Když před třemi roky Dagmar Pecková vystoupila na jeviště, myslela si, že je konec. „Byla jsem natolik vyšťavená, že jsem chtěla se vším praštit. Najednou to nebylo moje milované povolání. Byla to jedna velká tyranie,“ přiznává dnes Pecková ve své otevřené zpovědi pro magazín Téma.

Buď to byla náhoda, nebo to byl osud, který ji svedl dohromady s psychiatrem. Potkala ho, když šla na běžné ultrazvukové vyšetření, které nemělo s psychikou nic společného. V tu chvíli z Peckové vyletěl všechen pocit zmaru, který v ní vězel. „Během dvou minut jsem mu řekla, že je to strašný, že jsem ošklivá, stará a že nic neumím. A že je konec,“ svěřila se Pecková. Lékař okamžitě zbystřil a Peckové pomohl „očistit duši od různých nánosů.“ Díky meditaci, literatuře a vnitřnímu úklidu v sobě opět našla ztracenou sílu.

S tou mou krizí souvisel i přechod, to je v naší společnosti velmi tabuizované téma. Žena ztratí nad sebou vládu, najednou jí poroučí hormony. Všechny mé kolegyně, které to prožily, měly hlasový problém,“ otevřela téma, které se týká každé ženy, ale o kterém se příliš nemluví.

Hormony způsobily, že se hlasově Pecková necítila pevná v kramflecích, propadala depresím. „Plácala jsem se v bahně,“ říká pro Téma. Přitom všechna zdravotní vyšetření ukázala, že hlasivky má v naprostém pořádku.

Situaci na jedné straně komplikoval fakt, že syndrom vyhoření ve stejnou chvíli zažíval také její manžel, rovněž hudebník Klaus Schiesser. Oba byli shodně na dně, bez energie. Na druhou stranu jim to pomohlo, protože s problémem bojovali společnými silami. Jak Pecková dnes přiznává, součástí terapie bylo smíření se s minulostí. „Je potřeba vymést všechny ty kostlivce. Musíte také odpustit okolí, ale hlavně sám sobě. Ti lidé totiž kolikrát nevědí, že s nimi máte problém, vám se uleví, když to dokážete. Jinak z toho budete mít rakovinu vy, ne oni,“ radí Pecková, která musela odpustit hodně lidem. Mezi nimi také otci svého syna, s nímž při rozvodu svedla o dítě bitvu. „Napáchalo to šílenou paseku a zlobu i vůči synovi. Naštěstí spoustu věcí neví,“ říká o synu Theodorovi, kterému brzy bude osmnáct. Kromě něj má s Klausem 13letou dceru Dorotheu.

V rozhovoru promluvila také o poněkud svérázné výchově dětí, s nimiž žijí v Německu. „Asi by nás v Norsku zavřeli, protože jsme před dětmi občas chodili nahý,“ říká se smíchem Pecková a připomíná tím mrazivou kauzu odebraných českých dětí, synů Evy Michalákové.

 

 
Autor: šim
zdroj Blesk,cz
11. května 2015 • 12:00

Dagmar Pecková: Těžké deprese! Řekla, co jí je vyvolalo

Dagmar Pecková
Dagmar Pecková (ara)
 
 
 
 

MUSÍŠ být dokonalá. MUSÍŠ být úspěšná v práci, MUSÍŠ pořád skvěle vypadat, MUSÍŠ být bezchybná matka, MUSÍŠ být perfektní partnerka a MUSÍŠ být dokonalá milenka! Tak se chová dnešní doba. Nedokonalost se neodpouští. Není divu, že občas člověku takový tlak přeroste přes hlavu a uvrhne ho do temnot, což se stalo i slavné operní pěvkyni Dagmar Peckové (54).

 

Dáma s hlasem od Boha přiznala, že propadla depresím a černým myšlenkám. Připustila, že kvůli tomu uvažovala o konci kariéry. „Byly doby, kdy mi všechno přerostlo přes hlavu. Rodina, děti, cestování, výkony, udržet se na určité úrovni… A najednou bum – a nešlo to,“ prozradila v Blesku pro ženy.

Šlo o deprese. „Já se k celé situaci musela postavit čelem a musela jsem buď říct, že se vším seknu a přestanu zpívat, nebo se ještě o něco pokusím,“ prozradila zpěvačka, která se také zamyslela nad tím, co nejspíš bylo spouštěčem hrozivých stavů.

„Mám pocit, že jsme všichni pod tak velkým tlakem, že se ani nemůžeme divit, že je čím dál víc zoufalých lidí, kteří to nezvládají. Společnost nám diktuje, co všechno musíme mít, co musíme dokázat, že máme být šťastnější, úspěšnější…,“ myslí si Dagmar, které se naštěstí podařilo dostat z nejhoršího.

autor red

zdroj aha,cz