Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aleš Slanina

Aleš Slanina,*23.1.1986 - herec

 

Aleš Slanina se narodil v Klatovech, ovšem od dětství žije v Brně. Je absolventem hudebně-dramatického oboru zdejší konzervatoře a v letošním roce dokončí studium muzikálového herectví na JAMU (ateliér manželů Kolářových). První zkušenosti s vystupováním před publikem nasbíral ve folklorním souboru Púčik a také v Divadelním studiu "V". Nejvýraznější příležitosti však zatím dostal především na prknech Městského divadla Brno (MdB). Už během studií na konzervatoři začal Aleš působit v Mahenově divadle (scéna Národního divadla v Brně) v komedii Taková ženská na krku, později dokonce získal roli prokletého básníka Rimbauda v činoherně-taneční inscenaci Úplné zatmění (jeho tanečního "dvojníka" představoval Jan Fousek).

Aleš má zkušenosti také s dětským divadlem, v Loutkovém divadle Radost účinkuje v inscenacích Rychlé šípy a Malované na skle (zde představuje samotného Janka neboli Jánošíka). Do Městského divadla Brno se Aleš dostal jako host díky konkurzu, v němž uspěl již ve 14 letech, a tak začal účinkovat nejdříve v company v muzikálech Koločava a West Side Story (nyní už má za sebou i roli Tygra), později se přidaly menší role v crazy komedii Dvě gorily proti mafii, v postmoderní inscenaci Magická flétna, v muzikálech Odysseia, Šumař na střeše, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Cikáni jdou do nebe, Markéta Lazarová, Peklo, Balada o lásce (Singoalla), Les Misérables (Bídníci) a Evita, v operetce Ferdinand, kd'E ste? nebo v dramatech Smrt Pavla I., Equus a Tři mušketýři. S přibývajícími zkušenostmi a pilujícím se uměleckým vzděláním získává Aleš v poslední době také role značně většího rozsahu. Ztvánil Fernanda de Champlatreux v operetě Mam'zelle Nitouche, Prince v muzikálové pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků, Ernsta v tragicky laděném muzikálu Probuzení jara (Spring Awakening), Kornelia Hackela v klasickém muzikálu Hello, Dolly!.

Jeho jednoznačně největší dosavadní rolí, náročnou jak po pěvecké stránce, tak i herecky a pohybově, se stal Mozart ve stejnojmenném muzikálu, uváděném od září 2009 na Hudební scéně MdB v režii Stana Slováka. Aleš rád čte (jako svou nejoblíbenější knihu jmenuje Malého prince), tančí, poslouchá hudbu (Dan Bárta, Antonín Dvořák aj.) a o sobě jednou napsal: "Ač někdy slýchám opak, v podstatě jsem vážný člověk a i k herectví tedy přistupuji vážně."
 

Autor: ivka.vitamvasova

Zdroj Osobnosti,cz

Aleš Slanina (* 1986)

Aleš se narodil roku 1986 v Klatovech, ovšem od dětství žije v Brně. Je absolventem hudebně-dramatického oboru zdejší konzervatoře a nyní pokračuje ve studiích na JAMU (ateliér muzikálového herectví pod vedením manželů Kolářových). První zkušenosti s vystupováním před publikem nasbíral ve folklorním souboru Púčik a také v Divadelním studiu "V". Zatím je hostem souboru.

Už během studií na konzervatoři začal Aleš působit na profesionálních prknech Národního divadla v Brně (inscenace Taková ženská na krku aj.), kde dodnes ztvárňuje jednu ze dvou hlavních činoherních rolí v tanečně-činoherním dramatu Úplné zatmění (jeho postavou je prokletý básník Rimbaud).

Do Městského divadla se Aleš dostal přes konkurz už ve 14 letech, a tak začal účinkovat nejdříve v company v muzikálech Koločava a West Side Story (nyní už má za sebou i roli Tygra). Později se přidaly menší role v crazy komedii Dvě gorily proti mafii, v postmoderní inscenaci Magická flétna, v muzikálech Odysseia, Šumař na střeše, Cikáni jdou do nebe či Peklo, v operetce Ferdinand, kd'E ste? nebo v dramatech Smrt Pavla I., Equus a Tři mušketýři. V dětském muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť Aleš představuje Isachara a v muzikálové baladě Markéta Lazarová hraje rytíře Sovičku.

Alešovou zatím největší rolí na prknech MdB je jednoznačně Fernand v klasické operetě Mam'zelle Nitouche, před sebou má však premiéru pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků, v níž bude představovat Prince.

Aleš rád čte, tančí a poslouchá jazz a o sobě jednou napsal: "Ač někdy slýchám opak, v podstatě jsem vážný člověk a i k herectví tedy přistupuji vážně." Přejeme mu mnoho krásných a zajímavých rolí.

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář