Jdi na obsah Jdi na menu
 


Daniela Písařovicová

13. 8. 2010

Daniela Písařovicová,*  12.12.1978 - redaktorka -  moderátorka

 

 
Daniela Písařovicová je česká moderátorka a redaktorka. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a poté od září roku 2006 pracuje v České televizi, kde reportuje ekonomické zprávy a moderuje ranní zpravodajské Studio 6.


Dříve též zpívala v různých hudebních kapelách, například v uskupení „Zanthia“.

Za rok 2010 byla oceněna cenou TýTý v kategorii „Objev roku“.

Zdroj Osobnost,cz

 

Inženýrka ekonomie, moderátorka a zpěvačka uvádí Dobré ráno s ČT a do zpravodajství točí ekonomické příspěvky. Kudy vedla její cesta do televize?

"Jela jsem přímo z domova autobusem číslo 188, bez přestupů... Ne, vážně. Měla jsem po státnicích, odeznívalo opojení z titulu a já vážně přemýšlela, kam se vrhnout. Práce v televizi mě lákala, tak jsem zkusila štěstí, poslala životopis a vyšlo to. Začínala jsem od nuly - učila se psát krátké zprávy, snažila se v labyrintu chodeb ČT trefit správnou střižnu, najít východ z budovy zpravodajství... S rozjezdem zpravodajské stanice ČT24 jsem začala pracovat jako redaktorka v ekonomické redakci omické rea moderovat Ekonomiku na ČT24. A asi před měsícem přišla nabídka na Dobré ráno s ČT," říká Daniela.

 

Byla překvapená. "Věděla jsem, že od nového roku budou ráno moderovat čtyři nové dvojice , ale padala jiná jména než t o moje." Pak už to šlo rychle, schůzky, a 7. ledna první vysílání. ,,Překvapilo mě, že takový spáč jako já dokáže vstát už v půl páté ráno a jakž takž fungovat. Překvapilo mě taky to, jak rychle ty tři hodiny Dobrého rána utečou. Ve studiu navíc panuje velmi příjemná nálada."

 

Daniela má ještě vedle televize kapelu Zanthia, kde zpívá. Čas na ni zatím má. "Doufám, že to tak bude i do budoucna. Nekoncertujeme zrovna každý týden, a pokud zkoušíme, tak většinou o víkendu v Chrudimi nebo v Pardubicích, odtud jsou totiž ostatní členové skupiny. A vzhledem k tomu, že do televize musím až v neděli odpoledne na přípravu Dobrého rána, skloubit se to určitě dá."


(mh)
Zdroj: Televize 2008

Voldánovou nahradí Písařovicová: Před startem v ČT měla o 25 kilo víc, pak jí místo vyfoukla Savarová!

Jolanu Voldánovou nahradí Daniela Písařovicová, které však před časem vyfoukla místo Aneta Savarová

Jolanu Voldánovou nahradí Daniela Písařovicová, které však před časem vyfoukla místo Aneta Savarová
Foto: Archiv Blesk

 

17. června 2013 | 14:38
 
 

Daniela Písařovicová (34) ještě před pár týdny házela flintu do žita. Vysněné moderátorké křeslo jí totiž vyfoukla kolegyně Aneta Savarová (27). Štěstí na sebe ale nedalo dlouho čekat a Písařovicovou diváci v hlavní zpravodajské relaci přece jen uvidí.

 

 

 

Danielin splněný sen

Daniele Písařovicové (34) se splnil velký sen. Po prvotním neúspěchu v konkurzu na moderátorku Hlavního zpravodajství ČT se na ni přece jen usmálo štěstí. Populární moderátorka Jolana Voldánová (44) po 18 letech dobrovolně moderátorské křeslo opustila a Písařovicovou čekal kariérní postup, o jakém se jí před pár dny ani nezdálo.

Písařovicová totiž o místo velice stála, Česká televize však dala přednost Anetě Savarové. „Bylo mi to líto. Vyvinula jsem nějaké úsilí, připravovala se na to, ale ten smutek netrval dlouho. Uvědomila jsem si, že moje práce mě baví. Byla to příležitost, ale svět se kvůli tomu nezbořil,“ komentovala situaci ještě před pár dny smutná Písařovicová.

Neúspěch v Miss a 25 kilo nahoře

Daniela v nedávném rozhovoru také prozradila, že před kariérou televizní moderátorky toužila po něčem úplně jiném. „Modelkou chce být v dětství snad každá holčička. Svět krásné, opečovávané princezny, která cestuje po světě, to pozlátko mě lákalo. Zúčastnila jsem se tří soutěží krásy, v roce 1997 dokonce i Miss ČR, ale nedostala jsem se do finále. Dva dny jsem kvůli tomu tehdy proplakala. Pak jsem doufala, že obejdu agentury, až budu studovat v Praze vysokou. Jenže když jsem se konečně dostala do Prahy, abych objevovala velký modelingový svět, ztloustla jsem. Tím jsem jako modelka skončila,“ uzavřela svou zkušenost v modelingu Daniela.

Přísně utajované soukromí

I přesto, že je Daniela na televizních obrazovkách již od roku 2006, své soukromí se jí stále daří tajit. Vloni se sice na finále soutěže Muž roku seznámila s hercem Lukášem Hejlíkem (33), vztah se ale podle Hejlíka neměl šanci posunout dál.

„S Danielou se občas vídáme, ale platí, že jsme stále nedošli přes hranici opatrného seznamování. Je to hodně tím, že vedu spíš kočovný život a Daniela je v práci také vytížená," objasňoval v loňském roce Hejlík.

Daniela miluje módu jako každá žena. Nejraději má sportovní eleganci.


 
Autor: mar
zdroj Blesk,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fanclub

(Fanclub, 6. 4. 2011 22:41)

http://www.facebook.com/pages/Daniela-P%C3%ADsa%C5%99ovicov%C3%A1/202091139813763