Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ota Jirák

Ota Jirák,*12.4.1949 - herec

 

Známý herec, dabér a moderátor se narodil v Debři u Mladé Boleslavi. Po absolvování Fakulty loutkoherectví na pražské DAMU jeho první kroky vedly do Vedeného divadla Karla Makonje (1969 - 1971), dále pak Cirkus Alfred Ctibora Turby ( 1973 - 1980), GAG Borise Hybnera (1980 - 1985), Prozatimní divadlo Fr. R. Čecha ( 1985 - 1990). V letech 1991 - 1995 hostuje v pražském divadle Semafor a od roku 1998 - 2000 opět vystupuje v Prozatimním divadle F. R. Čecha .

V roce 1976 se objevil před televizní kamerou ve filmu Jána Roháče "Traja chrobáci", kde vystupoval společně s Bolkem Polívkou a Josefem Dvořákem. Z jeho další filmové a televizní tvorby: Arabela se vrací (TV - seriál), Casa rosa (TV), Ako si zaslúžiť princeznu, Život na zámku (TV - seriál), Nováci (TV - seriál), O perlové panně, Byl jednou jeden polda III, Pra, pra pra (TV - seriál). Svůj velký komický talent prokázal také v televizních pohádkách - např. Králi já mám nápad (Dobřej), Co poudala bába Futeř (Pejcháč), Pošťácká pohádka, Anynka a čert (2. čert), Velká kočičí pohádka (Vševěd), Maruška (Skřítek), O princezně Solimánské (Pan Novák), Taneček přes dvě pekla (Kopejtek), Zlaté hejno (Baron) aj. Jako moderátor se objevil na TV Prima v pořadu To je fór.

V současné době vytváří roli primáře Pantoflíčka v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Od září 2003 nastoupil do svého prvního stálého angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi , kde vytvořil následující role:
- Nožejček (Tvrdohlavá žena - J. K. Tyl)
- Machou (Pan Hamilkar - Y. Jamiaque)
- Maleček (Josefina - V. Vančura)
- Elwood Dowd (Můj přítel Harvey - M. Chase)
- Haegstadský sedlák - Horský král (Peer Gynt - H. Ibsen)
- Panisse (Marius a Fanny – M. Pagnol)
- Výpravčí – Ephraim Levi – Soudce - Tapetář (Hello, Dolly! – M. Stewart – J. Herman)
- Pancrazio (Benátská dvojčata – C. Goldoni)
- Načeradec (Muži v offsidu - K. Poláček - M. Vačkář)

Autor: jirka63

zdroj Osobnosti,cz

8. ledna 2015 • 12:00

Nemocný Jirák už nevyleze z auta: Má strach z nejhoršího!

Ota Jirák se na procházku nevydá ani náhodou...
Ota Jirák se na procházku nevydá ani náhodou... (Foto Aha! – Ladislav Křivan)
 
 
 
 

Lékařka mu doporučila hodně chodit ven, ale Ota Jirák (65) se brání. „Vždyť každá z těch holých větví v tento čas svádí člověka, aby si hodil mašli,“ tvrdí herec.

 
 
 
 
 

Doktor Pantoflíček z Ordinace v růžové zahradě šel sám od sebe do důchodu. A těšil se, co všechno dožene a zvládne. Ale žádná sláva, nemá vůbec na nic čas. „Mám rozmalovaných pět obrazů a rozepsaných asi pět povídek a nejsem schopen nic dokončit,“ postěžoval si Jirák. Vedle toho točí seriál. „Žádný šetření, tělo má jít do hrobu zhuntovaný,“ je přesvědčený herec. No, v tomto oboru hodlá předsevzetí splnit.ota jirŠk

Ota Jirák jako doktor Pantoflíček v Ordinaci.

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář