Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaromír Meduna - Jan Meduna

Jaromír Meduna,*10.1.1953 - herec, dabér

 

Jaromír Meduna je otec herce Jana Meduny (1982). Jako absolvent DAMU strávil nejprve tři sezony v ostravském Divadla Petra Bezruče a po dvouleté zastávce v Příbrami následovalo období v Liberci než roku 1986 zakotvil v Městských divadlech pražských. Po rozdělení souboru přešel do Divadla K po dvou letech přešel do Divadla Rokoko a od roku 1998 patří k předním členům souboru Divadla ABC.

Pracovních návštěv film. ateliérů podnikl zatím jen poskrovnu a jejich účelem byly nejprve epizodky vysokoškoláka (Den pro mou lásku) a vojáka-záložníka (Člověk proti zkáze). Dosavadní největší příležitost na plátně dostal ve filmu Bizon (1989). V televizi se objevil ve filmu Posel dobrých zpráv (1976) a Proč pláčeš břízo bílá.

V mediální sféře se daleko více realizuje v rozhlase a dabingu.
Herec:
1988 Na cestě je kůň, šéfe [TV film] [34]
1989 Bizon ..... Honzův otec [35]
2000 Rodinka ..... náhradník [46]
1991 Proč pláčeš, břízo bílá [TV film] [37]

Dabing:
2007 Ratatouille ..... Mustafa [53]
1996 Pasáž ..... Stodola [42]
2005 Auta ..... King [51]
2007 Divoké vlny ..... Velký Z/Cvok [53]
2004 Úžasňákovi ..... Bob Parr/pan Úžasňák [50]
1999 Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba ..... Qui-Gon Jinn [45]
1998 Zorro: Tajemná tvář ..... kapitán Harrison Love [44]
Život brouka ..... Hopr [44]
1992 Zlomek sekundy ..... Mlátička [38]
1997 Hon na myš ..... Alexander Falko [43]
1992 Mistr Kickboxu ..... Arthur Gabrewski [38]
1996 Větší než život ..... Trowbridge Bowers [42]
1991 Podtrženo, sečteno! ..... Simon [37]

Mluví :
2003 Kniha džunglí 2 ..... Balú [49]
1999 Pokémon: První film [45]

Autor: tekra

Zdroj Osobnosti,cz

Jan Meduna,*12.2.1982 - herec

 

Jan Meduna je absolventem Divadelní akademie múzických umění a právě divadlo je dosud jeho nejvýznamnějším působištěm. Své role ztvárňuje v pražském Švandově divadle, Činoherním klubu, divadle ABC, Viole a s originálním pohybovým divadlem Veselé skoky. Tobruk je jeho filmovým debutem, kde ztvárňuje hlavní roli vojína Jiřího Pospíchala.

zdroj Osobnosti,cz

Novým členem našeho souboru se stal Jan Meduna, kterého jste mohli vidět v roli Václava Dubského v Našich furiantech. Jeho další rolí v Divadle v Dlouhé je Andrej (bratr Olgy, Máši a Iriny) v připravované inscenaci Tři sestry, jejíž premiéra je plánována na 7. září.

Jan Meduna pochází z herecké rodiny, hrával v Dětském studiu Divadla Labyrint a po gymnáziu byl přijat na katedru činoherního divadla pražské DAMU, kterou absolvoval v roce 2006. Hostoval v mnoha pražských i mimopražských divadlech, například v Divadle ABC, v Činoherním klubu, v Národním divadle, ve Švandově divadle či v Libereckém divadle F. X. Šaldy, kde si zahrál také v Našich furiantech (rovněž Václava). V současné době hostuje v několika inscenacích v Městských divadlech pražských, v Národním divadle, ve Studiu Dva a v Činoherním klubu. Pokračuje také ve spolupráci se spolužáky z DAMU, seskupenými kolem režiséra Štěpána Pácla, kteří vytvořili divadelní společnost Masopust.

Vedle činoherního herectví se věnuje také pohybovému divadlu - je členem souboru Veselé skoky, kde pracuje pod režijním a choreografickým vedením Mirka a Jany Hanušových. Navíc je i hercem hudebně zdatným, jak jste si mohli všimnout ve Furiantech, kde zpívá a hraje na křídlovku. Na trubku hraje také v kapele Fekete Seretlek, která se věnuje autorsky upravované lidové a etnické hudbě velmi různorodé provenience.

Natočil několik televizních filmů (např. Rytmus v patách) a hrál hlavní roli ve filmu Václava Marhoula Tobruk, jehož jedenáctitýdenní natáčení v severní Africe považuje za zcela výjimečnou a zásadní zkušenost.

zdroj Divadlo v Dlouhé,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář