Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dita Hořínková - Filip Antonio - Viktor Antonio

Dita Hořínková,*16.3.1976 - herečka

 

Zpěvačka a herečka Dita Hořínková působí na divadelní scéně již od svých osmi let. Má za sebou turné po Japonsku, koncertování v Kanadě (Toronto), působení v muzikálech Cats (v roli kočky Grizabelly), Miss Saigon, Evita, Romeo a Julie (roli chůvy, královny Mab a Kapuletové), Kabaret, Cikání jdou do nebe (v roli Rady), operetách My Fair Lady (jako Eliza Doolitlová), Čardášová princezna (role Stasi), četná vystoupení společně s naším předním houslovým virtuozem Jaroslavem Svěceným, hostování v nejrůznějších projektech skladatele, zpěváka a malíře Richarda Pachmana, moderování rozhlasových pořadů, nejrůznějších kulturních a společenských akcí, vystupování v televizi, četná představení pro děti a mládež včetně charitativních akcí pro vozíčkáře a mnohé další…
Mimo jiné spoluzaložila a vedla populární těleso „Happy Day Quintet“.
Je matkou dětského herce Filipa Antonia.

Autor: praziv

zdroj osobnosti,cz

Bráškové Viktor a Filip Antoniovi

Bráškové Viktor a Filip Antoniovi Foto: archiv Dity Hořínkové

Nová dětská hvězda: Tenhle klučina je stejně talentovaný jako starší bráška, který hraje ve filmech a muzikálech

10. dubna 2015 5:05

Naprostý úžas a nadšení vzbudil na konkurzu na novou verzi muzikálu Děti ráje teprve pětiletý chlapeček. Mladší bráška známé dětské hvězdy Filipa Antonia Viktor, který chodí teprve do školky, brilantně zvládl roli Čusbuse, kterou ztvárňoval jeho sourozenec. Ten je na ni jako jedenáctiletý už starý.

"Když mu řekli, že ho chtějí, měl strašnou radost. Běhal do kolečka jako malé štěně," svěřila nám maminka dvou talentovaných synů, operetní a muzikálová zpěvačka Dita Hořínková. "Na konkurz se těšil, bude to jeho první role v divadle, ale už se objevil i v televizi. Jako malé miminko byl v Přešlapech, když mu byly tři, hrál ve Vyprávěj, a také si zahrál ve spotu pro Terezu Maxovou (43)," vypočítala.

"Teď začal chodit na hudební přípravku a na klavír, je hodně živý, baví ho běhání, takže jsme začali s fotbalem," pokračovala ve výčtu aktivit mladšího syna Dita. "Poslouchá, když s Filipem děláme přípravu textů pro televizi anebo si opakujeme na divadelní představení, a mimovolně se to také učí. Takže Čusbuse už uměl dávno. Samozřejmě ho nejvíc zaujala věta: ‚Čas utíká jako jelen, když je do prdele střelen,‘ " smála se.

Ani jeho starší bratr ale nezahálí a pokračuje ve své kariéře. "Momentálně hraje v Mýdlovém princi a ve Sněhové královně, v dětské televizi Déčko je v pořadu o etiketě a zahrál si i ve filmu s Michaelem Douglasem a Johnem Malkovichem Unlocked, který se točil v Praze," pochlubila se Dita, která díky aktivitám svých synů sama práci trochu upozaďuje, i když momentálně účinkuje například v muzikálu Přízrak Londýna. 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

Filip Antonio,*2.9.2003 - herec

 

Narodil se 2.9.2003 ve znamení Panny. Herecké a hudební vlohy se u něj začaly projevovat již od útlého věku. Stal se nejmladším účastníkem kurzů mladých klavíristů v Písku, lje žákem paní prof. Jany Korbelové. Zpívá a koncertuje s Kühnovým dětským sborem.

První krůčky před kamerou absolvoval již jako 18-ti měsíční v seriálu Bazén, v současné době ho můžete vídat také v oblíbeném seriálu Velmi křehké vztahy,kde hraje Matěje Skálu malého syna Hynka Skály. Hudební a herecké vlohy Filip Antonio zdědil bezesporu po své mamince - muzikálové a operetní zpěvačce a herečce Ditě Hořínkové, u které má v tomto směru veškerou podporu a zázemí. Diváci mohli Ditu Hořínkovou vidět např. v muzikálech Cats, Miss Saigon, Evita, Romeo a Julie, Kabaret či operetách Čardášová princezna a My Fair Lady jako Elizu Doolittlovou.

Koncertně také vystupuje v triu s houslovým virtuozem Jaroslavem Svěceným a klavíristou Pavlem Větrovcem. Filip Antonio s maminkou Ditou v současnosti připravují CD s hravými písničkami pro děti. libaš jako buh  libaš jako dabel

Autor: praziv, magdalena.korodiova

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář