchlo nejvíc a hned se chopil mikrofonu a kolegy glosoval…

Jinak hosté nebyli jen ze showbyznysu, ale pozváni byli i vážení lékaři a umělci z jiných oborů, než je lesklý celuloid. Prostě Gottovi přátelé.

Nikdo se prý neopil

Celé odpoledne až do večera se pilo vynikající prosecco a bezkonkurenční francouzské víno. Večer pak začaly létat špunty pravého šampaňského, tedy Möet Chandon. Bufetové stoly se prohýbaly pod tím nejluxusnějším a důležité je: „Nikdo se prý neopil,“ svěřil včera režisér Adamec a prozradil, co jubilantovi věnoval. „Báječnou lahev vzácného francouzského vína z roku 1994. Tvářil se, že má radost,“ komentoval šibalsky režisér.

Všichni hosté jubilejní párty vydrželi určitě do tří do rána a mnozí i do kuropění. Rozhodně první na snídani v hotelové restauraci byli Karel Vágner (72) a Jiří Adamec. Někdo, jak Nedělnímu Blesku svěřil personál hotelu, už odjel brzičko ráno. Většina hostů včetně oslavence ale ještě spala.

Každý z přítomných si odvážel dárek. Cédéčko s písničkou, které nazpívaly tři »Gottovky« – Ivana, Charlotte, Nelly – a nahrály ho u Michala Davida ve studiu.

Po přátelích děti

Ivaně se narozeninový dárek skutečně povedl. Přiměla Karla vyrazit do přírody, kam kolikrát nezavítá ani jednou za rok, patří spíš mezi kavárenské typy. Když všichni hosté včera odjeli, Gottovi ale zůstali. Večer totiž jubilanta čekala další oslava. A to se svými dvěma staršími dcerami, Dominikou (42) a Lucií (26) a s jejich rodinami.

38.násobný Slavík holt strávil víkend na čerstvém vzduchu a zdá se, že ten nejúžasnější narozeninový dar dostal opravdu od Ivany. Pod širým nebem a u rybníka se kvůli němu sešlo tolik jeho milých…

Autor: Michaela Remešová
zdroj Blesk,cz

  14. července 2014 • 12:00

Proč Gott slavil narozky u Babiše? Spojily je peníze!

Peníze spojují i rozdělují. Jak je to u Babiše s Gottem?
Peníze spojují i rozdělují. Jak je to u Babiše s Gottem? (Facebook, koláž Ahaonline.cz)
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svoji dnešní pětasedmdesátku slavil Karel Gott od pátku do včerejška na farmě Čapí hnízdo ministra financí Andreje Babiše (59). Proč? Znají se ti dva už dlouho? Na to ochotně odpověděla Slavíkova ekonomická poradkyně a manažerka Jaroslava Herzerů (61), která s Gottem spolupracuje už 22 let.

 

„Když jsme zařizovali pro Karla turné v roce 2012, oslovila jsem pana Babiše ještě s inženýrem Zikou,” svěřila Aha! Jaroslava Herzerů. Zika měl agenturu, která sháněla sponzoring pro umělce. A protože Babiš měl Gotta rád, jeho Agrofert se stal s radostí generálním sponzorem jeho šňůry po Česku a Slovensku. Mluví se až o milionech korun!

Mistr ale Babiše osobně poznal, až když turné získalo cenu OSA (Ochranného svazu autorského) za nejúspěšnější šňůru roku. Tam na tom předávacím aktu si Karel panem Babišem poprvé podali ruku,” řekla Aha! Herzerů.


Následně Gott v listopadu minulého roku křtil v pražském paláci Koruna CD Láska je nádhera. Akci uváděl redaktor Aha!, a jinak moderátor Frekvence 1, Luboš Procházka (32). „Věděli jsme, že jedním pozvaným kmotrem je Jan Kraus. To, že druhým kmotrem bude Babiš, jsem do poslední chvíle nevěděl já ani Karel,” vzpomíná Luboš.
 
Herzerů to ale vysvětluje: „Pan Babiš byl samozřejmě pozván na křest a já jsem se ho zeptala, jestli by chtěl být kmotrem. Souhlasil, což nás všechny mile překvapilo,” řekla Herzerů.

Autor:  mir

zdroj Aha,cz

Na tajnou oslavu přijely všechny Gottovy dcery: Táto, žes nás taky vyvez!

Karel Gott vyvezl svou rodinu po Čapím hnízdě
13. července 2014 ● 22:30

Krásnější 75. narozeniny Slavík Karel Gott (75) mít opravdu nemohl! Podařilo se mu v průběhu dvou dnů pozvat na skleničku své nejmilejší přátelé a potom ty nejmilejší – tedy početnou vlastní rodinu.

 

Ivana (38) manželovi oslavu rozdělila do dvou dnů. Na farmu Čapí hnízdo v Olbramovicích na Benešovsku, která je v majetku ministra financí Andreje Babiše (59), v pátek pozvala desítky přátel a kamarádů. A v sobotu, když už všichni odjeli, pak Karlovy starší dcery. Ty mladší – Charlottka (8) a Nellinka (6) už na farmě byly od pátku.

Dominika byla sama

Z Finska, kde žije se svým přítelem – hudebníkem Timem, přiletěla nejstarší dcera Dominika (42). Druhá nejstarší dcera Lucie (26) přišla tátovi pogratulovat i s manželem Honzou a s vnuky Vojtou (4) a Jeníkem (3). Gott jenom zářil. V noci z pátku na sobotu popíjel s kamarády až do kuropění, v sobotu odpoledne přijela Dominika s Lucií a následovala ta pravá rodinná jubilejní večeře.

Matky svých dcer ovšem Karel raději nechal doma! A je to logické. Je si nevzal a nebylo by vhodné matku Dominiky Antonii Zacpalovou (76) a matku Lucie Ivetu Kolářovou (47) konfrontovat s manželkou Ivanou.

Nejlepší narozeniny

„Do poslední chvíle jsem všem říkal, že žádné narozeniny neslavím. A když, tak pouze v kruhu rodinném. Ivanka mě strašně překvapila. Nejdříve jsem se jí to snažil vymlouvat, ale když ona to měla tak skvěle připravené, že jsem do toho šel. A teď jsem rád,“ řekl Blesku Gott. „Tohle opravdu byly ty nejlepší narozeniny, které jsem kdy zažil,“ dodal potěšený oslavenec Karel.

Ten se spolu s rodinou přesunul večer zpět do Prahy, kde dnes bude od rána přijímat další gratulace.

Proč Čapí hnízdo: Chytrý tah Ivany

Vymysleli to, jak nejlépe mohli! Žádný hotel, žádná restaurace, žádné zakouřené prostředí, žádné okázalosti, které vždy ke Karlovým zvláště jubilejním narozeninám patřili. Naopak, tentokrát to byl čerstvý vzduch, zelená tráva, rybník, koně, golfové hřiště a hotel alá venkovská stodola. Tohle se Ivaně Gottové, která byla hlavním mozkem celé akce, povedlo.

Co čeká Gotta dnes?

Zpěvákovi dnes budou gratulovat snad všechna média v Česku. Speciální vysílání chystají Česká televize, Nova i Prima. Stejně tak rádia – např. Frekvence 1 nebo Impuls. Mezi tím bude zpěvák doma na Bertramce přijímat další gratulanty, mezi které se chce zařadit i deník Blesk.

 

Autor: Michaela Remešová, Luboš Procházka
zdroj Blesk,cz
  15. července 2014 • 12:55

Ivana Gottová boduje: V narozeninové písničce pro Karla si dělá legraci i z toho, jak ho dotáhla před oltář

Ivana Gottová se pro svého manžela změnila ve zpěvačku.
Ivana Gottová se pro svého manžela změnila ve zpěvačku. (Reprofoto Youtube.com)
 
 
 
 

Karel Gott dostal ke svým 75. narozeninám opravdu hodně úžasných dárků. O jeden se ale postarala i jeho manželka Ivana s dětmi. Karlovy holky totiž nazpívaly písničku, která je opravdu parádní.

 

Hudební motiv sice není úplně originální, když jde o hit Být stále mlád, který je coververzí písně Forever Young z repertoáru skupiny Alphaville, ovšem slova jsou opravdu unikátní.

Ivana, která řadu lidí překvapí dobrým zpěvem, v písni mimo jiné připomíná, že Karel Gott předlouho odolával manželství. „Toužil jsi výš a měl jsi velký cíl, než aby ses s jednou ženou usadil. Svatbou sis nikdy nechtěl kazit styl. Sňatkem sis však stáří zkrátil,“ zpívá Ivana, která si dělá legraci i z toho, že v životě svého nynějšího muže rozhodně nebyla jedinou. „A víš, že ženy nejsou jenom černá a bílá, měls je v mnoha barvách,“ zní další slova.

Opravdovým klenotem je však roztomilý popěvek Gottových dcer, které svému tatínkovi vzkazují. „Dokud vidíme úsměv ve tvé tváři, jsi stále mlád…“

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

13. ledna 2014 • 12:00

Tyhle fotky nikdo v Česku neviděl: Karel Gott nám půjčil své rodinné album!

Krátce po narození Nelly vznikl tenhle snímek pro německý tisk.
Krátce po narození Nelly vznikl tenhle snímek pro německý tisk. (pro Aha! - archiv Karla Gotta)
 
Fotogalerie

 
 
 
 
 
 

To to letí! Nejsledovanější pár českého showbyznysu Karel (74) a Ivana Gottovi (37) oslavili šest let od svatby. Od chvíle, kdy si v lednu 2008 tajně řekli »ANO« ve městě hazardu Las Vegas, se v jejich životech stala spousta událostí. Deník Aha! přináší exkluzivní snímky z rodinného alba Gottových se vzpomínkami samotného Mistra. Pozoir! Pro čtenáře je vybral sám Zlatý slavík...

Z archivu rodiny Gottových.

Svatba

Rodinný snímek ze 7. ledna 2008, kdy se Ivana a Karel vzali v Las Vegas. Byla u toho jejich tehdy dvouletá dcerka Charlottka. „A Nellinka už s námi byla také, Ivanka ji nosila pod srdcem. Znovu bych zdůraznil, že v případě naší svatby šlo opravdu o spontánní věc,“ vzpomíná Karel.


Narození Nelly

Krátce po narození druhé dcery Gottových Nellinky na jaře roku 2008 vyfotili šťastnou rodinu ve vile na Bertramce němečtí novináři. „Byl to okamžitý nápad, snímek bez větších příprav,“ prozradil Karel.

Z archivu rodiny Gottových.


Rodinné dovolené

Gottovi mizí několikrát do roka do světa. „Holčičky s námi už jako malé byly např. v Dubaji. Loni jsme všichni cestovali na Maledivy a na Srí Lanku,“ zavzpomínal zpěvák.

Z archivu rodiny Gottových.

Charlottka ve škole

V září roku 2012 vedli Karel a Ivana do první třídy dceru Charlottku. „Byli jsme na ni hrdí! Já jsem se v ten den také vrátil do školy. Po 67 letech jsem znovu zasedl do lavice,“ vzpomíná s úsměvem Karel.

Z archivu rodiny Gottových.

Vánoce

A takhle vypadají Gottovi dnes. Kompletní rodina se nechala vyfotit do rodinného alba během loňských Vánoc. „Prožili jsme krásné svátky a opět jsme se s Ivanou radovali, jak dcerkám při rozbalování dárků září oči,“ řekl Aha! Karel.

Autor:  lbp

zdroj Aha,cz

16. července 2014 • 12:00

O čem Karel Gott nemluví: Trpké osudy tří matek jeho čtyř dětí!

Všechny tři osudové mistrovy ženy pohromadě.
Všechny tři osudové mistrovy ženy pohromadě. (Foto Aha! – Jaroslav Legner, archiv Karla Gotta, ara)
 

 
 

Kdo a co jsou matky čtyř dcer Karla Gotta(75)? Každá je jiná. Antonie Zacpalová (78) je bývala jazzbaletka, Iveta Kolářová (44) se živí jako prodavačka a moderátorka V.I.P. Ivana Gottová (36)  je původním povoláním zdravotní sestra. S prvními dvěma ženami Karel děti neplánoval. Prostě „se stalo“. S Ivanou obě děti byly chtěné. Nicméně, Karel je ve finále šťasten ze všech dcer a všem rozděluje „spravedlivě“. City i to ostatní....

 

Matka první Gottovy dcery: Antonie Zacpalová (78)
Jako tanečnici Karlínského divadla vyslali Antonii, aby dělala Gottovi „křoví“ v jeho hitu Lady Carneval. „Tím okamžikem začal náš velmi krásný romantický vztah,“ vzpomíná Antonie. V roce 1972 natáčel Gott v televizi svůj medailón. „Nemohla jsem tam nejít, moc jsem toužila ho zase vidět.“ Po natáčení následoval malý večírek a když se z něho Antonie vracela a byla už před televizní budovou, Karel ji doběhl se slovy: „Tonko, odvezu tě domů.“

Antonie nasedla. „Když jsme ale jeli po Vinohradské třídě, Karel se odklonil směrem ke své vile do Strašnic. Ani jsem nedutala.“ A tam „vznikla“ dcera Dominika. Po půlnoci pak odvezl Karel Tonku domů. Tehdy u něj dívky ještě nezůstávaly do rána. „Potom jsem už jiného muže nikdy neměla,“ zdůrazňuje Antonie, která je už hezkých pár let v důchodu.

1. Dcera Dominika (41)
 „Jmenuje se Dominika, Karle, a je tvoje. Přijdeš se na ni podívat?“ A bylo zle. „Karel byl kyselý. Já se mu dneska nedivím. Těhotná žena prostě přemýšlí jinak. Teď už vím, že jsem se zachovala hloupě. Měla jsem mu to říct,“ míní Antonie. Gott se na prvorozené dítě přišel podívat až po půl roce.
Dominika po dohodě s otcem vystudovala hotelovou školu, kde se učila jazyky. Chvilku pracovala jako servírka a potom provozní v pražské nóbl restaraci La Provence. Ve svých osmadvaceti letech se zamilovala do kytaristy Timo Tolkki z finské heavymetalové skupiny Stratovarius, sbalila kufry a odletěla za svou láskou do Finska, kde žije dodnes.   


Matka druhé Gottovy dcery: Iveta Kolářová (44)
Chodila na všechny Slavíkovy koncerty. „Neodvezl byste nás s kamarádkou do Prahy?,“ drze se Karla zeptala po jednom koncertu v Kladně, když se mu prodrala do šatny.  A Karel rád přikývl. Pak se viděli až za rok. „Jste teď velmi atraktivní, tak mi zavolejte,“ pochválil Ivetu Karel na své autogramiádě. A tak mu zavolala. Karel si pro ni přijel do hospody a odvezl na Bertramku. „Máte hlad? Budete něco pít, Ivetko?“ sváděl Ivetu. A hned na to „vznikla“ dcera Lucie. „Na kožené sedačce,“ upřesnila Iveta.
Ani Iveta nespěchala se sdělením, že s Karlem čeká dítě. Až dva měsíce před porodem, v roce 1987, se osmělila. Dost pozdě na to, aby se dalo cokoli podniknout, pokud by si Karel miminko nepřál.
 „Přijeď k nám domů, něco si musíme říct,“ řekla mu. Gott přijel a položil Ivetě jedinou otázku: „Co budeš po mně chtít?“

2. dcera Lucie (26)
V Gottovi zprvu ale stejně hlodaly pochybnosti, zda je dcerka  jeho. Nechal si dokonce provést test otcovství. A přestože ale zkoušky na DNA dopadly na devětadevadesát procent, jemu takové číslo, které potvrzuje absolutní důkaz paternity, nestačilo. Když Lucka rostla, nepodobala se Gottově kopii – Dominice, ale Karlovy rysy se přehlédnout nedaly. A tak  se dal Gott do klidu.
Lucka chtěla být prodavačka jako její matka. To se Karlovi nelíbilo, a tak nastoupila  na Střední odborné obchodní učiliště. Potom si vzala kuchaře Honzu a Karlovi nadělila dva vnuky Vojtu  a před dvěma lety Jana.

První manželka a matka dvou Gottových dcer: Ivana Gottová (36)
Momentální moderátorka V.I.P. zpráv, jinak vystudovaná zdravotní sestřička Ivana pochází z Moravy. Rok pracovala na chirurgii a poté se vydala na studijní cestu do Ameriky. Vrátila se  a bravurně mluvila anglicky, španělsky a francouzsky. Tak se stala  asistentkou hollywoodských filmových hvězd. V roce 1999 v pražském Národním muzeu se Ivana Macháčková objevila na party  TýTý. „Líbila se mi. Chvilku jsem si s ní povídal jako s neznámou dívkou a potom jsem si na ni vzal telefon. Nikdy jsem se ale nikam nedovolal. Časem mi Ivana řekla, že mi dala záměrně špatné číslo. Prý proto, že jsem nebyl její typ,“ vzpomíná Karel.  A protože ho vlastně zprvu odmítla, „dostala ho“…

„Milí přátelé, chceme vám oznámit, že dnes, 7. 1. v 16.30 místního času, jsme se ve svatební kapli v Las Vegas vzali. Vaši Karel a Ivana Gottovi.“
Zpěvákova SMS přišla jeho německým a českým přátelům nečekaně v průběhu dne ¬ 8. ledna 2008. A způsobila dokonalou smršť.  
A následovaly další…

3.dcera Charlotte Ella (8)
„Zdravim Vas, jmenuji se Charlotte Ella Gottova a narodila jsem se dnes 30. 4. v 6,29 hod. Vazim 3,28 kg a merim 51 cm. Uz se na Vas tesim.“
Textovka, kterou Karel a Ivana rozesílali svým nejbližším a novinářům 30. dubna 2006 dopoledne, se rázem stala zprávou dne, měsíce i roku.

4.dcera Nelly Sofie (6)
 „Oznamujeme všem radostnou zprávu, že se nám včera, 28. 5. 2008 v 16.28, narodila krásná zdravá holčička Nelly Sofie. Naše dcera váží 3,16 kg a měří 49 cm. Matka, dcera i otec jsou v pořádku a šťastni. Nelly Sofie se narodila o dva týdny dříve, než plánovala a z pověrčivosti se jí nechtělo přijít na svět v pátek třináctého, jak jí předpovídali porodníci.“

Tuto SMS rozesílal Karel všem svým přátelům až 29. května 2008.
Charlotte i Nelly se odmalička učily anglicky už ve školce, Charlotte má teď angličtinu denně od první třídy na prestižní soukromé škole. A obě holky, narozdíl od těch prvních dvou dcer, se potatily. Hrají už v muzikálech a zpívají.

Autor:  mir

zdroj Aha,cz

17. července 2014 • 05:00

Tajemství Karla Gotta: Matce nikdy nepřiznal dceru, tátovi to řekl těsně před smrtí!

Karel Gott s dlouho utajovanou dcerou Dominikou.
Karel Gott s dlouho utajovanou dcerou Dominikou. (Foto Aha! – Jaroslav Legner, archiv Karla Gotta, ara)
 

 
 

Snad každý člověk má ve skříni nějakého toho kostlivce a výjimkou není ani mutltiSlavík Karel Gott (75). Ten totiž před vlastními rodiči dokonale utajil, že má s tanečnicí Antonií Zacpalovou dnes jednačtyřicetiletou dceru Dominiku.

 

Zpěvákova matka si prý vždycky přála vnuka nebo vnučku a svému synovi to neustále připomínala. Když bylo Karlovi 34 let, opravdu se mu dcera narodila. Jenže to nebylo plánované a Gott s tanečnicí Antonií Zacpalovou vlastně vůbec nežil. Dokonce ani netušil, že po jejich krátkém románku přišla do jiného stavu. Ze strachu z toho, že bude muset před matkou s pravdou ven, proto raději mlčel. „Maminka byla hodně konzervativní a Dominika se narodila v době, kdy se nehodilo mít dítě a nežít s jeho matkou,“ přiznal později Gott, který vnučku dokonale utajil až do matčiny smrti v roce 1977.

O pět let později se přiznal alespoň otci, který si však vnučku také moc neužil, protože několik měsíců po překvapivé zprávě odešel do míst, ze kterých není návratu. Ani otec by se nicméně nejspíš nikdy pravdu nedozvěděl, kdyby německý časopis Das Goldene Blatt nenapsal, jak se věci mají a následně Mladý svět neotiskl fotku Gotta s dcerou. Tehdy už zkrátka nemohl dál nic ututlat.

Matka jeho dcery vzpomíná na Karla Gotta dodnes s láskou a přiznává, že se zpěvák o ni i dceru velmi dobře postaral. Koupil jim byt na Vinohradech a obě štědře obdaroval. Dominika vystudovala a nakonec odešla do Finska za svou láskou. Dnes spolu mají krásný vztah, byť se kvůli značné vzdálenosti vídají poměrně málo.
 

Autor:  ph, lbp, mir

zdroj Aha,cz

 


Karel Gott začal přes média komunikovat s fanoušky.

Karel Gott začal přes média komunikovat s fanoušky. Foto: reprofoto Nova

Vyléčený Karel Gott jásá: Jsem šťastný, jsem na světě rád

19. března 2016 11:51

Pátek byl pro jeho fanoušky asi nejemotivnějším dnem vůbec! Karel Gott (76) mohl po pěti měsících léčby rakoviny mízních uzlin oznámit, že podle všech vyšetření se podařilo zákeřnou nemoc porazit. A jak Mistr návrat do života slavil?

Když přijel na Bertramku z nemocnice z posledních testů (domů ho odvezla tchyně), jako první ho přivítala fenka zlatého retrívra Stella (6). Ta během jeho léčby prošla kynologickým výcvikem a také má za sebou zkoušky na léčebný kontakt psa a člověka, takže se svým způsobem stala ošetřovatelkou nejpopulárnější i nejlaskavější celebrity Česka vůbec.

Gottovi skákala do okna auta, vítala se s ním zuřivě, jako by snad chápala, jak důležitou novinu ze špitálu veze. „Ahoj, Stellinko, no jo, budeme si hrát!“ zdravil ji zpěvák. „Vezu si dobré zprávy, závěrečné výsledky onkologické léčby jsou v pořádku,“ řekl Aha! vysmátě. V plánu měl s fenkou a s dětmi vyrazit na procházku.

„Dneska je krásný den, po stránce počasí i po stránce dobrých zpráv, které jsem dostal. Všechno dopadlo dobře! Jsem šťastný, jsem na světě rád,“ dodal dojemně. Nedávno našim čtenářům poslal vzkaz, že má zase chuť zpívat, upozorňuje ale, že nebude přeceňovat své síly a vrátí se jen v případě, že bude ve špičkové formě, na kterou jsou jeho fanoušci zvyklí. 

David Zápal , Super.cz


Karel Gott s dalajlamou

Karel Gott s dalajlamou Foto: facebook K. Gotta

Dojatý Karel Gott se pochlubil silným zážitkem: Potkal se osobně s dalajlamou

19. října 2016 21:51

Zpěvák Karel Gott (77) se v Praze potkal s významnou osobností.

V rámci konference Forum 2000 se mnohonásobný Slavík osobně setkal s dalajlamou, což byl pro něj  hodně silný zážitek. Snímkem ze setkání se oblíbený zpěvák pochlubil na sociální síti.

„Moji milí příznivci, rád bych se s vámi podělil o mimořádný zážitek, kterého se mi dostalo během dnešního setkání s Jeho Svatostí dalajlamou. Jsem vděčný za příval nové energie a vážím si chvil, jež naší rodině věnoval. Má ve svém konání naši plnou podporu. Přeji Jeho Svatosti i všem Tibeťanům více pochopení a soucitu všech dobrých lidí,“ napsal zpěvák, který vyjádřil solidaritu s dalajlámovým bojem za lidská a náboženská práva obyvatel Tibetu. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 

 

 

 

Karel Gott

Karel Gott Profimedia.cz

Karel Gott si podmanil i Slovensko: Před nadšenými diváky zazpíval píseň, se kterou před padesáti lety vyhrál hudební festival

19. října 2016 15:57

Mnohonásobný Slavík Karel Gott (77) si naplno užívá svůj velký návrat na koncertní pódia. Poté, co nedávno zazpíval před hrstkou vyvolených v Malostranské besedě, zapěl v sobotu ve vysočanské aréně v rámci Českého mejdanu s Impulsem. Už tam sběratel Slavíků sklidil zasloužené ovace diváků. Další velké vystoupení Gotta čekalo na Slovensku.

Tentokrát se jednalo o koncert, který měl pro Karla Gotta zvláštní význam. Zpěvák totiž v úterý večer vystoupil na koncertu k padesátiletému výročí vzniku festivalu Bratislavská lyra.

Aby se Mistr moc neunavil, cestoval do Bratislavy v doprovodu své mluvčí Anety Stolzové soukromým letadlem. Na pódiu mimo jiné zazpíval píseň Mám rozprávkový dom, se kterou před padesáti lety Bratislavskou lyru vyhrál.

„Téměř s pokornou nostalgií vzpomínám na svůj klíčový úspěch v rámci tehdejšího československého festivalu populární hudby Bratislavská lyra. V roce 1966 jsem se s písní Mám rozprávkový dom stal prvním domácím vítězem tohoto festivalu a díky tomu se otevřely dveře mé kariéry do zahraničí, zejména do západního Německa,“ napsal na sociální síti zpěvák, který si svůj návrat na pódia po těžké nemoci nadmíru vychutnává.

Jen doufejme, že si nechává čas i na tolik potřebný odpočinek. Přeci jen se někteří fanoušci bojí, aby to Mistr s pracovními aktivitami moc nepřeháněl. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Karel Gott oslaví Nový rok v plavkách: S rodinkou odletěl sbírat síly a energii do teplých krajin

27. prosince 2016 15:42

Zpěvák Karel Gott (77) si užil vánoční svátky v rodinném kruhu, ale konec roku na Bertramce neoslaví. Mnohonásobný Slavík odletěl s rodinou na dovolenou do teplých krajin (cílovou destinaci zatím tají), kde bude sbírat sílu a energii do dalšího roku.

"Pan Gott odletěl s manželkou a dcerami po Vánocích do tepla za sluníčkem, aby zde nabral sílu a energii. U moře oslaví i příchod roku 2017,“ řekla Super.cz mluvčí Karla Gotta Aneta Stolzová.

Dovolená v teple Gottovi určitě pomůže i po zdravotní stránce. Zpěvák se sice zotavil z rakoviny mízních uzlin, ale i tak byl letos u lékaře jako doma.

V květnu absolvoval plánovanou operaci v oblasti dutiny břišní, která proběhla bez komplikací. Mistr se tak brzy mohl vrátit ke společenskému životu a koncertování.

Trápily ho však pro změnu bolesti zad, a tak musel podstoupit plánovanou operaci páteře. Po operaci zpěváka bohužel trápil zánět a později zápal plic. Doufejme, že v příštím roce už bude Mistr opět zdravý jako řípa. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář