Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roman Skamene

Roman Skamene,*2.10.1954 - herec

 

Roman Skamene je český herec. Jedná se o jednoho z nejpopulárnějších českých herců malé postavy, který právě díky svému malému vzrůstu hrál ještě v době své faktické dospělosti dětské postavy. Mezi jeho nejznámější role patří dvojrole v televizním zpracování klasické předlohy Marka Twaina Princ a chuďas, příběh z doby po smrti anglického krále Jindřicha VIII. a jeho syna krále Edvarda VI. Z novějších rolí pak postava cholerického velitele z filmu Tankový prapor, natočeného podle námětu stejnojmenného románu Josefa Škvoreckého. V

pozdějších letech byla jeho kariéra poznamenána problémy s alkoholem.

Zdroj Osobnosti,cz

Roman Skamene má roztomilou vnučku.

Roman Skamene má roztomilou vnučku. Foto: Super.cz/Hermína

Prťavý český herec, který bojoval s dluhy i alkoholem, se na chalupě pochlubil roztomilou vnučkou

8. srpna 2014 9:58

Už přes měsíc je oblíbený prťavý český herec Roman Skamene na chalupě s manželkou Renatou, dcerou Sandrou, roztomilou vnučkou Rebecou a sem tam i zeťákem Radkem, ale rozhodně se nefláká. Naopak, jak by pravil bývalý premiér, herec dře jako kůň.

„Studuji roli Jana Žižky pro komediální parodii o slavném husitském hnutí Běží Žižka k Táboru, aneb Odpustky budou. Velice si cením toho, že ze dvou adeptů, kteří jediní mohli tuto roli hrát, si vybral pan režisér Roman Štolpa mne a kolegu Schwarzeneggera odmítl. Arnolda je mi sice líto, ale bude se muset s tím smířit,“ s úsměvem vysvětlil Roman Skamene.

Nejen prací živ je člověk, a tak i herec si dopřeje na své haciendě občas chvilku odpočinku.

„To je fakt. Není jich mnoho, ale když se nějaká natrefí, trávím ji aktivně. Jsem takový Ferda Mravenec – práce všeho druhu. Zvládnu zalátat střechu, takže do chalupy prší jen trošku, v kuchyni působím jako poradce, ochutnávač a myčka nádobí, skvěle zastřihnu živý plot, opravuji hodiny, hodinky, budíky a také občas nějakou tu časomíru sám navrhnu a vytvořím, samozřejmě s vnučkou chodíme na procházky a s kamarádem Jirkou opravujeme loď,“ pochlubil se Roman, který před lety bojoval nejen s alkoholem, ale i s dluhy.

Teď už má ale vše pod kontrolou a klidně si po práci na chalupě dopřeje lahvinku pěnivého moku, který si chladí ve sklípku. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA