Jdi na obsah Jdi na menu
 


Filip Čapka - Zuzana Čapková - Jiří Čapka

17. 5. 2014

Filip Čapka,*19.12.1974 - herec

 

Narodil se 19. prosince 1974 v Ostravě, v rodině, kde byl už dědeček ochotníkem a obě babičky se rovněž věnovaly divadlu. Herci jsou otec Jiří, strýc Vladimír, teta Marcela, sestřenice Vladimíra, manželka Zuzana i bratr Michal. Po absolvování JAMU nastoupil do olomouckého divadla. Zlomem v kariéře se pro něj stala nabídka alternovat Jiřího Langmajera v roli Edgara v Králi Learovi na Letních shakespearovských slavnostech v Praze. Hlavní město už neopustil: na čas spojil svou dráhu s Divadlem Bez Zábradlí, na jehož pódiu si zahrál mimojiné i v muzikálu Cikáni jdou do nebe roli Buči, za niž získal v roce 2004 Thálii. Na volné noze vystřídal pohostinsky několik pražských scén, až před nedávnem zakotvil v angažmá Švandova divadla. Tam letos hlavní rolí ve hře Biomanželka navazuje na úspěch loňské přehlídky Báječné léto s Vieweghem. Z filmových rolí lze jmenovat Mamas & Papas, kde hrál muže své reálné manželky Zuzany, Kuky se vrací či nedávno dokončený Hořící keř režisérky Agnieszky Hollandové.

V současné době hraje v seriálu Cesty domů II

Autor: sydney.sindy

zdroj Osobnosti,cz

 

 

 
 

 Pochází z herecké rodiny, kde dědeček už byl ochotníkem a obě babičky se rovněž věnovaly divadlu. Herci jsou  také jeho otec, strýc, teta, sestřenice, manželka i bratr. Po absolvování JAMU nastoupil do olomouckého divadla. Zlomem v kariéře se pro něj stala alternace Jiřího Langmajera v roli Edgara v Králi Learovi na Letních shakespearovských slavnostech v Praze.  Hlavní město už neopustil: na čas spojil svou dráhu s Divadlem Bez Zábradlí, na jehož pódiu si zahrál mimo jiné i v muzikálu Cikáni jdou do nebe roli Buči, za niž získal v roce 2004 Thálii. Po několika hostováních na pražských scénách,  zakotvil v roce 2010 ve stálém angažmá ve Švandově divadle na Smíchově.

 

Je ženatý a má dceru Aničku. 

 

Divadlo (výběr):

Národní divadlo : Vladařka závist aneb Zahradníkův pes

Divadlo v Dlouhé: Moliére

Divadlo v Řeznické : Pomoc

Divadlo bez zábradlí : Ksicht, Cesta dlouhým dnem do noci, Páté přes deváte, Tango, Maratón, Když tančila

Divadlo Palace: Když Harry potkal Sally, Divadelní komedie

Letní shakespearovské slavnosti: Bouře

Goja Music Hall: Les Misérables (Bídníci)

Národní divadlo Brno (Mahenovo divadlo): Veselé paničky windsorské

Státní opera: Kudykam

 

Film:

Restart, Román pro muže, Mamas and Papas, Kuky se vrací, Smíchov pláče Brooklyn spí (film Švandova divadla)

 

Televize:

Poslední sezóna (TV seriál), 10 způsobů lásky (TV film), Skrývačky (TV film), Kriminálka Anděl (TV seriál), Dokonalý svět (TV seriál), Setkání s hvězdou: Vilma Cibulková (TV film), Ententýky (TV seriál), Nevinné lži (TV seriál), Hořící keř (TV seriál).

 zdroj Švandovo divadlo,cz

Zuzana Čapková,*12.8.1975 - herečka

 

Narodila se v Košicích, kde také vystudovala herectví na konzervatoři a poté muzikálové herectví na brněnské JAMU. Absolvovala rolí Nelle v inscenaci Gorinova Thyla Ulenspiegela. Již během studií hostovala v Městském divadle Brno - mj. v inscenacích My Fair Lady (ze Zelňáku) a Svět plný andělů. Po absolutoriu zde nastoupila do angažmá a účinkovala v řadě muzikálových i činoherních inscenací. Z rolí: Rybářka v Righiniho a Portově Kamenném hostu, Služebná v Calderónově Znamení kříže, Mahulena v Zeyerově Radůzovi a Mahuleně, Čára v Bernsteinově West Side Story, Candy ve Wasermanově Přeletu nad kukaččím hnízdem, Jefka v Mošově a Ulrychově Koločavě, Nebeská panna a Mara v Mošově a Mertově Babylonu, Helga v Canderově a Ebbově Cabaretu.

V lužickosrbském Bautzenu účinkovala v Shakespearově Snu noci svatojánském. Po osmi letech svého brněnského angažmá začala spolupracovat s pražským Divadlem Bez zábradlí, kde hraje v pohádce Páté přes deváté a v O'Neillově Cestě dlouhým dnem do noci (role Katariny).

S Divadlem pod Palmovkou začala spolupracovat v roce 2008. Účinkuje zde v inscenaci Simonova, Bacharachova a Davidova muzikálu Sliby chyby, Wassermanově Přeletu nad kukaččím hnízdem a v Preissové Gazdině robě. Účinkuje také v televizním seriálu Velmi křehké vztahy,kde hraje učitelku v mateřské školce a v právě natáčeném seriálu Vyprávěj.

Autor: praziv

zdroj Osobnosti,cz

Jiří Čapka,*24.4.1949 - herec

 

Jiří Čapka se narodil 24.4.1949 v Přerově. Vystudoval JAMU(1971). Poté působil v Pardubicích, léta hrál v ostravských div. souborech. V sočasné době je členem pražského Divadla na Vinohradech. Tam ho můžeme vidět např. v insenaci Figarova svatba(Bartolo, lékař), Lásky hra osudná(Dottore), Adina(Poláček), Brouk v hlavě(Doktor Finache).

Autor: jansovka

zdroj Osobnosti,cz

Zuzana Čapková (* 12. 8. 1975)

Jako Tereza v Kdyby tisíc klarinetůZuzka Čapková (mnozí z diváků si ji však pamatují jako Zuzku "Kyselku" Kyseľovou) pochází ze slovenských Košic. V šesti letech ji maminka přihlásila do taneční školy, kterou nakonec navštěvovala celých 13 let. Vystudovala činoherní herectví na konzervatoři v Košicích. Pak zvažovala, zda přijmout angažmá v Nitře, nebo odejít studovat muzikálové herectví na brněnskou JAMU. Zvítězila druhá možnost a Zuzka zamířila do Česka.

V Městském divadle Brno hostovala několik let. Začínala v muzikálu West Side Story, kde se přes roli jedné z Američanek a Portorikánky Rozalie protancovala až k Čáře. Dále byla především oporou company v muzikálech My Fair Lady (ze Zelňáku), Svět plný andělů, Cabaret, Babylon či Koločava. Mimo to ztvárnila roli Živy i hlavní part křehké Mahuleny v muzikálové baladě Radúz a Mahulena. Dostala i činoherní příležitost v dramatu Přelet nad kukaččím hnízdem, kde si zkusila roli alkoholem lehce opojené a o vlastní podpatky roztomile škobrtající Sandry. V menších rolích jsme ji mohli vidět i v inscenacích Král Jindřich VIII., Mistr a Markétka nebo Peer Gynt a v Kamenném hostu aneb Prostopášníkovi (zde alternovala roli Elisy). Účinkuje také v Muzikálech z Broadwaye.

Od 1. 9. 2004 byla již stálou členkou Městského divadla Brno. Dostala další příležitosti v muzikálech Hair (Emmareta), Nana (Rosa Mignonová) a Kdyby tisíc klarinetů, kde ztvárnila hlavní ženskou roli Terezu. V tragédii Znamení kříže si zahrála Juliinu služku Armindu. Na zájezdech zpívala i roli Máří Magdaleny v rockové opeře Jesus Christ Superstar.

Zuzka však neúčinkovala jen v MdB. Vidět jsme ji mohli i jako přísnou sestru Marii Hubertu v muzikálové komedii Jeptišky a Jeptišky 2 aneb Úprk před záhadnými františkánkami v G-studiu. Velkou činoherní příležitost dostala v Lužickosrbském lidovém divadle v Bautzenu, kde ji režisér Stanislav Moša obsadil do role Titánie a Hippolyty v činoherní inscenaci Sen noci svatojánské.

Nejnověji hostuje v pražském Divadle pod Palmovkou v muzikálu Sliby, chyby, kde ztvárňuje postavy Ginger a Vivien Della Hoya, a v Divadle Bez zábradlí v inscenacích Cesta dlouhým dnem do noci a Páté přes deváté. V Janáčkově divadle v Brně hrála postavu Anny ve hře Klec bláznů. V televizi účinkovala v pohádce Maliar akvarel.

1. 8. 2005 se nedaleko Ostravy provdala za herce Filipa Čapku a 26. 1. 2006 se jim narodila holčička Anna Ester. Nyní je na mateřské dovolené a od začátku roku 2008 již v MdB vystupuje pouze jako host.

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz

Největší otloukánek z Cest domů si užívá umělou krev a zranění: Chodí je ukazovat kamarádům do hospody

17. března 2015 5:55

Mezi herce, kteří v seriálu Cesty domů zažili nejvíc rvaček a diváci je pomalu neznají jinak než s umělou krví a šrámy, rozhodně patří sympaťák Filip Čapka. Když jsme jej potkali na jezdeckém dni ve stájích v Kamenici u Prahy, k opravdovému úrazu přijít nechtěl. Jako jediný z přítomných herců odmítl na koně usednout.

"Hned, když jsme dostali tuhle nabídku, řekl jsem, že pro mne to není. Pak jsem si ale uvědomil, že jsem taky tatínek a dcera jezdí ráda, takže sem vzala spíš Anička mne. Ale mě na koně nedostanete," řekl rezolutně. Měl snad nějakou špatnou zkušenost? "Mám z nich respekt, první kontakt s koňmi jsem měl na natáčení a dopadlo to příšerně," začal s vyprávěním.

"Ten kůň, i když byl filmový, kteří jsou velmi hodní, během pěti vteřin vycítil, že na sobě má naprostého nýmanda. Celý den si dělal, co chtěl, navíc jsem byl v plné zbroji a musel u toho říkat nějaké texty. A u toho jsem seděl na zvířeti, které mě mělo úplně na háku. A pak se stala ještě nemilá věc, když dublér, který mne zastupoval v souboji, spadl a dost si ublížil," ukončil příběh Čapka.

Rvačky, které prožívá v Cestách domů, jsou mu mnohem milejší. "V Cestách jsem jich měl hodně a docela jsem si zablbnul a doufám, že ještě zablbnu. Maskéři mají moje šrámy za chvilku hotové a vypadá to opravdu věrohodně. Párkrát se mi stalo, že jsem se neodlíčil a jel jsem rovnou k nám do krčmy. Kluci koukali, co se mi stalo, a já je chvíli natahoval, že mne cestou někdo zmlátil, než jsem jim předvedl, že jde jen o líčidlo," smál se herec. 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář