Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ján Jackuliak

Ján Jackuliak,*10.7.1978 - herec

 

Ján Jackuliak se narodil 10.7.1978 v Lúčenci u Zvolena.

Jak sám říká, ještě v pubertě neměl představu o svém budoucím povolání. Zlomovým okamžikem byl ve 14 letech jeho pád z dětské tatrovky a následný úder do hlavy. Teprve poté si uvědomil, že se stane hercem. Jednou z jeho prvních rolí byl Lišák v muzikálu Oliver! V tomto muzikálu Lionela Barta velmi zdařile ztvárňuje správce nalezince Mr. Bumbla.

Po vystudování konzervatoře v Košicích (obor činohra) a po jejím dokončení hrál rok v angažmá ve Státním divadle Košice, kde se propracoval ke dvěma hlavním rolím. A protože je duše cestovatelská, opustil Košice a rodné Slovensko a přišel do Brna.

Na DiFa JAMU vystudoval obor Muzikálové herectví, který úspěšně zakončil v září 2003 diplomovou prací s názvem "Muzikál – Tři základní složky. Tanec, Zpěv, Herectví".

Od 1.6.2001 je v angažmá Městského divadla Brno, kde patří k nejobsazovanějším hercům a zdařile ztvárňuje mnoho rolí.

V budoucnu by se chtěl věnovat filmové režii a vložit do ní vše co v sobě nosí. Ač je vystudovaný muzikálový herec a tanečník, je mu bližší činohra než muzikál, v činohře se nedá nic schovat za hudbu a tanec :)

Volný čas tráví sportem, četbou nebo poslechem hudby. Rád se chodí dívat do divadla na zkoušky a různá představení.

Autor: momrmrkev

zdroj Osobnosti,cz

Ján Jackuliak (* 10. 7. 1978)

Markéta LazarováAčkoliv někteří lidé mají stále tendenci vyslovovat jeho jméno anglicky, Jacek pochází ze slovenského Lučence, města nedaleko hranic s Maďarskem. Dle svých slov ještě v pubertě neměl žádnou představu o svém budoucím povolání. Zlomovým okamžikem byl ve 14 letech jeho pád z dětské tatrovky a následný úder do hlavy. Teprve poté si uvědomil, že se stane hercem. Jednou z jeho prvních rolí byl Lišák v československém nastudování muzikálu Oliver!. Právě v tomto muzikálu Lionela Barta ztvárnil v MdB správce nalezince Mr. Bumbla.

Po skončení základní školy vystudoval konzervatoř v Košicích. Po jejím dokončení byl rok v angažmá v tamním Státním divadle, kde se propracoval ke dvěma hlavním rolím. Protože je však duše cestovatelská, opustil Košice a své rodné Slovensko a přišel do Brna zkusit štěstí na JAMU, kterou úspěšně zakončil diplomovou prací s názvem "Muzikál - Tři základní složky. Tanec, Zpěv, Herectví".

Zahrada divůOd 1.6.2001 je v angažmá MdB, kde znamenitě ztvárnil mnoho rolí. Jeho asi zatím nejznámější a určitě nezapomenutelnou rolí je divočácký Berger ve slavném Formanově muzikálu Hair (divadelní režie Dodo Gombára). Mezi další role patří Jidáš Iškariotský (Jesus Christ Superstar),Tony i Bernardo (West Side Story), Kabaretiér (Cabaret), Patrik (Kdyby tisíc klarinetů), Kalibán (Bouře), Pastičkář, Kadet (Cyrano z Bergeracu), Pepek Vyskoč a Sapér Vodička (Osudy dobrého vojáka Švejka), Gardiner (Jindřich VIII.), Slump (Zahrada divů), Paul Daguenet zvaný Mimi (Nana), Kuru (Babylon), Ihnat Sopko (Koločava), Sarastro (Magická flétna), Juda (Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť), Emil (Slaměný klobouk), Perčik (Šumař na střeše), pan Bumble (Oliver!), učitel maďarštiny Josef Lányi (Ferdinand, kd'E ste?), Aralambi (Cikáni jdou do nebe), Fidel (Čarodějky z Eastwicku), Jan (Markéta Lazarová), Semi Schilt (Deník krále), Tom, Grázl z ulice (Peklo). Účinkuje také v koncertním představení Muzikály z Broadwaye. V již zderniérované hře Romance pro křídlovku ztvárnil roli Viktora, kvůli které se naučil hrát i na křídlovku.

Cikáni jdou do nedeHostuje také mimo svou domovskou scénu. Na brněnských scénách mezi tyto role patří José (Noci letmé lásky, Malá scéna Mahenova divadla), Bobby Franklin (1+1=3, G-studio), Dan (Na dotek, Reduta), Woody Rychtarik (Divotvorný hrnec, Mahenovo divadlo). Na zahraničních scénách ztvárnil role Bergera v Hair na Nové scéně a Johnnyho Castlea v Hřísném tanci v divadle Aréna (oboje Bratislava).

Jak sám říká, v budoucnu by se chtěl věnovat režii a vložit do ní vše, co v sobě nosí. Volný čas tráví sportem (tenis, squash, floorball), četbou nebo poslechem hudby (funky, latina, jazz, Mozart, Beethoven). Také rád chodí do divadla dívat se na zkoušky a představení. A to, i když v nich nehraje.

Samozřejmě nesmíme opomenout, že je členem vokální skupiny All X.
Jackovy oficiální stránky najdete na adrese www.janjackuliak.ic.cz.
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA