Jdi na obsah Jdi na menu
 


Erik Pardus - Eva Gorčicová

Erik Pardus,*2.2.1957 - 10.5.2011 - herec

 

Erik Pardus studium JAMU ukončil v roce 1982, od 1.2.1982 v Městském divadle Brno.

Rád vzpomíná na tyto role: Toffolo (Poprask na laguně), Uriel (Dům se sedmi balkóny), Karion (Vláda žen), Hitler (Hra o lásce, smrti a věčnosti…), Tom (Nový způsob jak splácet staré dluhy), Jack Hunter (Vytetovaná růže), Janek (Modrý pavilon), Mladík (Dobrý večer, léto, dobrý večer, lásko), Richard (Všechno je v zahradě), Ponza (Každý má svou pravdu), Howard Wagner (Smrt obchodního cestujícího), Jago (Othello), Syn (Foxtrot), Pamfilo (Mor), John Worthing (Dobrý večer, pane Wilde), Petr (Romeo a Julie), Kňour (Mistr a Markétka)

Pochází z Uherského Hradiště, ale od svých pěti let žije v Brně

Hrál například v těchto filmech a seriálech: v Četnických humoreskách (Zahálka), v pohádce O ševci Ondrovi a komtesce Julince si zahrál čerta Šuspajtla, O princezně ze zlatým lukem, jako malý hrál Jana v Babičce A. Moskalyka aj.

Nyní držitel ceny Alfréda Radoka za rok 2007 za stvárnění roli v inscenanci Smrt Pavla I a také ceny Thalie za tutéž roli za rok 2007.

Autor: chikita

zdroj Osobnosti,cz

Erik Pardus, se narodil v Uherském Hradišti v roce 1957, a postupem času se stal populárním českým hercem, který vstoupil do širšího povědomí diváků dvěmi rolemi, rolí strážmistra Zahálky, ze seriálu Četnické humoresky a chlapecké role Pindi, z filmu Romance za korunu. Role Pindi, ta byla úplně na začátku jeho herecké kariéry. Zde hraje studenta, který se připlete mezi populární zpěváky a je hvězdou večera, bez kterého by vše nedopadlo dobře. Zde hraje po boku Miroslavy Šafránkové a spousta populárních zpěváků ze 70. let. Nakonec i Karel Gott pro něj zpívá hit Mít talent, co měl Paganini. Po této roli se vytratil z kin i televizorů, přitom ale od roku 1982 učinkoval v angažmá Městského divadla v Brně, kterému byl věrný celý život.
Zde v Brně, se stal velice populárním hercem, když učinkoval v desítkách rolí v divadle. Za roli cara Pavla I., byl odměněn Cenou Thálie, mohli jsme jej též vidět v divadelním představení komédie Brouk v hlavě, který byl televizí Čt 1, zaznamenán, a nedávno i uveden na obrazovce. Zde hrál jednu z hlavních rolí po boku Jiřího Dvořáka a Heleny Herfortové. Jeho životní rolí se stal ale strážmistr Zahálka, z televizního seriálu Četnické humoresky, který na diváky svým vstupem do děje, zapůsobil, jako /“bomba /“. Kdo má tento seriál rád, přizná, že jeho vstup do seriálu, bylo příjemné oživení na scéně. V díle Hypnotizér, kde se nepřímo podílel na smrti dívky, byl za trest převelen a z děje seriálu odchází aby mohl po kratší odmlce opět zazářit. Byl věrný i svým učinkováním v Tv pohádkách a prošel řádkou seriálů : Dobrodružství kriminalistiky, Detektiv Martin Tomsa, Konec velkých prázdnin, Černí baroni, Ošklivka Katka. Mezi jeho přátele se počítali Petr Gazdík, Igor Ondříček, Zdeněk Junák nebo Alena Antalová.
Jeho životní oporou byla herečka Eva Gorčicová, se kterou má syna Honzu a podílel se, coby správný táta, na výchově nevlastního syna Jakuba. Proč o Erikovi hovořím v čase minulém? Zde musím říci, že svojí poslední rolí herce byla /“jeho vlastní smrt /“, která nás nevědomé televizní diváky překvapila, neměli jsme zdání, že bojuje statečně s rakovinou plic, a tu byla smrtka vítězná. Herec Erik Pardus, s krásným klukovským, šibalským úsměvem, odešel do hereckého nebe ve věku 54. let. Jeho poslední role bylo divadelní učinkování ve hře Jméno růže a v Tv studiu natočil Okno do hřbitova. V prosinci loňského roku, se stal dědečkem vnučky Anetky a je škoda, že z této role, mu nebylo více vyměřeno, těšit se z ní.
Navždy osiřelo jeho místo, ve vinném sklípku, kde si občas poseděl, z nejlepším kamarádem a kolegou, Zdeňkem Junákem, při sklínce dobrého vínka.

Autor: jarda53

 

Erik Pardus (* 2. 2. 1957) - český herec, narozený v Uherském Hradišti. Za celou svou dosavadní hereckou kariéru byl věrný jediné scéně – Městskému divadlu v Brně. Držitel ceny Thálie za rok 2007. Z televize je snad nejvíce proslaven jako strážmistr Zahálka ze seriálu Četnické humoresky.

Nedá se říci, že by herecký um zdědil po někom v rodině. Snad pochytil něco od strýce, bratra maminky, který občas ochotničil. Pokud jde o vztah ke kultuře, tak maminka byla barovou zpěvačkou a otec občas hrával na harmoniku. Čím v budoucnosti Erik bude patrně rozhodla maminka. Přála si mít z Erika umělce. Otec hrál spíše na sportovní stránku. Erik jako dítě hodně hrával kopanou. V dětství též hodně četl. Považoval se za knihomola. Erik není jedináček. Má ještě sestru. Ta se v roce 1974 provdala do Austrálie.

Erik Pardus studoval na JAMU a absolvoval v roce 1982. Od ukončení školy působí v již zmíněném Městském divadle Brno. Ve filmu jsme jej zatím moc neviděli.

Z osobního života:
Jeho manželkou je herečka Eva Gorčicová. Erik Pardus je silným kuřákem.

Z divadelních rolí:
V jámě lvové (role židovského herce Kirsche) - za tuto roli obdržel Cenu českého divadla
Smrt Pavla I. - cena Alfréda Radoka

Autor: hvezdyn


zdroj FDb,cz

Eva Gorčicová,* 17.5.1950 - herečka, dabérka

 

Herectví vystudovala na brněnské JAMU, které zakončila roku 1973. Hned po absolutoriu zamířila do Divadla bratří Mrštíků (dnešní Městské divadlo), kde ve stálém angažmá setrvala 37 let (1973-2010), nyní na této scéně vystupuje jako host.

Na scéně brněnského Městského divadla odehrála Eva Gorčicová desítky velkých rolí v klasickém i moderním repertoáru. Prosadila se také v muzikálové tvorbě, která v Městském divadle měla vždy velký prostor.

První zkušenost s kamerou získala Eva Gorčicová v brněnském televizním studiu při práci na komedii DOMÁCÍ STRAVA JE DOMÁCÍ STRAVA (1978), později účinkovala v dalších menších televizních projektech z Brna, do širšího povědomí vstoupila díky seriálu ČETNICKÉ HUMORESKY (2003), i když se objevila jen ve dvou dílech. Mnohem větší možnosti se jí otevřely před mikrofony, nejprve v brněnském rozhlase, později v dabingu. Její hlas zazněl k divákům z řady filmů i televizních seriálů (STEFANIE; STAR TREK), především ji známe jako Sue Ellen Ewingovou z legendárního DALLASU.

Manželem Evy Gorčicové byl herec Erik Pardus (1957-2011), taktéž dlouholetý člen Městského divadla v Brně.

Autor: Kaja-97-Ho

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář