Jdi na obsah Jdi na menu
 


Andrea Kerestešová - Růžičková - Mikoláš Růžička

Andrea Kerestešová,*21.7.1984 - herečka

 

Andrea Kerestešová je slovenská herečka a modelka. V Česku je známá například z filmu Rafťáci (2005), kde ztvárnila hlavní ženskou postavu, Kláru (kvůli výraznému slovenskému akcentu ji nadabovala Andrea Elsnerová), nebo z reklamy na Vodafone. Na konci srpna 2009 začala Česká televize vysílat retrospektivní seriál Vyprávěj, ve kterém se ujala hlavní ženské role - Evy. Podle jejího oficiálního webu jsou její míry 91-61-91 a měří 169 cm.

Vystudovala obor Učiteľstvo 1. stupeň a obor Tvorivá dramatika na Pedagogické fakultě Trnavské univerzitě, kde získala titul magistr.

Autor: praziv, guigne

zdroj Osobnosti,cz

Zasnoubila se v Provence? Takto mlžila o své nejromantičtější dovolené v životě hvězda Vyprávěj

2. srpna 2014 10:46

Andrea Kerestešová (30) procestovala už mnoho míst na světě, mnohokrát třeba navštívila Asii, kterou projezdila křížem krážem. Až po třicítce ale herečka začíná poznávat krásy Evropy. Její přítel Mikoláš Růžička jí splnil sen a oba před několika dny vyrazili na vysněnou dovolenou do francouzské Provence.

„Bylo to krásné a těžko to popisuju slovy. Provence pro mě byla emoční, protože miluju levandule a miluju fialovou," rozpovídala se o výletu herečka a jedním dechem dodala: „Byla jsem tam nejvíc spokojená a šťastná, bylo to krásné."

Během našeho rozhovoru se citlivá herečka začala skoro až červenat. „Bylo to tak romantické, že jsem se z toho ještě nevzpamatovala," řekla Andrea. Nás napadlo, jestli v romantickém prostředí snad nedošlo po skoro třech letech vztahu k zásnubám, a tak jsme na toto téma položili přímou otázku. „Já jsem nic nenaznačila, jen jsem řekla, že to bylo víc než romantické," diplomaticky reagovala herečka.

Tak uvidíme, jestli se na hereččině levém prsteníčku brzy objeví prstýnek s blyštivým kamínkem. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 
Kráska z Vyprávěj brzy ufrnkne k protinožcům.

Kráska z Vyprávěj brzy ufrnkne k protinožcům. Hermína

Kráska z Cest domů utíká na druhou stranu zeměkoule. Rozhodla se žít v pustině mezi divochy

25. října 2014 12:09

O Andree Kerestešové (30) se ví, že miluje fotografování a cestování. Teď se známá herečka rozhodla své vášně propojit. Kráska ze seriálu Cesty domů připravuje svou už třetí výstavu fotografií.

„Bude to zase cyklus, ale chtěla bych to posunout někam dál,“ říká Andrea, která kvůli svému novému projektu odcestuje začátkem příštího roku do Austrálie. „Chtěla bych odjet do Austrálie a fotit tam původní obyvatele, kteří se odmítli přizpůsobit společnosti. Chtěla bych je dát do konfrontace s naší společností a se světem celebrit, které se naopak někdy až příliš přizpůsobují,“ opatrně prozradila své plány Andrea. Herečka plánuje mezi Aboriginci strávit asi dva týdny. „Chtěla bych tam s nimi žít, postavíme si tam stan a zkusíme se s nimi spřátelit. Ráda bych se s nimi nejdřív skamarádila. Nechtěla bych, aby to focení bylo nucené,“ říká herečka.

K protinožcům vyrazí Kerestešová bez svého přítele Mikoláše Růžičky. Bude ji doprovázet kamarád kameraman, který bude o projektu točit jeden díl filmu.

S Andreou Kerestešovu jsme si povídali u příležitosti představení projektu Girls&Business 2015. Kráska, která se proslavila díky seriálu Vyprávěj, bude jednou z dvanácti žen v kalendáři, jehož výtěžek poputuje ve prospěch azylového domu pro ženy bez domova. 

Jiří Čeladník, Super.cz

Andrea se cítí mnohem lépe za objektivem než před kamerou.

Andrea se cítí mnohem lépe za objektivem než před kamerou. Hermína

Znáte ji jako herečku ze seriálů: Je ale jedna věc, která tuto Slovenku baví víc než herectví

14. března 2015 5:45

Má za sebou už dvě autorské výstavy a podle názoru jejích fanoušků, ale i odborníků, ji mnohé ještě čekají. Herečka Andrea Kerestešová (30) dělí své zájmy mezi film, divadlo a fotografování.

„Zatím mě opravdu živí herectví, ale kdo ví. Za nějaký čas se z koníčka může stát i profese, i když to, co dělám, zřejmě zůstane tím hlavním a nejdůležitějším,“ nechala se slyšet Andrea na vernisáži výstavy svých fotoobrazů v Eco Art salonu na pražských Vinohradech.

Svou druhou výstavu fotek s názvem Syndrom představila hvězda seriálů Vyprávěj a Cesty domů loni v létě na střeše obchodního domu v centru Prahy, poté se objevila ve dvou restauracích v Čechách a přesunula se na dvě místa na Slovensko.

Kerestešová se obávala, jak na konzervativním východním Slovensku její příbuzní přijmou výstavu, ve které se mimo jiné objevuje těhotná žena na hřbitově nebo detail ňadra. „Byla jsem ráda, že pochopili můj záměr. Těší mě, že přišli na to, o co mi šlo,” svěřila se nám Andrea.

Rodiče a příbuzní měli možnost navštívit její výstavu v Popradu. „Těšila jsem se, až výstavu uvidí se vším všudy. Tak dlouho jsem rozebírala život a smrt, až to všechno začalo žít vlastním životem,” otevřela herečka bolavé téma, kdy jí loni okolo svátku Všech svatých zemřel její milovaný kocour Kvík

Jiří Čeladník, Super.cz

Andrea Kerestešová pózovala s kozami.

Andrea Kerestešová pózovala s kozami. Foto: Pavel Horák pro Glanc

Hvězda Cest domů, jak ji neznáte: Mrkněte, jak Kerestešová krotila neposedné kozy

24. března 2015 9:22

Herečka Andrea Kerestešová (30) se už těší na Velikonoce, a tak neváhala přijmout nabídku na nafocení zbrusu nových snímků s nádechem jarní tematiky. Společně s kolegou ze seriálu Cesty domů Vincentem Navrátilem zapózovala pro časopis Glanc s domácími zvířaty.

Zatímco Navrátil se nechal zvěčnit se slepicemi na hlavě, Kerestešová si užívala focení s neposednými kozami.

V jednu chvíli jí ale během focení moc do smíchu nebylo. Menší ze dvou koziček, která se jmenovala poněkud zvláštně - Pekáček - herečku pokakala. A protože Andrea měla po focení ještě nějakou pracovní schůzku, v koupelně si znečištěná místa na tričku a kalhotách musela přeprat.

“Nestíhám se vrátit domů a převléknout se, tak doufám, že na té schůzce nebudu smrdět,” smála se. “Točit nebo fotit se zvířaty je vtipné, můžete se snažit jakkoliv, ale to zvíře vás vždycky zastíní a vy se mu musíte přizpůsobit. Malá koza se asi pokakala ze strachu, chtěla být se svou maminkou, ta se prý jmenuje stejně jako já v seriálu - Ema. Kozy mám ráda, jsou to hodně pozitivní zvířata, když si je prohlédnete, jako by měly pořád úsměv na tváři. Vždycky jsem je chtěla chovat, ale v Praze v bytě nemůžu,” posteskla si Andrea, která naštěstí nepříjemnou situaci brala s humorem.

Velikonoční focení Andreu moc bavilo a na svátky jara se už moc těší. „Miluju jaro, je to zrod nového života, je to díky sluníčku krásné období. Velkou noc jsem pravidelně trávila u nás na východním Slovensku, letos budu v Praze, protože budu pracovat. Je mi to trochu líto, protože na východním Slovensku se tradice dodržují. U nás se ani velmi ‚nešibe‘, hlavně se polévá studenou vodou. Když jsem byla dítě i pak dospívající holka, vždycky přišli sousedi s vědry, nebo mě hodili do vany. Několikrát denně jsem se musela převlékat a většinou jsem onemocněla,” vzpomínala na Velikonoce se smíchem Andrea. 

Anna Veškrnová, Super.cz

Pokus o znásilnění v Ordinaci: Nebylo mi z toho vůbec dobře, říká o natáčení ‚oběť‘ brutálního doktora

16. února 2017 17:04

Nepříjemné natáčení má za sebou herečka Andrea Růžičková (32). V seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 byla předepsaná scéna, v níž se primář Mára pokusí znásilnit Mariku Lukáčovou, již ztvárňuje. A přestože na ni její kolega Robert Jašków bral ohledy, dobře jí z toho nebylo. Psychicky ani fyzicky.

„Aby usvědčila zákeřného primáře Leoše Máru z braní drog, rozhodne se krásná lékařka Marika použít ženské zbraně. To se jí ale dnes večer stane osudným. Maričiny svůdné šaty, laškovné pohledy a Márův vztek vykonají své. Primář nad sebou ztratí kontrolu a ukáže, jak brutální dokáže být,“ píší z Novy ke scéně.

Z jejího natáčení si Růžičková odnesla mimo jiné svalovou horečku. „Po téhle scéně jsem měla svalovici. I když byl Robert velmi ohleduplný a po každém záběru se ujišťoval, jestli mě nezmáčkl moc, tím, jak jsem se bránila, jsem používala zřejmě jiné svaly, než jsem zvyklá, a potom mě všechno bolelo,” uvedla Andrea. „Nebylo to příjemné. I když jsme byli na každém pohybu domluvení a samozřejmě jsem věděla, že to není skutečné a soustředila jsem se na to, abych to dobře zahrála, tak mi z toho nebylo vůbec dobře,” dodala Růžičková. 

Lucie Sieglová , Super.cz

Růžičkovi nafotili fashion kolekci.

Růžičkovi nafotili fashion kolekci. Foto: Pavlína Jarošová

Svou lásku před objektivem nemuseli předstírat. Hvězda Ordinace neskrývá city ke svému uhrančivému manželovi

25. února 2017 13:40

Andrea Růžičková (32) a její manžel Mikoláš jsou osobnosti plné extrémů. Sotva, co se vrátili z pobytu v Africe, kde pomáhali opuštěným dětem, tak se ocitli v mnohem prozaičtější poloze. Prostředí chudoby a nedostatku ve velmi krátké době vyměnili za povrchní svět nablýskané módy.

Herečka, známá stále více pod svým dívčím příjmením Kerestešová, se svým partnerem hudebníkem fotili novou kampaň pro jednu módní značku. Samotné focení manželského páru probíhalo pod taktovkou fotografky Pavlíny Jarošové.

Andrea je známou cestovatelkou, a tak z ručně malovaných motivů látek byla nadšená. „Jako modelka jsem začínala a díky herectví jsem v této roli do jisté míry pořád. I když dnes raději stojím na druhé straně za fotoaparátem, ráda předvedu zajímavou módu, obzvláště ve společnosti svého muže,“ usmívá se žena mnoha tváří, která se nikdy nenechává svázat do jediné škatulky – fotografuje, cestuje a její vášní je poznávání nových kultur. „Baví mě barevnost a pestrost značky, která na mě působí jako exotická cesta,“ říká známá herečka a fotografka Andrea Kerestešová. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Z dobrodružného pobytu v Africe si hvězda Ordinace možná přivezla i parazity. Kráska to ale bere s humorem

12. března 2017 5:55

Před několika týdny se Andrea Růžičková (32) vrátila z dobročinného pobytu v Africe, kde se svým manželem pomáhali v rámci projektu Bez mámy stavět sirotčinec v africkém Mahangu.

„Mám přímou zkušenost a vím, o čem to je,” říká herečka, pro kterou byl pobyt na africkém kontinentu velmi přínosný: „Všechno je tam jiné. Je to ale v podstatě o stavu mysli. Tím, že jsem v Africe už byla, tak jsem věděla, že ty podmínky budou tvrdší než při jiném cestování. Byla jsem ale vyzbrojená psychicky i fyzicky.”

A jak se na náročnou cestu hvězda seriálů Vyprávěj a Ordinace v růžové zahradě vyzbrojila? „Vždycky je tam problém s vodou, brala jsem si tedy flašku filtrující vodu, musela jsem s sebou mít repelent, protože Tanzanie je červená zóna malárie,” říká.

Pobyt na černém kontinentu v herečce stále zanechává dozvuky jednak ve formě vzpomínek, tak i v podobě jiných záležitostí, kterých by se raději zbavila. „Nevypadá to, že jsem si nějakou chorobu přivezla, ale samozřejmě nějací parazité v mém těle možná jsou. Stává se, že člověk během cestování chytne nějaké parazity, kteří ale můžou být k našemu tělu i přátelští,” brala vše s humorem Andrea Růžičková. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Andrea Růžičková a Martin Stránský

Andrea Růžičková a Martin Stránský Foto: Archiv TV Nova

Měla být nahá, ale nepovedlo se: Scéna stydlivé herečky z Ordinace nakonec dopadla takto

30. března 2017 17:41

Scénáře, ať už seriálové, nebo filmové, hercům mnohdy předepisují milostné anebo nahé scény. Někteří je berou v pohodě, jiní jako nutné zlo, ale jsou i tací, kterým jsou vyloženě proti srsti a do předepsané nahoty zasáhnou. To je případ herečky Andrey Růžičkové (32), aktuálně působící v Ordinaci v růžové zahradě.

Její seriálová romance s kolegou, kterého hraje Martin Stránský (47), se, bohužel pro ni, neobejde bez intimních scén. Ty ale zvládá jen, jak se říká, odtud potud. „Jakmile je ve scénáři napsáno: ‚Marika leží nahá v posteli‘, prosadím si tílečko. To je ale taky jediný případ, kdy zasahuju do scénáře, zato spolehlivě,“ přiznala Andrea. Ukázat víc kůže, než je nezbytně nutné, nehodlá.

„Natáčení milostných scén mi není příjemné. Nepřijde mi přirozené ležet v posteli s někým jiným, než je můj manžel,“ dodala herečka, jež je manželkou hudebníka Mikoláše Růžičky. 

Super.cz

Věřili byste, že se tahle sympaťanda dokáže někdy rozčílit?

Věřili byste, že se tahle sympaťanda dokáže někdy rozčílit? Michaela Feuereislová

Tahle herečka z Ordinace je prý pěkný nervák. Co ji zaručeně uklidní?

6. dubna 2017 12:45

Herečka Andrea Růžičková (32), známá stále pod svým dívčím příjmením Kerestešová, je mnohými považovaná za vyloženého kliďase, tíhnoucího k východním filozofiím, kterého jen tak něco nerozhodí. Sama herečka o sobě ale tvrdí, že je ve skutečnosti pěkný nervák. „Když mám přetlak v hlavě, tak běhám,” řekla Růžičková.

O Andree se úplně neví, že v dětství běhala závodně. „Byla jsem výborná, ale jen na krátké tratě. Mám v sobě pud zvířete a hned uteču,” řekla Andrea a s humorem dodala: „Je dobré, že běhá taky můj manžel, který mě jako jeden z mála dohonil.”

Běhá hvězda seriálů Vyprávěj, Cesty domů a Ordinace v růžové zahradě někdy na čas a snaží se posunovat své limity? „Vůbec ne, chodím běhat intuitivně, zásadně sama a rozhodně musím mít v uších hudbu, která mě motivuje,” řekla Andrea na představení nového typu běžeckých bot. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Andrea Růžičková, dříve Kerestešová, s manželem Mikolášem

Andrea Růžičková, dříve Kerestešová, s manželem MikolášemFoto: Pavlína Jarošová

Hvězda Vyprávěj a Ordinace je štěstím bez sebe: Osm měsíců po svatbě čeká miminko!

12. dubna 2017 18:55

Fanoušci Andrey Růžičkové (32), dříve Kerestešové, která zářila v Rafťácích, seriálu Vyprávěj a nyní také v Ordinaci v růžové zahradě 2, budou nadšeni! Jejich oblíbená půvabná herečka slovenského původu bude totiž poprvé maminkou.

 

„Ano, je to tak. Děkuji za optání a gratulaci. V létě se nám narodí miminko. Jsme s Mikolášem moc šťastní a moc se těšíme,“ potvrdila radostnou zprávu Super.cz Růžičková.

Ta se loni v srpnu provdala za hudebníka Mikoláše Růžičku, jehož příjmení posléze přijala.

Kdy se má potomek narodit a zda už rodiče znají jeho pohlaví, to si zatím nechávají pro sebe. Chtějí si uchránit aspoň část soukromí.

O tom, že partně bude v radostném očekávání, ale novináři tušili, bříško už nějaký ten čas na veřejnosti zakrývala volnější látkou.

Andrea rozhodně není žádná tuctová celebritka. Už delší dobu ji naplňuje pomoc dětem v Africe, nedávno třeba byla pomáhat s budováním sirotčince v Tanzánii. Kromě toho je také velmi talentovanou fotografkou

David Zápal , Super.cz

 

Růžičkovi znají pohlaví miminka, ale informaci si nechávají pro sebe.

Růžičkovi znají pohlaví miminka, ale informaci si nechávají pro sebe.Herminapress

Už se pěkně zakulatila. Hvězda Ordinace v růžové zahradě bude zakrátko rodit

7. června 2017 11:58

Ze začátku těhotenství se snažila skrývat klenoucí se bříško pod vrstvy látek, nyní už by ale Andrea Růžičková (32) nikoho nepřesvědčila, že není těhotná.

 

Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě je ale ráda, že na ní je požehnaný stav vidět. „Aspoň nemusím nikomu nic vysvětlovat, je to jasné na první pohled,” smála se herečka, která ze svého stavu těží klasické výhody. „Například v tramvaji mě pouští okamžitě sednout. Během pěti sekund mi někdo nabídne místo. Je hezké, že jsou mezi námi stále ohleduplní lidé.”

Herečka, která svého prvního potomka přivede na svět v létě, si paradoxně nejvíc užívá aktuální období pokročilého stádia těhotenství. „Teď je mi nejlépe,” říká sympatická brunetka. Andrea s manželem Mikolášem Růžičkou si nechali prozradit pohlaví dítěte, ale ostatním to neprozradí. „Ptali jsem se pana doktora, ale jisté to bude, až jak se to narodí,” směje se herečka.

S Růžičkovou jsme si povídali na vernisáži její putovní výstavy fotografií, které pořídila během svého vánočního pobytu v jižní Tanzanii, kde s manželem pomáhali organizaci Bez mámy, která spravuje centrum pro sirotky v Mahagu. Výtěžek z prodeje fotek poputuje právě na konto této organizace. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Andrea a Mikoláš Růžičkovi

Andrea a Mikoláš RůžičkoviHerminapress

Hvězda Vyprávěj a Ordinace pláče štěstím: Andrea Kerestešová se v noci stala maminkou!

19. srpna 2017 9:05

Nejočekávanější okamžik jejího života je tu! Herečka Andrea Růžičková (33), kterou si diváci pamatují hlavně pod dívčím jménem Kerestešová, se v noci stala maminkou.

 

„Dnes v 00:01 nastala nepopsatelná lehkost bytí! Naše děťátko zrozené z čisté lásky je mezi námi,“ uvedla na své sociální síti. Jestli se stala matkou chlapečka nebo holčičky, to už ale neuvedla.

To, že je těhotná, prasklo v dubnu, osm měsíců po svatbě. „Jsme s Mikolášem moc šťastní a moc se těšíme,“ řekla nám tehdy. Pohlaví dítěte si dopředu nechali říct, ale veřejnosti se s ním nepochlubili.

Andreu kromě rodinného života a herectví naplňuje také charita. Nedávno tak třeba uspořádala výstavu o svém pobytu v Tanzanii, kde s manželem pro organizaci Bez mámy budovali centrum pro sirotky. 

Andrea měla podle všeho náročný porod, ale vše nakonec dobře dopadlo.

Andrea měla podle všeho náročný porod, ale vše nakonec dobře dopadlo.Foto: Baby Holding

Velké porodní komplikace: Kerestešová prozradila detaily nejtěžšího i nejkrásnějšího dne svého života

20. srpna 2017 6:55

Již jsme vás dnes informovali, že se Andrea Růžičková (33), známá spíše pod svým dívčím jménem Kerestešová, stala maminkou.

 

Herečka se svěřila s radostnou novinou prostřednictvím svého profilu na sociální síti Facebook. Na internetu nebyla ale nijak konkrétní. Super.cz pak prozradila více detailů. Svému chlapečkovi, který přišel na svět dnes minutu po půlnoci v nemocnici v Hořovicích, dali Andrea se svým manželem Mikolášem jméno Tobiáš.

„Byl to nepopsatelný zážitek. Z celého srdce děkujeme nemocnici v Hovořicích a jejímu skvělému lékařskému týmu, díky kterým jsem i navzdory nemalým komplikacím mohla porodit bez řezání. Jsme nesmírně šťastní,” radovala se Andrea Růžičková ze skutečnosti, že mohla porodit přirozenou cestou a nemusela podstoupit císařský řez.

Všem třem gratulujeme. 

 

 

Andrea Růžičková prožívá radostné chvíle.Super.cz

Hvězda Vyprávěj si jméno pro syna vybojovala. Jak zvládá mateřství?

11. září 2017 12:58

Není to ještě ani měsíc, co Andrea Růžičková (33) přivedla na svět své první dítě, syna Tobiáše, a už se pomalu pouští do práce. My jsme se s ní setkali u příležitosti představení projektu Čistá voda dětem, jehož cílem je poskytnout pitnou vodu v oblastech, kde je jí nejvíc potřeba. Andree nebyly tyto problémy nikdy lhostejné a v momentu, kdy se stala maminkou, pro ni mají ještě větší význam.

 

Herečky, známé ze seriálů Vyprávěj, Ordinace v růžové zahradě nebo Cesty domů, jsme se mimo jiné zeptali na synovo jméno. „Tobiáše jsem si vybojovala já. Bylo pro nás důležité, aby náš syn měl ve slovenštině a češtině stejný tvar jména. Aby bylo to jméno mezinárodní, což bez diakritiky je. A samozřejmě pro nás byl důležitý význam jména. Tobiáš znamená ’Bůh je dobrotivý’, to se mi moc líbilo,” vysvětluje Andrea.

V posledních dnech je toho na Andreu hodně. Je proto ráda, že ve svém partnerovi Mikoláši Růžičkovi má velkou oporu. „Jediné, co nedělá, tak nekojí, což je mi strašně líto, jinak zvládá úplně všechno,” říká Růžičková. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 
 

 
 

Časová osa článků

 
 

 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář